4 IT profesijas, kurām augstākā izglītība nav obligāta

Bieži cilvēki domā, ka spēj darīt tikai to, ko dara jau ilgu laiku savā darba vietā. Lai mainītu kaut ko savā dzīvē, vai sāktu mācīties ko jaunu, tam ir nepieciešams ilgs laiks.

Ja jūtat, ka darba vieta, kurā pašlaik strādājat nedara jūs laimīgu, un vēlaties kaut ko savā dzīvē mainīt – dariet to! Ne vienmēr priekš tādiem dzīves pavērsieniem ir nepieciešams tērēt daudz laika, vai steigties pēc otras augstākās izglītības. Runājot tieši par IT jomu – te var “nostiprināties” bez augstākās izglītības un netērējot daudz laika mācībām. Vienīgais, kas ir nepieciešams – entuziasms, pārliecība par sevi, drosme mācīties.

Šajā rakstā mēs izskatīsim 4 profesijas IT jomā, kurām nav nepieciešama augstākā izglītība.

Šāda veida profesiju praksi/darbu  var iegūt jau mācoties koledžā/augstskolā; apmeklējot kursus, vai arī pierādot potenciālajam darba devējam savas iegūtās pamatzināšanas pašāmācību ceļā.

Digitālais mārketings

Digitālais mārketings šobrīd ieņem lielu lomu daudzos uzņēmumos. Lai sāktu nodarboties ar digitālo mārketingu, ir jāprot optimizēt informāciju atbilstoši meklēšanas sistēmu prasībām (SEO), bet arī to var apgūt pašmācību ceļā. Digitālais mārketings ir radošs darbs, kas ietver sevī sociālo tīklu efektīvu izmantošanu. Priekš tā ir nepieciešami: prakse, ziņkārība, vēlme.

Grafiskais dizains

Šī joma iepatiksies tiem, kas vēlas strādāt patstāvīgi un radošā atmosfērā. Protams, grafisko dizainu māca arī augstskolās, tomēr to bez šaubām var iemācīties pats vai apmeklējot kursus, un netērējot lieki laiku garlaicīgai teorijai. Lai sāktu strādāt par grafisko dizaineri, jūs varat ķerties klāt kādam nelielam projektam un patstāvīgi to izstrādāt. Ar laiku pieredze augs, un jūs kļūsiet par profesionālu speciālistu.

Progammēšana

Programmēšana – tā ir joma, kura vienmēr būs pieprasīta, un paies ilgs laiks, kamēr kļūsiet par profesionālu programmētāju. Kā jau citas profesijas, arī programmēšanu māca gan koledžās, gan augstskolās. Tomēr ja ir vēlme kļūt par jaunāko programmētāju, un sākt savu karjeru IT sfērā, pietiks ar to, ka pašmācību ceļā vai izejot neilgos (intensīvos) kursus iemācīsieties pamatus, un praksē nostiprināsiet savas zināšanas.

Projektu vadīšana

Lai kļūtu par labu menedžeri, ir jābūt tieksmei to darīt. Darba intervijās, darba devēji, bieži pievērš uzmanību jūsu personiskajām īpašībām, nevis diplomam, kurā rakstīts, ka esat pabeidzis vadību. Ja jums ir interese par projektu izstrādi IT jomā, tad ir vērsts pievērst uzmanību rakstam par Agile, jo tieši šī metode ļauj viegli kontrolēt pašus grūtākos projektus.

Mēs apspriedām 4 profesijas IT jomā, kuras pēdējā laikā ir ļoti pieprasītas un perspektīvas, un priekš kurām nav obligāta augstākā izglītība. Ja jums ir vēlme izmēģināt savus spēkus kādā no augstāk minētājām sfērām – negaidiet, mēģiniet pašmācību ceļā uzzināt vairāk par kādu no programmēšanas valodām, web dizainu, projektiem, apmeklējiet kursus, un varbūt tas kalpos par startu jaunam dzīves pavērsienam.

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti