8 padomi vieglākai programmēšanas apgūšanai

Ikvienam, kurš interesējas par programmēšanu ir savi iemesli – daži vēlas mainīt savu karjeru, citi vēlas uzzināt kaut ko jaunu, un tikai daži par to ir sapņojuši jau no skolas laikiem. Bet ikviens ir ar vēlmi mācīties, ikviens ir ar lielu vēlmi iemācīties pēc iespējas ātrāk un vienkāršāk. Šajā rakstā mēs vēlamies dalīties ar dažiem padomiem, lai palīdzētu jums iegūt šīs zināšanas.

Saprast, kāpēc jūs vēlaties programmēt

Kāpēc es gribu to darīt? Tas ir pats svarīgākais jautājums. Atbilde uz šo jautājumu ietekmēs Jūsu turpmākās izvēles. Ja jūs vēlaties programmēt tikai Jūsu priekam, iespējams, Jūs varat arī mācīties no mājām, tiešsaistes platformās vai no mācību grāmatām. Taču, ja Jums ir domas uzsākt programmētāja karjeru, labāk būtu izvēlēties kursus vai studijas, kas piedāvā praktiskas iemaņas.

Izvēlies pareizo programmēšanas valodu

Tomēr šo nav vērts apsvērt pārāk ilgi. Nav labāko programmēšanas valodu. Neatkarīgi no tā, kādu valodu Jūs izvēlēsieties kā pirmo – vēlāk būs vieglāk iemācīties citas. Lai būtu vieglāk izlemt, vispirms apsveriet to, ko vēlaties programmēt, un pēc tam izvēlieties valodu, kas būtu vispiemērotākā šo mērķu sasniegšanai.

Sāciet ar mazām lietām

Kad esat izvēlējies savu virzienu un uzstādījis mērķus, sāciet mācīties ar vienkāršām lietām. Nav nepieciešams nekavējoties lejupielādēt daudz informācijas. Katru dienu veiciet mazus (bet regulārus) soļus, lai uzlabotu savas zināšanas. Visas grūtības ir pārvaramas, tām ir vajadzīga tikai pacietība un jāizmēģina visi iespējamie risinājumi.

Izmēģiniet programmas bērniem

Mūsdienās pat bērni mācās programmēšanu. Tomēr tas nenozīmē, ka viņu mācīšanai veltītās programmas ir ļoti atšķirīgas. Tās ir vienkāršākas. Bet reizēm, veiksmīgam un iedvesmojošam sākumam, tas ir vienkāršs un noderīgs veids kā apgūt zināšanu pamatus.

Spēlējiet programmēšanas spēles

Mācīšanās caur spēlēm vienmēr ir jautri! Ir daudz spēļu, kurās var būt nepieciešamas programmēšanas prasmes. Ir arī vairākas tiešsaistes vietnes, kas ir speciāli izstrādātas, lai mācītos izmantojot spēli. Piemēram, Code Combat un CodinGame.

Reģistrējieties kursiem

Mūsdienās ir daudz iespēju mācīties. Internetā varat atrast virtuālos kursus, bezmaksas grāmatas, mācību video. Ja Jūs novērtējat personīgu komunikāciju ar pasniedzēju, pierakstieties uz programmēšanas kursiem.

Kļūsti par skolotāju

Kad esat nedaudz apguvis programmēšanas zināšanas, atrodiet kādu, kuram varētu iemācīt to, ko jau zināt. Citu mācīšana ir lielisks veids, kā nostiprināt savas prasmes!

Pārbaudiet kodu

Mūsdienās internetā ir daudz atvērtu koda vietņu. Pārbaudot jau uzrakstītos un darbojošos kodus var iegūt lielisku praksi. Tas ir veids, kādā nostiprināt savas zināšanas, apgūt ko jaunu un uzlabot.  

Mēs ceram, ka šie vienkāršie padomi būs noderīgi Jūsu mācību uzsākšanai. Un, ja vēlaties vairāk padomu, mēs vienmēr gaidām viesus 🙂 

 

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti