ARTIS

Priecājamies, ka IT jomas speciālisti Latvijā šobrīd ir ļoti pieprasīti – un neatlaidīgi, motivēti programmētāji ir gaidīti jebkurā uzņēmumā, kas nodrošina saviem darbiniekiem labi iekārtotu, ērtu darba vidi, visu nepieciešamo aprīkojumu un, pats galvenais, izaugsmi interesējošajā jomā.

Šodien vēlamies padalīties ar Arta veiksmīgo pieredzi un atsauksmēm par apmācībām Riga Coding School, kā arī Arta turpmākajiem soļiem tuvāk savam mērķim. Artis ir uzsācis darbu uzņēmumā Autentica, un turpina veiksmīgi sevi pierādīt programmētāja amatā!

Artim, tāpat, ka daudziem topošajiem un esošajiem Riga Coding School kursantiem, pieredze pirms kursu uzsākšanas ir ļoti minimāla – zināšanu nav vispār vai tās ir ļoti minimālas.

Par savu pieredzi programmēšanā un izvēli mācīties tieši pie mums, Artis stāsta:

“Pirms iestāšanās RCS vienīgā saistība ar programmēšanu bija tehnikumā, kur mācījos kontrollieru programmēšanu, bet iegūtās zināšanas tehnikumā bija nesalīdzināmi mazākas, kā iegūtās zināšanas RCS. (…) Man sākotnēji likās, ka programmēšana ir garlaicīga un monotona, jo ir statiski jāsēž pie datora, bet tā kā parādījās vairāk brīvais laiks un vēlējos iemācīties ko jaunu, liku savus uzskatus pie malas, un iestājos RCS, lai iegūtu pamatzināšanas programmēšanā. Programmēšanu izvēlējos tāpēc, ka man vienmēr ir paticis censties saprast kā lietas strādā un vēlējos mācīties ko jaunu.”

Neslēpsim, ka RCS kursantus bieži vien aizrauj tieši nepazīstamais, vēl neatklātais un tā ir labākā motivācija iegūt jaunas zināšanas un pārbaudīt sevi.

Atnākot uz mūsu skolu, topošie kursanti bieži vien izvēlas apmācības iesācējiem, kas aptver trīs programmēšanas valodas – C#, JAVA un WEB izstrādi. Arī Artis ir pabeidzis šīs apmācības, apguvis pamatus programmēšanā un par savu pieredzi skolā stāsta:

“Es izvēlējos šo kursu tāpēc, ka tas bija vienīgais, kas aptvēra vairākas programmēšanas valodas. Tajā brīdi es negribēju iemācīties ko konkrētu, bet gan saprast no visa nedaudz, lai varētu saprast vairāk no programmēšanas vides kopumā. Es nevarēju izvēlēties nevienu kursu, kas piedāvāja apmācības par konkrētu valodu, jo man nebija ne jausmas, kas vispār ir programmēšana (…) Pēc absolvēšanas Riga Coding School man palīdzēja veiksmīgi atrast darbu, kurā es veljoprojām aktīvi strādāju. Skolā man parādīja, kas ir programmēšana un kā izskatās prakstisks darbs – man tas uzreiz iepatikās. Līdz ar to varētu teikt, ka Riga Coding School ielika pamatus manai karjerai kā programmētājam.”

Riga Coding School piedāvātās apmācības ir iesācējiem, taču kursi ir intensīvi, prasa laiku, neatlaidību un pacietību. Katrs absolvents ir izgājis cauri vairākiem posmiem, sākot ar vispārēju iepazīšanos ar programmēšanu, beidzot ar savas mājas lapas izstrādi.

Artis dalās ar savu pieredzi apmācībās:

“Man noteikti vissgrūtākais likās mācīties WEB pamatprincipus, jo tos var labi iemācīties tikai ar pieredzi. Arī šobrīd pēc 4 mēnešu darba pieredzes es domāju tieši tāpat. JAVA vai C#, kas ir striktas programmēšanas valodas, apguve man likās ievērojami vienkāršāka, jo tur bija jāiemācās pamatprincipi un tad izejot no tiem vienkārši jāattīsta savas zināšanas tālāk. Bet ar WEB izstrādi saistītajās lietās ir daudz vairāk pamatprincipi, kas jāzina, lai varētu uzsākt to kvalitatīvi darīt (…) Man visvairāk patika objektu orientētas programmēšanas (OOP) apguve. Šīs zināšanas tiek izmantotas vēl joprojām, aktīvi un katru dienu, un man tas ļoti palīdzēja pirmajās darba dienās – man nebija vajadzības atkārtot pašus programmēšanas pamatus. Vienīgais, kas man nedaudz pietrūka kursos bija saistības ar datubāzi. Es būtu bijis ļoti priecīgs, ja kursos būtu apskatījuši datubāzes pamatus, vismaz pašā pamatlīmenī (…)”

Riga Coding School kolektīvs arī pēc kursu noslēguma iesaistās savu absolventu izglītošanā un karjeras izaugsmē – visi skolas absolventi tiek regulāri aicināti uz bezmaksas vieslekcijām, kur var iegūt jaunus kontaktus, kā arī tiek informēti par aktuālajām vakancēm, prakses un darba piedāvājumiem.

Arī Artis sākotnēji uz kursiem ir nācis ar domu mainīt savu sākotnējo profesiju un sākt darba gaitas interesējošajā sfērā:

“Mana pieredze Riga Coding School bija ļoti pozitīva. Es iepriekš nekad nebiju piedalījies tāda veida kursos. Man visvairāk patika mājīgā, draudzīgā atmosfēra, kopā ar ļoti augsto mācīšanaās produktivitāti. (…) Ja ir vēlēšanās mainīt profesiju un darīt to ātri, es noteikti iesaku Riga Coding School – uzdevumi lekcijās tiešām atbilst vajadzīgajam darba tirgū. un pēc kursu pabeigšanas tiešām ir iespējams atrast darbu. Kursos iegūtās zināšanas man palīdzēja iekļūt darba tirgū un sākt strādāt, bet, lai pilnvērtīgi strādātu jebkurā gadījumā būs nepieciešams vēl papildus mācīties, jo 6 nedēļās nav iespējams izstāstīt visu, kas var būt nepieciešams darba vietā.”

Turpinot attīstīt savas prasmes praksē vai darbā ir jārēķinās, ka vēl paies kāds brīdis, kamēr sāksi strādāt patstāvīgi, taču lielākais solis pretī mērķim jau ir sperts un ir svarīgi neapstāties!

Artis dalās ar savu pieredzi un pirmajiem iespaidiem jaunajā darbā vietā:

“Jaunajā darba vietā sākums bija grūts, jo bija ļoti daudz kas jāpiemācās, lai varētu sākt pilnvērtīgi strādāt. Pirmās divas nedēļas bija vairāk kā pašmācība, lai apgūtu visas izmantotās tehnoloģijas uzņēmumā, bet tad pamazām arvien vairāk iemācoties sāku šīs zināšanas izmantot. Ļoti palīdzēja kolēģu atsaucīgums un draudzīgums. Tagad esmu iestrādājies jaunajā kolektīvā un esmu apmierināts ar savu izvēli. Visvairāk patīk saņemt uzdevumus, kuriem nav ne jausmas kā ķerties klāt, jo tad ir vislielākā iespēja ko jaunu iemācīties (…) Jau no pašas pirmās darba dienas es izmantoju pilnīgi visas Riga Coding School iegūtās zināšanas. Bez šīm zināšanām, es nebūtu varējis pat mēģināt izpildīt savu pirmo darba uzdevumu.”

 

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti