AGNESE

Kļūt par programmētāju nav viegls darbs, jo tas prasa neatlaidību, mērķtiecību savu sapņu realizācijā, optimismu un ticību sev. Agnese ir viena no mūsu skolas absolventēm, kas ir gājusi pretī savam mērķim un mēs varam priecīgi paziņot, ka to ir arī sasniegusi!

Vēlamies dalīties ar pieredzi, ko Agnese ir ieguvusi mūsu kursos un ieteikumiem, kā sevi pozicionēt jaunā darba devēja priekšā.

Pirmo reizi ar programmēšanu Agnese sastapās augstskolas pirmajā kursā, kad izvēlētās profesijas ietvaros bija nepieciešams apgūt arī programmēšanas pamatus.

Par savām gaitām augstskolā Agnese stāsta: “Atceros, ka lekcijas un praktiskās nodarbības apmeklēju ar interesi. Tā arī būtu mana vienīgā saistība ar programmēšanu pirms RCS. Kā izrādījās iegūtās zināšanas augstskolā nebija nekur pazudušas, un, uzsākot kursus RCS, sapratu – jā, ir lietas, kas jau ir pazīstamas. Likās dīvaini, ņemot vērā, ka kopš pirmā kursa augstskolā pagājuši n-tie gadi un pāri tam visam apgūti n-tie ķīmijas tehnoloģijas specialitātei atbilstoši priekšmeti.”

Kad Agnese saprata, ka izvēlētās profesijas un specialitātes ceļš nav vairs saistošs, jo bija pazudis entuziasms un gandarījums, bet iekšā valdīja spēcīga vēlme kaut ko mainīt, Agnese atcerējās par programmēšanu.

Par savu lēmumu Agnese stāsta: “Nekad dzīvē neizvēlos vienkāršāko – tāpēc programmēšanas joma likās atbilstoša izvēle. Brīdī, kad izdomāju kaut ko dzīvē mainīt, meklējot Google programmēšanas kursus, RCS piedāvājums parādījās pirmais. Izvēlējos, jo kursi ir intensīvi, apvieno vairākas programmēšanas valodas un sniegtās absolventu atsauksmes ir pozitīvas. Es tiešām neatradu nevienu negatīvu komentāru! (tas ir retums…).”

Protams, kā ikvienā procesā, kursos negāja viegli – bija svarīgi “tvert” un “sagremot” visu informāciju, ko pasniedzēji sniedza. Par savu pavadīto laiku RCS, Agnese stāsta: “Sākumā likās vienkārši – laikam tāpēc, ka kaut kas smadzeņu krokās bija aizķēries no augstskolas. Pamazām mācības uzņēma apgriezienus un visgrūtākās bija pēdējas 2 nedēļas ar WEB izstrādi. Bet ierakstītās lekcijas privātā youtube kanālā, kuras var neskaitāmas reizes skatīties, noteikti palīdz (manā gadījumā tieši pēc kursiem ierakstītās lekcijas noderēja visvairāk, pildot darba devēju testa uzdevumus).”

RCS pasniedzēji iegulda neizmērojamo darbu, strādājot kopā ar grupu un palīdz “sarežģīto” informāciju izskaidrot “saprotamā” valodā. Ikviens pasniedzējs iegulda laiku, lai sagatavotu nepieciešamo kursa aprakstu un vizuālo materiālu, tāpēc mums ir liels prieks, ka studenti novērtē šo pasniedzēju darbu un vēlmi dalīties ar savām zināšanām.

Agnese atzīst: “Vislabākais noteikti bija pasniedzēju pacietība un atsaucība mācību laikā, mājīgā un nepiespiestā atmosfēra, profesionāla attieksme no organizatoriem. Arī RCS organizētās vies-lekcijas bija noderīgas un informatīvas – deva arī “atelpu” intensīvajā mācību procesā.”

Šobrīd Agnese veiksmīgi ir uzsākusi darbu uzņēmumā AUTENTICA un viens no galvenajiem Agneses ieteikumiem visiem darba meklētājiem ir: “Neapstāties tikai pie vēlmes vien, bet nonākt pie darbībām!”

Agnese piekrīt, ka iegūtās programmēšanas zināšanas darbā ļoti noder: “Nevar īsti teikt, ka RCS zināšanas man tieši noderēja pirmajā darba dienā, bet nevar apgalvot arī pretējo. Drīzāk tās mani nomierināja – arī šīs lietas Tu taču pirms tam nesaprati/nezināji un rezultātā iemācījies/izprati, tāpat arī viss jaunais – nezināmais gan jau bailīgs liksies tikai sākumā. Ar laiku kļūs vieglāk.”

Par savu jauno darbu Agnese stāsta: “Par garlaicību sūdzēties nevaru. (Smejas) Pavisam savādāka darba vide, ņemot vērā, ka līdz šim esmu redzējusi tikai laboratorijas vien. Pozitīva vide un jauki kolēģi. Ir tikai sākums, bet noteikti zinu, ka savu lēmumu, kaut ko dzīvē mainīt, nenožēloju. Galvenais nepadoties grūtību priekšā, jo viss sākumā liekas jauns un mulsinošs.”

Agnese, priecājamies par Taviem sasniegumiem un novēlam izaugsmi izvēlētajā jomā!

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti