PRODUKTĪVA TĀLMĀCĪBA

Sākumā doma par tālmācību var šķist nedaudz neparasta, it īpaši tiem, kam grūti ievērot disciplīnu, kā arī pavadīt laiku savās mājās, kur ir visi nosacījumi uzmanības novēršanai. Tomēr darbam ar sevi, cenšoties sevi motivēt, nav jābūt ļoti grūtam un nomāktam. Šajā rakstā mēs dalīsimies ar dažiem vienkāršiem padomiem, lai iedvesmotu un motivētu sevi palikt produktīviem, izmantojot tālmācību. 

 

1. Labi funkcionējošs internets

Jā, internets ir viena no vissvarīgākajām lietām efektīvai tālmācībai, lai nerastos savienojuma pārtraukumu nodarbības vai svarīga projekta laikā, tāpēc, ja iespējams, pārliecinieties, vai jūsu internets ir pietiekami ātrs. Bieži saglabājiet savus darbus datorā, vai pārejiet uz mākoni. Šis ieradums būs noderīgs ne tikai mācībām, bet arī vēlāk, strādājot pie profesionāliem vai personīgiem projektiem.

 

2. Izveidojiet mācību vidi

Tas ir ļoti svarīgi. Atrodiet mājās klusu vietu, kur neviens Jūs netraucēs. Ja neesat viens, palūdziet mājas iedzīvotājus, lai viņi netraucē jūs nodarbību un mājasdarbu laikā. Paslēpiet arī visas lietas, kuras varētu novērst Jūsu uzmanību. Uz laiku izslēdzies skaņu savam mobīlajam telefonam, lai nerodas kārdinājums pārbaudīt, kurš ir uzrasktījis ziņu vai zvanīja.

 

3. Nebaidieties lūgt palīdzību

Ir ļoti svarīgi uzdot jautājumus pasniedzējam, un reāllaika tālmācībā to var izdarīt, tiklīdz rodas nepieciešamība. Neesiet viens no tiem cilvēkiem, kurš vienmēr klusē un cenšas tikt nepamanīts un risināt problēmas pats. Jautājiet, tiklīdz kaut kas ir neskaidrs, vai nestrādā. Jo vairāk neatbildētu jautājumu jūs sakrājat, jo vairāk radīsies “melno caurumu”. Negaidiet to brīdi – jautājiet, jautājiet un vēl reiz jautājiet! Konsultējieties ne tikai ar savu pasniedzēju, bet arī ar kolēģiem, kursa biedriem. Interese, mērķtiecība un diskusijas ar pasniedzēju un kursa biedriem attīstīs, padziļinās un nostiprinās jūsu zināšanas.

 

4. Atkārtojiet

Šobrīd neko jaunu neteiksim, taču ir svarīgi atkārtot to, kas ir piemirsies. Katru dienu veltiet laiku, lai pārskatītu piezīmes vai citus nodarbību kopsavilkumus, un  atkārtojiet to, ko jūs jau zināt. Katram īsajam atkārtojumam ir liels ieguvums, vairāk lietu tiek ņemtas vērā un labāk tās tiks izprotamas.

 

5. Pārtraukumi ir nepieciešami

Mēģinot līdzsvarot mācīšanos un atpūtu, noteikti nevajag pārspīlēt, jo tas var jūs ātri nomākt. Attālinātās nodarbības beigās uzreiz neķerieties klāt mājas darbu pildīšanai. Atpūtieties, vingrojiet, klausieties mūziku – dariet visu, kas nepieciešams, lai relaksētos. Noteikti ņemiet pārtraukumus, kad pildas mājas darbus. Dažreiz pārtraukums ir atslēga uz atbildi, jo, atslābinot prātu un pievēršot savu uzmanību uzdevumam pēc kāda laika, rodas jaunas idejas, kā visu atrisināt. 

 

6. Sazinieties ar kursa biedriem

Tālmācība nenozīmē, ka tā ir izolācija no apk artējās vides. Tieši pretēji – noteikti satiecies ar saviem kursa biedriem. Mūsdienās ir daudz veidu, kā sazināties grupās, izmantojot gan čatus, gan video zvanus. Diskutējiet, dalieties pieredzē un problēmu risināšanas veidos. 

 

7. Motivējiet sevi
  1. Nekad neaizmirstiet iemeslu, kāpēc izvēlējāties attālināto kursu programmu. Jūsu mērķis vienmēr vedīs jūs uz priekšu.

  2. Apzinieties to, ka apmācību laikā būs produktīvas dienas, būs mazāk produktīvas, un tas ir pilnīgi normāli.

  3. Studējot, vienmēr ēdiet veselīgas uzkodas un dzeriet, lai jums nebūtu jānovērš uzmanība, ja pēkšņi esat izsalcis. 

  4. Ieprieciniet sevi katru reizi, kad esat izpildījis sarežģītu uzdevumu. Tā varētu būt iepirkšanās, kāds kārots gardums, jauna seriāla noskatīšanās, vai SPA procedūras utt.

 

Mēs ceram, ka šie padomi jums bija noderīgi, un tālmācība vairs nešķiet par grūtu izaicinājums. Nešaubieties par sevi, un nenokavējiet – TAGAD ir labākais laiks, lai iemācītos to, par ko jau sen sapņojāt! 

Registracija
Kontaktai