6 ieteikumi veiksmīgai darba intervijai

Tātad, par cik Tev jau ir uzrakstīts CV, kā arī pārliecinoša motivācijas vēstule, visticamāk, tuvākajā laikā sekos arī zvans no potenciālā darba devēja. Ja CV un motivācijas vēstuli Tu vari uzrakstīt mierīgi un bez steigas, tad klātienes tikšanos nekad nevar paredzēt iepriekš un tai sagatavoties simtprocentīgi. Pirms klātienes tikšanās vienmēr ir svarīgi rūpīgi pārdomāt savu mērķi un stāstāmo. Šajā rakstā vēlamies uzsvērt 6 svarīgākos aspektus, kas palīdzēs sagatavoties veiksmīgai sarunai ar topošo darba devēju.

Miers un nosvērtība

Pārāk stiprs satraukums un nervozitāte pārrunu laikā tikai traucēs. Bieži vien no satraukuma pazūd koncertēšanās ieklausīties jautājumos, kurus Tev uzdod potenciālais darba devējs, kā arī vari piemirst sava stāstāmā būtību, ko tad vēlējies pastāstīt darba devējam par sevi un savu motivāciju strādāt. Tāpēc viens no pirmajiem soļiem veiksmīgās pārrunās – spēja nomierināties! Šeit labs palīgs ir dažādu lomu maiņa, paskaties uz sevi no darba devēja puses, saproti, kādus darbiniekus darba devējs vēlas redzēs savā uzņēmumā. Galu galā darba devējs, kurš veic pārrunas, ir ieinteresēts darbinieka atrašanā un vēlas, lai tikšanās ir veiksmīga. Protams, arī meditācijai ir savi plusi!

Pozitīvisms un entuziasms

Tu piekritīsi, ka pozitīvas un patīkamas sarunas vienmēr paliek atmiņā. Un tieši šo sajūtu būtu nepieciešams radīt komunikācijā ar darba devēju un sarunas nobeigumā. Pat, ja uz doto brīdi, tev vēl ir minimālās zināšanas vai maza darba pieredze konkrētajā jomā, tad sarunai pozitīvo noti piešķirs Tava laipnā, atvērtā, pozitīvā attieksme, smaids un lielisks garastāvoklis. Šāda attieksme atstās pozitīvo priekšstatu par Tevi topošajam darba devējam, ka esi entuziasma pilns mācīties, esi ieinteresēts strādāt uzņēmumā un ar lielu interesi izturies pret veicamajiem darba pienākumiem. Ar tādiem cilvēkiem ir viegli komunicēt un strādāt kopā! Un tieši šādus cilvēkus bieži vien meklē darba devējs. Droši jautā par aktuālo pozīciju sīkāk, par izaugsmes un apmācību iespējām uzņēmumā, par karjeras iespējām. Ja Tev patiesi interesē strādāt dotaja uzņēmumā – parādi to!

Atklātība un patiesums

Atklātība sarunā vienmēr noderēs ne tikai stāstot par to, kāpēc Tu patiesi vēlies šo darbu, bet arī stāstot par sevi. Ja Tev uzdod jautājumu, uz kuru nezini atbildi un vilcinies ar tās sniegšanu, tas var radīt nepatīkamu atmosfēru un darba intervija visticamāk ātri beigsies. Tāpēc par sevi vienmēr ir jārunā patiesību un uz jautājumiem jāatbild godīgi. Necenties izlikties, bet tā arī saki, ja Tev šobrīd nav darba pieredze konkrētajā jomā, Tu esi gatavs to iemācīties un uzlabot savas darba prasmes nekavējoties.

Skaidri noteikti mērķi

Lai dotos uz darba pārrunām, ir jāizpilda mājas darbs – sīki izpēti aktuālās vakances nosacījumus un informāciju par uzņēmumu. Šīs zināšanas Tev palīdzēs atbildot uz darba devēja jautājumiem klātienē. Tavas zināšanas par uzņēmumu un ieinteresētība nepaliks nepamanīti! Droši uzdod jautājumus par organizācijas darbu, tālākiem plāniem un ambīcijām, kas topošajam darba devējam patīk.

 Pārzini savas stiprās puses

Pat ja konkrēta vakance, uz kuru vēlies pretendēt, domāta tikai vienas noteiktas programmēšanas valodas izstrādei, noteikti atceries, ka Tev paveras daudz lielākas iespējas pēc tam. Un it īpaši IT organizācijās, kur bieži vien notiek vairāki projekti vienlaicīgi, kuros būtu noderīgas Tavas prasmes. Iespējams arī konkrētas vakances ietvaros, tiks piedāvātas iespējas apgūt kaut ko jaunu. Noteikti iesaisties!

Intervijas norises termiņš un darba attiecību sākums

Kā jau minējām iepriekš, ja jaunam darba devējam padomā ir vairāku projektu īstenošana, tad darbinieku meklē ļoti steidzami. Intervijas nobeigumā ir svarīgi jautāt, cik ilga atlase ir plānota un, kad topošais darba devējs piedāvā uzsākt darbu. Pirms intervijas noteikti ir svarīgi pārdomāt savas iespējas uzsākt darbu jaunajā vietā, lai nepārsteigtu darba devēju ar termiņu, ar kuru viņš nerēķinājās iepriekš.

Tātad, esam izskatījuši 6 svarīgus punktus, par kuriem noteikti ir nepieciešams padomāt pirms intervijas ar potenciālo darba devēju. Un nobeigumā viens jautājums Tev – iedomājies, ka Tu esi darba devējs un aicini pats sevi uz darbu. Kādus jautājumus Tu sev uzdotu? Iespējams, ka Tu jau tagad esi gatavs intervijai. Lai veicas!

 

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti