Absolventu atsauksmes

Mēs piedāvājam „Riga Coding School“ absolventu stāstus.

Mūsu absolventi nāk no dažādām darba sfērām. Tie ir bijušie inženieri, apdrošināšanas aģenti, banku darbinieki, dizaineri, kā arī augsta līmeņa vadītāji. Pieredze rāda, ka iepriekšēja darba specialitāte nav šķērslis, lai iemācītos programmēšanu.

Te Jūs varat iepazīties ar dažiem no mūsu studentiem, kuri ir piedalījušies mūsu 6 nedēļu kursā.

Studentu atsauksmes  un  Citi veiksmes stāsti 

Guna Puisāne

Guna Puisāne

 

 • Kāda bija Tava pieredze pirms iestāšanās RCS?

Bija tikai neliels, abstrakts priekšstats par to, kas tas ir, taču ar praktisko pusi nebiju saskārusies.

 • Kādēļ Tu izlēmi sākt programmēt?

Vēlējos mērķtiecīgi mainīt profesiju un strādāt IT jomā, precīzāk, par programmētāju. Vienmēr paticies knibināties ar datoriem un viss, kas prasa iedziļināšanos un loģisku domāšanu. Pirms tam strādāju žurnālistikā. Tā kā savā ziņā nekur tālu prom neeju - palieku turpat pie datora un turpinu knibināt klaviatūras taustiņus :) Zinu, ka profesijas maiņa pēc desmit gadu ilgas pieredzes citā profesionālā lauciņā, ir liels izaicinājums, kas prasa ilgstošu darbu, kā arī nepieciešama diezgan liela ticība savām spējām.

 • Kādēļ Tu izvēlējies tieši RCS un 6 nedēļu kursu?

Ierakstīju Google meklētājā - programmēšanas kursi. To biju darījusi arī senāk, bet neko piemērotu sev nebiju atradusi. RCS piedāvāja tieši to, ko meklēju - kursus bez priekšzināšanām, turklāt apmācība ļoti intensīva - 6 nedēļas, katru darba dienas vakaru.

 • Vai (6 nedēļu) kurss bija grūts?

Grūts - tieši tik, cik nepieciešams. Bet visgrūtākās bija pēdējās divas nedēļas. Tad, kad C# un Java jau kļūst skaidrāka, sākas HTML, CSS un JavaScript, kas ir nedaudz cita "ābece".

 • Kā mainīsies Tava dzīve pēc RCS absolvēšanas?

RCS kursi ir apstiprinājums tam, ka es vēlos mainīt profesiju un nodarboties ar programmēšanu. Tā kā - karjeras ziņā dzīve mainīsies par 100%. Ja vien izdosies :D

 • Ko Tu ieteiktu cilvēkiem, kuri vēlas mainīt savu profesiju?

Galvenais - lai blakus ir cilvēki, kuri tevi atbalsta tavā izvēlē, it īpaši tad, ja esi arī ģimenes cilvēks. Man ir trīs bērni. Līdz ar to loģiski, ka bez vīra atbalsta un bez bērnu pacietības nekas no tā, ko esmu iesākusi, neizdotos. Kā arī svarīgas personības, kas iedvesmo - respektīvi, pasniedzēji, pie kuriem mācies "jauno arodu".

 • Kas bija vislabākais šajā kursā? Ko Tu vēlētos mainīt?

Ļoti aizrāva atmosfēra, kas valdīja Riga Coding School. Pasniedzēju atsaucība, mācīšanas tehnika - tas viss bija perfekti. Bet, kā jau teicu, vienīgais, kad samulsu, bija brīdis, kad pēc C# un JAVA sākās ievads web programmēšanā. Nebija ne jausmas, ka web programmēšana prasa "ieurbties" daudzās programmēšanas valodās. Ar divām nedēļām tam noteikti ir par maz :)

 • Apraksti savu pieredzi RCS.

Ar vārdu "programmēšana" vien nepietiek, lai aprakstītu to, kas šajā lauciņā notiek. Tāpēc RCS man palīdzēja saprast, kura no programmēšanas valodām vairāk uzrunā un padodas, un sapratu, ka visdrīzāk pievērsīšos back-end programmēšanai, kas atbild par servera pusi. Tas bija aizraujošāk. Lai man piedod CSS fani :D

Studentu atsauksmes  ir Citi veiksmes stāsti 

 • Kāda bija Tava pieredze ar programmēšanu pirms iestāšanās RCS?

Man bija pieredze ar Wordpress un Laravel. labi pārzināju HTML un Css.

 • Kādēļ Tu izlēmi mācīties programmēt?

Lai kļūtu par programmētāju. Kā arī taisītu lietas, kas citiem interneta un aplikāciju lietotājiem atvieglotu dzīvi!

 • Kādēļ Tu izvēlējies tieši RCS un 6 nedēļu kursu?

Tāpēc ka vēlējos uzzināt arī par citām programmēšanas valodām. Un šeit bija viss ko vēlējos . Latvijā ir maz skolu kas piedāvā šāda tipa programmas.

 • Vai (6 nedēļu) kurss bija grūts?

Nu viegls nebija , bet bez grūtībām un sarežģījumiem nav rezultāta.

 • Kā mainīsies Tava dzīve pēc RCS absolvēšanas?

Par to vēl būtu pāragri spriest. Jo ir doma iet vēl kādā grupā. Centīšos mācīties un tikt darbā par programmētāju.

 • Ko Tu ieteiktu cilvēkiem, kuri vēlās mainīt savu profesiju?

Es noteikti ieteiktu mācīties programmēt. Tas ir tiešām interesanti, jo jāmeklē dažādi risinājumi web un aplikāciju risināšanā. Kā arī jaunas idejas vienmēr noder.

 • Kas bija vislabākais šajā kursā? Ko Tu vēlētos mainīt?

Es nezinu ko varētu mainīt. Es domāju ka šajā kursā ir viss ko var vēlēties , jo tik īsā laikā tik daudz uzzināt ir ļoti grūti, ja nav superīgi skolotāji, kādi bija mums.

 • Apraksti savu pieredzi RCS.

Bija jautri un interesanti. Bija izveidojusies forša grupa. Kā arī skolotāji bija lieliski. Par viņiem nevaru neko sliktu pateikt. Liels paldies Kristapam kurš mums mācīja JAVA. Šeit apguvu ciklus. Raivis ļoti labi iemācīja pamatus iekš C#. Pēc pirmajām 2 nedēļām ļoti daudz palīdzēja citās valodās. Jānis visu pabeidza ar PHP, daudz lika pašiem strādāt, kas ir ļoti labi. Es uzskatu ka vieglāk iemācīties ir darot šo visu praksē. Paldies visiem skolotājiem. Protams Edgars parūpējās lai mēs justos ērti un atslābinātos. Bija kā otras mājas. Tik superīgu vadību reti kur var sastapt. Par šo skolu varu teikt tikai labu :)

Studentu atsauksmes  ir Citi veiksmes stāsti

Edgars Bulindžs

Edgars Bulindžs

 

Inta Kriškāne

Inta Kriškāne

 

 

 • Kāda bija Tava pieredze pirms iestāšanās RCS?

Pirms dažiem gadiem esmu pabeigusi RTU Datorzinātnes un IT fakultāti, kurā mums tika mācīta arī programmēšana dažādās programmēšanas valodās. Tomēr tajā laikā galveno fokusu liku uz IT projektu vadību.

 • Kādēļ Tu izlēmi sākt programmēt?

Vēl pirms RCS kursu uzsākšanas biju pabijusi vairākās, īsās programmēšanas darbnīcās, kur radās iespēja vēlreiz mazliet tuvāk ielūkoties programmēšanas pasaulē un šoreiz tā mani uzrunāja. Programmēšana ir radošs un tajā pat laikā loģisks process, kura laikā no nekā tiek radīts kaut kas gluži "taustāms", noderīgs un plaši izmantojams. Turklāt man dikti patīk risināt sarežģītus uzdevumus (p.s. no worries - pirmajās nodarbībās tiem jūs klāt nelaidīs ;) ) un redzēt kā saliekot mazus puzles gabaliņus parādās kopbilde.

 • Kādēļ Tu izvēlējies tieši RCS un 6 nedēļu kursu?

RCS ir lielisks ar to, ka 6 nedēļu laikā var apgūt programmēšanas pamatus vairākās programmēšanas valodās, līdz ar to veidojas priekšstats un sajūta, kura no valodām padodas labāk, ar kuru šķiet ērtāk rakstīt, kā arī atšķirības pielietojumā. Cilvēkam, kurš domā par karjeras maiņu, ļoti palīdzēs arī RCS kontakti IT uzņēmumu vidū, prakses iespējas un konsultācijas par to kā sevi pareizi pasniegt darba intervijās. Ir daudz online un offline kursu, kuros var apgūt programmēšanu, bet RCS iet pāris soļus tālāk un parūpējās, lai tiem, kuriem ir interese un kuri ir ieguldījuši darbu, apgūstot programmēšanu, ir iespēja jaunās iemaņas attīstīt un pielietot reālajā pasaulē.

 • Vai (6 nedēļu) kurss bija grūts?

Pats mācīšanās process un programmēšanas apgūšana man nelikās grūts, bet gan drīzāk kā aizraujošs piedzīvojums. RCS ir lieliski pasniedzēji un vadītājs (kā arī man bija dikti paveicies ar foršiem kursa biedriem), tāpēc katru dienu gaidīju programmēšanas stundas ar nepacietību. Tomēr ir jārēķinās, ka tās ir 6 nedēļas, 5 dienas nedēļā, kurā katru vakaru jāierodas skolā un 3h būs jādomā līdzi, jāmācās, jāapgūst jaunas zināšanas un ik pa laikam jāatrisina kāds mājas darbs. Tā neapšaubāmi ir neierasta slodze un prasīs noteiktu disciplīnu un laika & pūļu ieguldījumu, BET tas ir tā vērts! Tu pat nepamanīsi kā šīs 6 nedēļas paskries!!

 • Kā mainīsies Tava dzīve pēc RCS absolvēšanas?

Domāju, ka mana dzīve sāka mainīties jau kopš pirmās dienas, kad uzsāku RCS kursu – jaunas zināšanas, jaunas iemaņas un mazliet savādāks skatījums uz pasauli. Programmēšana palīdz attīstīt loģisko domāšanu un to, kā skatīties un apstrādāt dažādas situācijas un problēmas – un to, manuprāt, var izmantot jebkurā dzīves situācijā. Ir liela vēlme izmantot iegūtās zināšanas arī profesionāli, kā arī nirt dziļāk programmēšanas valodu dzīlēs, apgūt vairāk un spēt vairāk. Jau ir radušās vairākas idejas, ko varētu īstenot brīvajā laikā, turklāt arī darba vietā ir izskanējusi doma, ka varētu piešķirt man tehniskākus, ar kodu saistītus uzdevumus.

 • Ko Tu ieteiktu cilvēkiem, kuri vēlas mainīt savu profesiju?

Ja Tu vēlies mainīt profesiju, tad es ieteiktu izvērtēt savas stiprās un vājās puses, savas intereses, un atrast iespēju izgaršot profesijas ikdienu. Ja Tev ir radusies interese tieši par programmētāja profesiju, tad RCS pasniedzēji ļaus ieskatīties šīs profesijas aizkulisēs, izbaudīt programmas rakstīšanas procesu, kā arī var paši padalīties ar savu pieredzi. Pats galvenais ir nebaidīties un mēģināt!

 • Kas bija vislabākais šajā kursā? Ko Tu vēlētos mainīt?

Ak, ar ko lai sāk?! Man patika apgūt programmēšanas valodu pamatus, ienirt maķenīt dziļāk un kustināt pelēkās šūniņas. Man ļoti patika tas, kā pasniedzēji mums mācīja programmēšanu un izaicinājumi, ko lika mūsu ceļā, patika individuālā pieeja un rūpes, lai katrs no mums visu izprastu. Patika kā RCS vadītājs par mums gādāja un radīja māju sajūtu. Patika kursa biedri – mums izveidojās maza, jauka un draudzīga grupiņa, ar kuru var parunāt par dažādām tēmām. Patika, ka var mācīties drošā, nepiespiestā un jautrā atmosfērā! Bij interesanti skatīties, kā mainās skolas telpas un pārtop mājīgā mītnē. Vienīgais, ko vēlētos mainīt ir kursu ilgums, lai būtu iespēja apmeklēt kursus ilgākā periodā, iemācīties vairāk un pavadīt laiku produktīvi brīnišķīgā kompānijā.

 • Apraksti savu pieredzi RCS.

Man ir patiess prieks, ka man bija iespēja apmeklēt RCS kursu, iegūt ne tikai jaunas zināšanas, bet arī satikt daudzus fantastiskus cilvēkus. Esmu ieguvusi lielāku izpratni par praktisko pielietojumu un atšķirībām starp dažādām programmēšanas valodām, mazliet izbaudījusi uz savas ādas kā ir programmēt katru dienu un kā cīnīties ar izaicinājumiem. Sajūsmu par kursiem esmu jau izteikusi daudziem draugiem un paziņām, tāpēc noteikti iesaku kursus arī Tev!

 Studentu atsauksmes ir Citi veiksmes stāsti