Iepazīsties ar mūsu pasniedzējiem – Arkādijs

Vēlamies iepazistināt Jūs ar Riga Coding School jaunā iOS kursa pasniedzēju Arkādiju, kurš ir liels Apple produktu piekritējs, un jau ilgu laiku veido mobīlās lietotnes. 

Jau kopš bērnības Arkādijam patika tehniskas lietas, datori un to uzbūve, bet IT jomā viņš nonāca tikai, kad bija sapratis, ka citas nozares un hobiji nenesa tādu prieku un gandarījumu, kā programmēšana. 


“Tikai 26 gadu vecumā sapratu, ka tas, ko es vienmēr esmu gribējis – ir būt par programmētaju”

Ne vienmēr beidzot 12.klasi vai pat Bakalaura studijas ir skaidrs, kur būs Tava “īstā” vieta.  Mana pieredze rāda to, ka vienmēr jāklausa instinktiem – ja pats, vai vecāki jūt, ka esi spēcīgs kādā nozarē, kura Tev patīk, ir jādodas tieši tajā virzienā. Man jau no bērnības patika viss, kas saistīts ar informācijas tehnoloģijām. Biju no tiem bērniem, kuriem interesē kā uzbūvēts dators, kā to izjaukt, salikt atpakaļ, kā darbojas internets, kā iegūt dažādas pieejas lietām atrāk par citiem. Tajā laikā IT nozare tikai sāka attīstīties, nebija īsti neviena, kas mani “ievirzītu” šajā visā. 

Kad pienāca laiks, izvēlējos studēt biznesa vadību. Ieguvu bakalaura grādu, pēc tam maģistra. Paralēli strādāju kā basketbola treneris, ieguvu arī šai profesijai atbilstošu izglītību. Pienāca brīdis, kad devos dzīvot uz Dublinu. Tikai 26 gadu vecumā sapratu, ka tas, ko es vienmēr esmu gribējis – ir būt par programmētaju. Jau atkal iestājos augtskolā, ieguvu savu trešo izglītību un te nu es esmu. Šobrīd jau 2+ gadus strādāju Dāņu IT uzņēmumā Adevo – veidoju mobilās lietotnes.

Patiesībā – viss, kas notiek, ir uz labu. Ja es nebūtu ieguvis tik dažādu pieredzi, nebūtu sapratis to, ka programmēšana ir tas, kas man dzīvē tik ļoti pietrūka.

Trīs lietas, kas izmainīja manu dzīvi

Basketbols – spēlēju to jau vairāk kā 20 gadus. Tas man ir iedevis prasmi strādāt komandā un motivāciju vienmēr cīnīties līdz galam. 

Dublina – pilsēta, kurā ieguvu savu programmētāja izglītību, pēc tam no Dublinas devos uz iOS programmēšanas bootcamp Malaizijā – Kualalumpurā. 

Bakalaura darbs – brīdī, kad bija jāraksta bakalaura darbs, kurā paralēli jāveic kādas mājaslapas izstrāde, es izvēlējos izveidot mobilo lietotni ar iOS. Es sapratu, ka tas ir tas, kas mani visvairāk interesē, jo šobrīd gudrais viedtālrunis ir pieejams gandrīz ikvienam. Kamēr visi veidoja mājaslapas, es, pretēji jau veiktajām iestrādēm, veicu pats savu pētījumu un veidoju iOS lietotni. Pēc tam pievienoju to arī App Store. Tas bija laiks, kad sapratu, ka iOS ir mana lieta. Esmu Apple piekritējs. iOS lietotņu vadlīnijas ir vienkāršas, saprotamas un ļoti estētiskas. 

Ko tālāk?
Esmu priecīgs par to, ka esmu daļa no Riga Coding School komandas. Mans šī brīža mērķis ir būt šeit un dalīties ar savām zināšanām un pieredzi.

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti