Bootcamp - augstākā (programmēšanas) māksla

Vēlies iemācīties programmēt, bet nevari izvēlēties, kur to darīt? Universitāte, koledža, kursi… Šajā rakstā palīdzēsim Tev izlemt!

Vissvarīgākie kritēriji, kas jāņem vērā izvēloties – laiks, nauda un mērķis.

Sāksim ar pirmo – mērķis. Ja informācijas tehnoloģijas un datori ir Jūsu kaislība, un Jūs interesē viss, kas ar to saistīts, ja vēlaties iegūt bagātīgu vārdu krājumu un dziļumu zināšanās, tad nav šaubu – vajadzētu izvēlēties augstāko izglītību. 4 studiju gadu laikā Jūs uzzināsiet daudz lietas, sākot ar vēsturiskām zināšanām līdz tehniskām zināšanām.

Savukārt programma, kas tiek mācīta intensīvajos kursus, tiek vērsta tikai uz noteiktu programmēšanas valodu. Jūsu mērķis būs iemācīties rakstīt kodu, lai varētu sākt strādāt. Citiem vārdiem sakot, “bootcamp” piedāvā ļoti specifiskas,un koncentrētas zināšanas, neiedziļinoties kontekstā. Protams, lai programmētu ar to pilnīgi pietiek un, ja izrādīsies, ka tā ir Jūsu kaislība – galu galā zināšanas par visu nepieciešamo Jūs sasniegs jebkurā gadījumā. Pēc 4 gadu izglītības universitātē Jums būs plaša un visaptveroša izpratne par visu, taču pēc viena mēneša intensīvas programmas, Jūs būsiet iemācījušies rakstīt kodu. Šī ir tā būtiskākā atšķirība.

Laika ziņā, protams, ne visi var atļauties veltīt 4 gadus savas dzīves mācībām. Vieglākais variants būtu cilvēkam, kurš ir pabeidzis vidusskolu un vēlās spert nākamo soli, lai iegūtu augstāko izglītību. Taču, ko darīt, ja Jums jau ir ģimene, darbs, bērni un citas saistības? Protams, ja esiet nopietni nolēmuši mainīt karjeru un iegūt zināšanas – Jūs vienmēr atradīsiet veidu. Taču, ja Jūsu mērķis ir iemācīties programmēt un pārbaudīt sevi jaunā lauciņā, kursi ir tieši tas, kas Jums vajadzīgs.

Ne mazāk svarīga lieta ir finansiālā puse. Augstākā izglītība ir dārga – pats par sevi saprotams, jo tā aizņem daudz vairāk laika un sniedz plašākas zināšanas. Bakalaura izmaksas var variēt 6000-8000 EUR robežās, kamēr maksa par intensīvo programmēšanas kursu ir 1000 EUR.

Ja laika un naudas kritēriji nav Jums aktuāli, tad piedāvājam papildus variantu – mēģināt abus! Uzsākat mācības kursos un iegūstat darbu, savukārt pēc tam apvienojat darbu ar mācībām universitātē.

Ļoti ceram, ka esam palīdzējuši Jums veikt izvēli.

Interesē BOOTCAMP? Piesakies info@rigacoding.lv 

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti