Iepazīsties ar mūsu pasniedzējiem – Arkādijs

Vēlamies iepazistināt Jūs ar Riga Coding School jaunā iOS kursa pasniedzēju Arkādiju, kurš ir liels Apple produkta piekritējs, un Swift programmēšanas valodas programmētājs.
“Tikai 26 gadu vecumā sapratu, ka tas, ko es vienmēr esmu gribējis- ir būt par programmētaju”

Ne vienmēr beidzot 12.klasi vai pat Bakalaura studijas  ir skaidrs, kur būs Tava “īstā” vieta. Mana pieredze rāda to, ka vienmēr jāklausa instinktiem- ja pats vai vecāki jūt, ka esi spēcīgs kādā nozarē, kura Tev patīk, ir jādodas tieši tajā virzienā. Man jau no bērnības patika viss, kas saistīts ar informācijas tehnoloģijām. Biju no tiem bērniem, kuriem interesē kā uzbūvēts dators, kā to izjaukt, salikt atpakaļ, kā darbojas internets, kā iegūt dažādas pieejas lietām atrāk par citiem. Tajā laikā IT nozare tikai sāka attīstīties, nebija īsti neviena, kas mani “ievirzītu” šajā visā. 

Kad pienāca laiks, izvēlējos studēt biznesa vadību. Ieguvu bakalaura grādu, pēc tam maģistra. Paralēli strādāju kā basketbola treneris, ieguvu arī šai profesijai atbilstošu izglītību. Pienāca brīdis, kad devos dzīvot uz Dublinu. Tikai 26 gadu vecumā sapratu, ka tas, ko es vienmēr esmu gribējis- ir būt par programmētaju. Jau atkal iestājos augtskolā, ieguvu savu trešo izglītību un te nu es esmu. Šobrīd jau 2+ gadus strādāju Dāņu IT uzņēmumā “Adevo” – veidoju mobilās lietotnes.

Patiesībā- viss, kas notiek, ir uz labu. Ja es nebūtu ieguvis tik dažādu pieredzi, nebūtu sapratis to, ka programmēšana ir tas, kas man dzīvē tik ļoti pietrūka.

Trīs lietas, kas izmainīja manu dzīvi:

Basketbols- spēlēju to jau vairāk kā 20 gadus. Tas man ir iedevis prasmi strādāt komandā un motivāciju vienmēr cīnīties līdz nospraustais mērķis tiek sasniegts.

Dublina- IT uzņēmumu pilsēta, kurā ieguvu savu pirmo IT pieredzi. Strādāju “Google”- produktu un pakalpojumu kvalitātes uzlabošanā, kā ari ieguvu savu pirmo programmētāja izglītību. Pēc tam no Dublinas devos uz iOS programmēšanas bootcamp Malaizijā- Kualalumpur, lai pilnvērtīgi attīstītu savas zināšanas un interesi par iOS.

Bakalaura darbs- brīdī, kad bija jāraksta bakalaura darbs, kurā paralēli jāveic kādas mājaslapas izstrāde, es izvēlējos izveidot mobilo lietotni uz iOS. Es sapratu, ka tas ir tas, kas mani visvairāk interesē, jo šobrīd gudrais viedtālrunis ir pieejams gandrīz ikvienam. Kamēr visi veidoja mājaslapas, es, pretēji jau veiktajām iestrādēm, veicu pats savu pētījumu un veidoju iOS lietotni. Pēc tam pievienoju to arī App Store. Tas bija laiks, kad sapratu, ka iOS ir mana lieta. Esmu Apple piekritējs. iOS lietoņu vadlīnijas ir vienkāršas, saprotamas un ļoti estētiskas. 

Ko tālāk?

Esmu priecīgs par to, ka esmu daļa no “Riga Coding School”. Mans šī brīža mērķis ir dalīties ar savām zināšanām un paralēli pašam izglītoties. 

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti