ATŠĶIRĪBAS STARP MANUĀLO UN AUTOMATIZĒTO TESTĒŠANU

Tīmekļa lapām, mobīlajām lietotnēm un programmatūrām ir jādarbojas nevainojami, tāpēc testēšana ir neizbēgama programmētāju ikdienas dzīves sastavdaļa. Testēšanu var veikt automatizēti vai manuāli, un galvenās atšķirības starp šiem diviem testēšanas veidiem minēsim šajā rakstā.

 

Automatizētajai un manuālajai testēšanai ir viena galvenā atšķirība – kurš veic testēšānu – persona vai tās izveidots rīks. Manuāli testējot, analītiķiem un inženieriem ir jābūt cieši iesaistītiem dažādos testējamā produkta izstrādes un palaišanas posmos. Veicot automatizētu testēšanu, testētājiem ir jāraksta skripti, kas veic testus automātiski. 

Manuālā testēšana:

Dažkārt ir situācijas, kad testētājiem ir labi jāizprot viss pārbaudes process, jāpievērš uzmanība vissīkākajām detaļām. To var izdarīt tikai pats testētājs, rūpīgi piedaloties visā testēšanas procesā no sākuma līdz beigām. Dažkārt testēšanas process ir tik sarežģīts, ka procesā ir jātestē un jāmodificē dažādi scenāriji. Kaut arī automatizētās testēšanas iespējas ir ļoti attīstījušās, dažkārt ir situācijas, kad automatizētās testēšanas programmas nosaka neeksistējošas kļūmes, un tādēļ testētājiem ir jāpieliek pūles, lai manuāli noskaidrotu, vai atrastā kļūda ir pareiza vai nē.

Automatizētā testēšana:

Šis testēšanas veids aizņem mazāk laika un tā ir lielākā priekšrocība, ko sniedz automatizētā testēšana, salīdzinot ar manuālo. Tāpēc, izvēloties automatizēto testēšanu, bieži vien palielinās procesa produktivitāte. Automatizētā testēšana galvenokārt bija paredzēta, lai atrisinātu biežāko manuālās testēšanas problēmu – laika trūkumu. Un, jo tālāk, jo būtiskāka šī problēma kļūst, jo IT jomā darba apjoms, kam ir nepieciešama testēšana, aug milzīgā tempā.

Papildus priekšrocība testēšanas automatizācijai ir tā, ka ir jāveic mazāk manuālo darbību. Ikviens, kas testē manuāli zina, cik daudz atkārtojošu darbību jāveic. Tomēr arī automatizētajai  testēšanai ir nepieciešams manuāls darbs (testētājiem ir jāizveido testēšanas skripta pamats), bet tas ir nesalīdzināmi mazāks apjoms, kā visa testēšanas procesa veikšana manuāli. Skripti parasti tiek rakstīti ar programmēšanas valodām, piemēram, JAVA, Python vai C#, un, vissvarīgākāis, ka tos var lietot vairāk nekā vienu reizi. 

Automatizētā testēšana ļauj sasniegt labākus rezultātus, jo vienā testā var konstatēt vairāk kļūdas. Atšķirībā no manuālās testēšanas, automatizētā testēšana palīdz uzreiz testēt visu programmu, ierīci vai programmatūru, un vairāk pārbaužu nozīmē produktīvāku darbu.

Kaut arī ir vēl daudz situācijas, kad manuālā testēšana ir nepieciešama, arvien vairāk testētāji izvēlas testēšanas automatizāciju,  lai tiktu galā ar liela apjoma uzdevumiem un atklātu vairāk kļūdas pēc iespējas īsākā laika postmā. 

Palika interesanti? – Plašāku informāciju par mūsu testēšanas kursiem vari atrast šeit:

  1. Automātizētas testēšanas apmācības
  2. Testēšana 

 

 

 

Reģistrācija
Kontakti