Kristaps

Riga Coding School potenciālie kursanti bieži jautā: “Kā es varu kļūt par programmētāju?” Šis ceļš uz programmēšanas karjeru ir patiesi aizraujošs, jaunas informācijas piesātināts, intensīvu apmācību bagāts, bet gandarījums un lepnums, kas rodas pēc apmācību pabeigšanas, kā arī zināšanas – ir patiesi neatsveramas!

Lai kļūtu par programmētāju ir nepieciešamas ne tikai zināšanas un prasmes analītiski un loģiski domāt, bet arī augsta atbildības sajūta, stipra motivācija un vēlme stāties pretī jaunajam un nepazīstamam. Šoreiz vēlamies padalīties ar mūsu absolventa Kristapa veiksmīgo un atbildīgo ceļu, iepazīstot programmēšanas pamatus un saprotot, ka šajā jomā vēlas turpināt attīstīt savu karjeru.

Pirms apmācībām Riga Coding School Kristaps ar programmēšanu nebiju saistīts nemaz. Sāka visu no nulles.

Kāpēc izvēlējies tieši programmēšanu?

“Nelielu veselības problēmu dēļ vajadzēja izlemt – turpināt iepriekšējo nodarbošanos, bet ne tādā līmenī, vai mainīt dzīvi un sākt darīt kaut ko pavisam citu. Izvēlējos mainīt nodarbošanos. Idejas bija dažādas, bet beigās nonācu pie programmēšanas.”

Pirmais solis, ko bieži novērojam Riga Coding School kursantu vidū, ir interese sākumā sākt programmēt pašmācības ceļā, izmantojot internetā pieejamo informāciju un resursus, taču bieži vien izvēle nonāk par labu klātienes apmācībām, iespējām strādāt klasē ar lektoru un uzdot neskaidros jautājumus pasniedzējiem.

Arī Kristaps pirmos soļus, programmēšanu iepazīstot, sāka spert tieši pašmācības ceļā.

Kristaps stāsta: “Sākumā mēģināju programmēšanu apgūt pašmācības ceļā, bet ātri sapratu, ka bez priekšzināšanām šajā jomā to izdarīt būs ļoti grūti. Sāku meklēt resursus, ar kuriem es varētu iemācīties programmēšanas pamatus un nonācu pie Rīgas Programmēšanas skolas programmēšanas pamatu kursa (6 nedēļās). Uzreiz sapratu, ka tas ir tieši tas, ko meklēju. Uzrunāja iespēja iepazīties ar dažādām programmēšanas valodām, lai saprastu kas ir kas un vai vispār ir vērts turpināt ideju par programmēšanu.”

Neskatoties uz to, ka apmācību gaitā ir svarīgi noturēt aktīvu tempu un motivāciju, Kristapam ir gājis ļoti labi gan informācijas apstrādē, sapratnē, gan sadarbībā ar pasniedzējiem un skolas biedriem, kas, izrādās, ir kļuvuši arī par viņa draugiem.

Par savu pieredzi apmācībās, Kristaps stāsta: “Mums izveidoja ļoti labus zināšanu pamatus, lai pēc tam varētu turpināt mācīties jau patstāvīgi. Pasniedzēji vienmēr atbildēja uz visiem jautājumiem un saprotami izskaidroja lietas, kuras nebija skaidras. Visvairāk patika kompaktais un salīdzinoši īsais mācību laiks. Lai iegūtu līdzvērtīgas zināšanas universitātē vai kādā citā skolā, man būtu nepieciešams daudz ilgāks laiks. Kā arī ieguvu jaunus draugus no dažādām jomām, kurus citādi nebūtu saticis. Vēlētos pateikt īpašu paldies mūsu pasniedzējiem – Mārtiņam, Kasparam un Jānim par pacietību un neskaitāmajām jautājumu atbildēm.”

Kas bija vislābakais kursā?

“Zinošie un profesionālie pasniedzēji, pozitīvā atmosfēra un lieliskie mūsu grupas kolēģi ar kuriem kopā mācījāmies. Paldies, ka mācības padarījāt vēl interesantākas. (Sveiciens, ja šo lasāt 🙂 ) Domāju, ka man ļoti paveicās ar mācību grupas biedriem.”

Ļoti svarīgi pēc apmācībām un teorētisko zināšanu iegūšanas, meklēt iespējas turpināt strādāt praktiski izvēlētajā jomā un attīstīt savas prasmes tālāk, ko arī šobrīd turpina darīt Kristaps, ejot praksi lielākajā IT organizācijā Latvijā – Accenture

Kristaps stāsta par savu dzīvi pēc apmācībām mūsu skolā: “Pēc kursu beigšanas turpināju apgūt programmēšanu un šobrīd esmu uzsācis jaunu karjeru starptautiskā IT uzņēmumā. Riga Coding School deva milzīgu atspēriena punktu tieši mācību sākumā. Atskatoties atpakaļ, droši varu teikt, ka bez šiem kursiem man nebūtu izdevies to izdarīt tik ātri. (…) Aizraujoši darboties kopā ar ļoti gudriem kolēģiem. Dažbrīd, pat neticu, kā tik īsā laikā no nulles spēju nonākt šeit. Es darbojos kopā ar trīs citiem jaunajiem programmētājiem, kuriem ir akadēmiskā izglītība datorzinātnēs un vienam, arī maģistra grāds. Nesen mentors mums katram iedeva atrisināt nelielu programmēšanas uzdevumu un manu risinājumu atzina par labāko. Tas deva ļoti lielu stimulu turpināt mācīties. Bet, domāju, ka tas ir tikai sākums un viss labākais vēl priekšā.”

Ko Tu ieteiktu tiem, kuri vēlās mainīt profesiju?

Kristaps atbild: “Ieteiktu nenovērsties no sava mērķa un parādīt raksturu katru reizi saskaroties ar grūtībām, kuras nāks pretī. Mācību process apgūstot jaunu profesiju nav viegls. Nebaidīties no domas, ka ir jau daudzi citi, kuri ir labāki par mani izvēlētajā profesijā. Vienīgais konkurents sev – esi Tu pats. Katru dienu censties būt labākam nekā biji vakar un veselīgi uztvert kritiku. Neatmest visam ar roku, dusmojoties uz cilvēku, kurš norāda uz trūkumiem, bet strādāt pie tiem. Man ļoti patīk teiciens: “Labāk nožēlot, ka kaut ko izdarīji, nekā vēlāk nožēlot, ka to neizdarīji”. Dzīvojam tikai vienreiz.”

Priecājamies par Kristapa sasniegumiem un novēlam turpināt attīstību izvēlētajā IT jomā, veiksmīgi realizējot arvien jaunus un noderīgus projektus!

 

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti