DIĀNA

Vēlamies padalīties ar Diānas Veiksmes stāstu, kura Riga Coding School ir apguvusi programmēšanas pamatus un veiksmīgi uzsākusi darbu Lattelecom, kas ir vieni no Programmēšanas skolas sadarbības partneriem.

Par programmēšanu Diānai interese bija jau sen, bet nebija pieticis drosmes realizēt savu mērķi, jo vienmēr apkārt visi teikuši, ka, lai darbotos ar programmēšanu ir obligāti vajadzīga spēcīga matemātika. Kursu laikā Diāna saprata, ka matemātikas zināšanām augstā līmenī nav obligāti jābūt, bet, ja matemātika iet no rokas, tad ceļš uz programmēšanu noteikti ir vieglāks.

Par savu vēlmi mācīties tieši programmēšanu, Diāna stāsta: “Tā ir perspektīva nozare, kura sevi nekad neizsmels, jo tā nepārtraukti attīstās un iepazīstina ar jauniem izaicinājumiem. Ir visu laiku kaut kas jāmācās, ir specifikas daudzveidība, kas izslēdz iespēju, ka paliks garlaicīgi.”

Pirms Riga Coding School kursu uzsākšanas, Diāna  pašmācības ceļā ir  mēģinājusi apgūt Front-End, vidusskolas laikā darbojās arī Start IT projektā, apgūstot JavaScript pamatus, tāpēc nelieli pamati programmēšanā jau bija iegūti.

Par programmēšanas kursiem Riga Coding School, Diāna  min: “Tie ir draudzīgi iesācējiem un cilvēkiem, kuri vēlas pārkvalificēties. Nav jābūt priekšzināšanām. Mani pārliecināja gan kursa saturs, kurā ietvertas gan Front-End, gan Back-End lietas, gan arī absolventu atsauksmes.

Viss bija ļoti labi organizēts un saplānots – bija ļoti daudz tēmu, ko apskatīt, bet laika pietika, lai aptvertu visu (Diāna mācījās WEB izstrādes kursā, kas aptver 60h moduli). Mēneša laikā es ar pārliecību varu teikt, ka esmu apguvusi kārtīgus Full-Stack pamatus.

Atsaucīgi pasniedzēji, nodrošināta individuāla pieeja un iespēja konsultēties arī ārpus lekcijām. Pēc kursiem neviens netiek pamests likteņa varā, mentors palīdz sakārtot CV, kā arī nodrošina iespēju uzsākt sarunu ar potenciālajām prakses/darba vietām. Sagatavo arī intervijām. Vide, atmosfēra patīkama un sakārtota. Mājīgas telpas, pieejami karstie dzērieni, našķi. RCS spēj pildīt to, ko apsola.”

Neskatoties uz to, ka kursu teorētiskais saturs un informācijas apjoms ir ļoti liels, nepieciešams laiks, lai to visu “sagremotu” un nostiprinātu. Bet, par cik Diāna nāca uz kursiem ar konkrētu mērķi un apņemšanos, nebija grūti saplānot savu laiku un apgūt nepieciešamo vielu. Kā viņa saka: “Galvenais ir plānot un atrast laiku starp lekcijām, lai nostiprinātu un turpinātu apaudzētiegūtās zināšanas, tad vienmēr būsi soli priekšā. Jāsaprot, ka, ja gribi labus rezultātus, ir jāiegulda diezgan daudz arī pašam, nekas pats no sevis nenotiks tikai apmeklējot lekcijas, tā ir tikai daļa no tā visa.”

Kā gala rezultātu kursu noslēgumam, pēc Riga Coding School absolvēšanas, Diāna ieguva darba vietu Lattelecom kompānijā kā testētāja. Kā arī turpināja mācīties pašmācības ceļā un pievienojās web izstrādes projektam “Haxwright”, kur pagaidām brīvprātīgi kopā ar vēl 4 apņēmīgiem jauniešiem meklē un izstrādā WEB risinājumus.

Lattelecom Diāna nodarbojas ar manuālo testēšanu dažādos projektos, testējot organizācijas iekšējos lietojumus, paralēli apgūstot automatizāciju, izmantojot Codeception ietvaru un Selenium, un tuvākajā nākotnē cer kļūt par testu inženieri šajā uzņēmumā.

Uz jautājumu, vai iegūtas Riga Coding School zināšanas noderēja jaunajā darbā, Diāna stāsta: “Varbūt ne gluži pirmajā darba dienā, taču RCS iegūtās zināšanas man noderēja vēlāk, sākot apgūt automatizāciju. Mans ceļš uz automātisko testu rakstīšanu ir kardināli īsāks, jo man ir priekšzināšanas, un to arī ļoti novērtē mans darba devējs.”

Kā motivāciju visiem programmēšanas jomas interesentiem, Diāna iesaka: “Nesēdi nozarē, kura tev neliekas saistoša, nav vērts sevi mocīt! Nebaidies mēģināt ko jaunu! Mūsdienās ir pieejami ļoti daudz resursi, kas var Tev palīdzēt attīstīties neskaitāmos virzienos, tai skaitā programmēšanā. Viss, ko tev vajag ir vīzija, mērķis un apņēmība. Ja gribi labus rezultātus – ir jāiegulda, bet tas ir tā vērts! RCS Tevi nodrošinās ar vajadzīgajiem rīkiem, resursiem un atbalstu, bet tas, cik daudz tu esi spējīgs rakt un kapāties, lai sasniegtu savu mērķi – tas ir atkarīgs no Tevis paša!”

Novēlam Diānai augt un attīstīt savas programmēšanas prasmes jaunajā darba vietā!

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti