4 svarīgi ieteikumi, kas palīdzēs mainīt profesiju

Šoreiz mēs vēlamies padalīties ar vairākiem ieteikumiem, kuri ir svarīgi karjeras maiņas procesā. Svarīgākās lietas, kas palīdzētu Tev šajā procesā ir pareizi sagatavots CV, motivācijas vēstule, pirmā tikšanās klātienē ar topošo darba devēju, kā arī Tava profila pieejamība virtuālajā vidē. Zemāk izskatīsim katru no šīm sastāvdaļām sīkāk.

CV

Internetā mūsdienās var atrast ļoti labus CV paraugus, kā pareizi aprakstīt savu darba pieredzi, izglītību, tāpēc ir ļoti svarīgi izlasīt pēc iespējas vairāk piemērus un smelties labāko pieredzi. Vēlamies atzīmēt pāris svarīgākos punktus laba CV uzrakstīšanai. Pirmkārt, tajā nedrīkst būt kļūdas. Otrkārt, tam ir jābūt loģiski sakārtotam, norādot gadus, izglītību, darba pieredzi konkrētā secībā, kā arī vienotā stilā, ievērojot burtu lielumu. Treškārt, CV ir jābūt saprotamam un pārskatāmam. 

Motivācijas vēstule

Lai izceltos citu potenciālo kandidātu vidū, ir jāsagatavo laba motivācijas vēstule. Motivācijas vēstules galvenais mērķis ir īsi pamatot atbilstību konkrētajai vakancei, kāpēc tieši Tu esat piemērots kandidāts uz šo amatu. Motivācijas vēstule ir labs treniņš pirms gaidāmajām klātienes tikšanām ar potenciālo darba devēju un tajā norādītie punkti var tikt izmantoti sarunā klātienē kā “špikeris”. Motivācijas vēstule dod iespēju pamatot savu atbilstību konkrētajai vakancei un to bieži izmanto potenciālie darba ņēmēji, pat ja viņiem līdz šim nav bijusi pieredze konkrētajā sfērā. Tā ir iespēja pierādīt sevi kā vērtīgu speciālistu uz citu kandidātu fona, kā arī parādīt savu motivāciju, ambīcijas strādāt dotajā sfērā un būt noderīgam.

Klātienes tikšanās ar potenciālo darba devēju

Ja Tev ir paveicies un esi uzaicināts uz darba interviju, ir nepieciešams tai cītīgi sagatavoties. Pirms tikšanās obligāti ir “jāizpilda mājas darbs” – jāiepazīst kompānijas nodarbošanās sfēra, vēsture un komanda, tādējādi novērtējot to un pierādot savu ieinteresētību pievienoties konkrētas kompānijas kolektīvam. Zinot šo informāciju, būs viegli orientēties sarunā ar potenciālo darba devēju, parādot savas zināšanas. Uzdod jautājumus par tiešajiem darba pienākumiem. Sarunā arī ir svarīgi prast uzmanīgi klausīties. Nekad nerunā negatīvi par iepriekšējo darba devēju. Vēlmi mainīt darbu vari pamatot ar individuālo motivāciju un augstām ambīcijām. Sarunā nebaidies minēt izaicinājumus, ar kuriem esi saskāries, kā arī kļūdas, ar kurām esi saskāries, kā esi tās risinājis un kādu pieredzi ieguvis. Šis ir labs veids, kā paškritiku darba devēja acīs padarīt par Tavu ieguvumu.

Publiskā pieejamība

Un pēdējā, ne mazāk svarīga lieta, lai pretendētu uz vēlamo darbu, ir svarīgi nodrošināt sava profila pieejamību. Noteikti ir vērts reģistrēt profilu “LinkedIn” vietnē, kā arī pievienoties dažādām interešu grupām tajā. Lai Tevi pamanītu, ir jāpiedalās diskusijās, jāatbild uz jautājumiem, jāsniedz komentāri. Aktīvi iesaistoties sarunā, ir lielāka varbūtība, ka Tevi pamanīs topošais darba devējs. Pie tam aktīva līdzdalība sarunās sniedz arī plašāku redzesloku un jaunu informāciju interesējošajā jomā. Ja Tev ir savi izstrādāti darbi, ir vērts tos publicēt sociālajos tīklos vai  nodrošināt savas mājas lapas pieejamību.  Lai izdodas!

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti