Iepazīsties ar mūsu pasniedzējiem – Ilva

Pēc neliela pārtraukuma turpinām iepazīstinām ar RCS lieliskajiem pasniedzējiem! Šodien vēlamies pastāstīt par vienu no retajām mūsu skolas vīriešu komandas pretēja dzimuma pārstāvēm – pasniedzēju Ilvu, kura pasniedz skolā WEB izstrādes kursu.

Ilva programmēt sāka jau skolas gados. Un sākumā programmēšana bija kā nenopietns izaicinājums no kaimiņa puses palīdzēt uzprogrammēt viņa universitātes kursa darbu, taču tālāk Ilva turpināja attīstīt savas prasmes ģimenes reklāmas un mārketinga uzņēmumā, realizējot mammas radītos dizainus mājaslapās un baneros.

Ar karjeras izvēli tomēr sākotnēji nav gājis viegli. Tā kā vienmēr viegli padevusies matemātika un vairakkārt iegūtas godalgotas vietas arī Valsts līmeņa olimpiādēs, Ilva skatījusies Rīgas Tehniskās universitātes virzienā.

“No mazām dienām zināju, ka gribu augstāko izglītību, pat vairākas,” atzīst Ilva. “Taču ilgi meklēju jomu, ar kuru vēlos saistīt ar savu nākotni. Pat laikā, kad jau aktīvi programmēju, pārliecināta biju tikai par to, ka gribu studēt ko no eksaktajām zinātnēm.” Vidusskolā aizrāvusi robotika, ar izstrādāto robotu Skolēnu zinātniski pētnieciskajam darbam inženierzinātnēs izcīnīta otrā pakāpe Valstī un vairākas pirmās pakāpes ceļā uz to. Likumsakarīgi, ka Ilva kādu brīdi apsvēra Robotikas studēšanu, tomēr beigās iestājusies Rīgas Tehniskās universitātes akadēmiskajā studiju programmā “Datorsistēmas”, vēlāk turpinot mācības arī profesionālajā maģistrantūrā šajā pašā programmā.

Par savu darba vietu vairāk kā divus gadus sauc A/S Delfi, pirms tam sešus gadus darbojusies dažādos projektos kā freelancer’is.

Par savām spēcīgākām zināšanām uzskata PHP (īpaši pievēršoties Laravel/Lumen ietvariem) un Javascript, taču Ilva pārvalda arī C++, C#, Java, Python, Ruby, Prolog un citas valodas.

Brīvajā laikā Ilvai patīk lasīt, aktīvi atpūsties, kā arī piekopt dažādu mūzikas instrumentu spēli.

Par savu dzīves moto Ilva stāsta: “Es nevarētu teikt, ka man ir sava devīze. Tomēr, ja būtu, tā varētu būt šāda: Jo vairāk dari, jo vairāk vari izdarīt.”

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti