Ar kuru programmēšanas valodu sākt?

Ļoti bieži dzirdam jautājumus – kura programmēšanas valoda ir vislabākā/pieprasītākā? kura no valodām ir visperspektīvākā? kura ir vieglākā? Ir daudz šādu jautājumu un vēl vairāk atbilžu uz tiem. Taču šajā rakstā skatīsimies nedaudz no cita skatu punkta, un uzrakstīsim kādēļ nemaz nav tik svarīgi, kuru no valodām izvēlēties kā pirmo.

Pirmkārt, atšķirības katrā no valodām, kuras sākumā liekas milzīgas, ar vairāku valodu apgūšanu liksies mazākas un nenozīmīgākas. Programmēšanas valodu izvēle ir nozīmīgāka organizācijām, kuras rēķina, kādas investīcijas būs nepieciešamas katrai valodai.

Tātad, svarīgas ir iemaņas risināt problēmas, veidot algoritmus un attīstīt projektus. Iespējams vienīgais aspekts, kurš būtu jāņem vērā mācoties – kura no valodām ir vispieprasītākā?

Pieprasījums ir ļoti svarīga iezīme tiem, kuri vēlas atrast darbu un saistīt savu dzīvi ar programmēšanu. To var vienkārši uzzināt aplūkojot darba sludinājumus un saprotot, kura no valodām ir visvairāk publicēta.

Nobeigumā svarīgs ieteikums. Nemēģiniet kļūt par ekspertu kādā konkrētā valodā, mēģiniet kļūt par programmētāju. Tā vietā, lai koncentrētos uz vienu valodu, koncentrējaties uz projektiem. Veidojiet projektu, saskarieties ar problēmām – risiniet tās. Tas dos Jums iemaņas, kuras ļaus saprast jebkuru no programmēšanas valodām.

 

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti