4 ieteikumi, kā kļūt par pašnodarbinātu programmētāju “freelance’ri”

Kad Tu esi pabeidzis vidusskolu, vai ieguvis augstākās izglītības diplomu, vai pabeidzis programmēšanas kursus un saņēmis sertifikātu – nākamais solis parasti ir darba meklēšana. Tad arī parādās šaubas – kurš mani ņems darbā bez pieredzes?

Lai atrastu darbu un iegūtu programmēšanas pieredzi, viens no veidiem ir pamēģināt iegūt “freelance” pieredzi. Iespējams, ka tieši šis darba veids ļoti iepatiksies un būs vēlme to turpināt. Bet, lai iegūtu “freelance” darba pieredzi, ir jāsaprot no kā sākt.

Pirmkārt, tā noteikti nav taisnība, ka pieredzes nav nemaz, jo tomēr ir pabeigti programmēšanas kursi vai iegūta izglītība programmēšanas jomā. Tāpēc jau šobrīd vari piedalīties mazos projektos, kuri maksā mazāk (vai atsevišķos gadījumos nemaksā neko), bet tas ir ļoti nopietns rādītājs – pirmā pasūtījuma saņemšana. Pie tam tieši mazie projekti sniedz praktisku pieredzi un lieliski “izkrāso” Tavu CV. Pie tam 10 mazi projekti bieži vien izskatās daudz labāk, nekā 2 vai 3 lielāki.

Otrkārt, iesakām meklēt savus klientus mazo uzņēmēju rindās, kuriem vēl nav izveidota sava mājas lapa. Tieši šādas organizācijas būs ieinteresētas jaunas WEB lapas izstrādē ar ierobežotiem finansiāliem līdzekļiem. Šeit ir svarīgi parādīt skaistu un ērtu mājas lapu, kas palīdz uzlabot organizācijas tēlu un palīdz viegli pozicionēt savu biznesu. Pie tam, ja Tu vēl tikai iegūsti pieredzi programmēšanā, tas izmaksās daudz lētāk uzņēmumam, bet Tu būsi tikai ieguvējs!

Treškārt, kad Tu jau esi ieguvis vairāku projektu pieredzi, informē par saviem projektiem citiem. Izveido savu profilu “LinkedIn”, “Facebook” un citās lapās – reklamē sevi un savus darbus. Reģistrējies speciālās “freelance” mājas lapās – www.freelancer.com; www.upwork.com – tādā veidā varēsi iegūt pasūtījumus arī no citu valstu klientiem.
Un noteikti pozicionē savu paš-izgatavoto mājas lapu. Ja raksti, noteikti sāc rakstīt savus “blogus” – tas ir labs veids, ko novērtē darba devēji.

Ceturtkārt, kļūsti “redzams” – apmeklē interesējošās tēmas pasākumus, komunicē ar cilvēkiem, nesēdi malā, ej un runā “dzīvajā”. Pasākumu apmeklēšana pie tam ir ļoti labs veids, kā iegūt jaunus kontaktus un draugus, kas tiešām noderēs Tavas karjeras attīstībā.

Tāpēc, ja pamani “freelance” piedāvājumu, neatsakies un sper pirmo soli! Nepaies ilgs laiks un Tu jau būsi ieguvis pirmo praktisko pieredzi programmēšanā!

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti