Iepazīsties ar mūsu pasniedzējiem – Roberts

Pēc neliela pārtraukuma turpinām iepazīstināt ar RCS lieliskajiem pasniedzējiem! Šodien vēlamies pastāstīt par WEB izstrādes pasniedzēju Robertu, kuram ir arī liela pieredze Python programmēšanas valodā.
Interese par datoru un tā iespējām Robertam, kā lielākai daļai programmētāju, radās jau bērnībā. Taču nopietnāk informācijas tehnoloģiju jomai Roberts sāka pievērst uzmanību, iestājoties universitātē.

Kā Tu sāki programmēt?

“To ka vēlos programmēt un strādāt ar datoru sapratu jau bērnībā, principā nedaudz pēc tam, kad iepazinu un sapratu, kas vispār ir dators. Bet ko tieši programmēt, kā to visu uzsākt un iemācīties, vēl ilgu laiku nebija skaidrs. Vienmēr bija šaubas, ka es vispār to varētu darīt, jo manā tuvumā nebija neviena cilvēka, kas nopietni ar to strādātu un visu ko es biju dzirdējis, ka programmēšana ir šausmīgi grūta, jāpārzina matemātika, fizika un vispār kopumā jābūt ļoti gudram cilvēkam, lai to darītu.
Tas nepārtraukti lika man domāt, ka es taču neesmu šis gudrais fiziķis, matemātiķis, lai es varētu kaut ko tādu darīt. Vairākas reizes biju mēģinājis pieiet programmēšanai pašmācības ceļā, bet katru reizi, kad mēģināju kaut kā nevarēju atrast to vienkāršāko ceļu – vienmēr bija problēmas – “Kur rakstīt kodu?”, “Kā kompilēt kodu?”, “Kādu valodu izmantot?”, “Kāpēc izmantot šo valodu?”, “Kā vispār uztaisīt kaut ko? ” un pat ja izdevās tikt par vienu soli uz priekšu, lēnām pazuda pacietība un vidusskolā parādījās citi hobiji – mūzikas producēšana.
Pēc vidusskolas, iestājoties universitātē, viens no pasniedzējiem iepazīstināja ar Python valodu un teksta redaktoru (CanoPy), kur šī valoda jau bija uzstādīta, viss, kas bija jādara – jāraksta kods, jāizpilda tas un jāturpina strādāt. Tajā laikā šis atrisināja visas manas iepriekšējās problēmas un ļāva koncentrēties uz to, ko vēlējos darīt – programmēšanu. Arī Python kā valoda pārsteidza ar savu vienkāršo sintaksi, kas arī motivēja strādāt pie mazām idejām, tajā laikā tās bija saistītas ar mājas lapu automatizēšanu – dažādu formu aizpildīšana, u.t.t. “

Kāda ir Tava darba pieredze programmēšanā?

“Mācoties universitātē aizgāju uz RTU Karjeras dienām un uzzināju par latviešu uzņēmumu TestDevLab. Pieteicos uz praksi un uzsāku savus pirmos soļus IT nozarē. Sākumā tās bija vienkāršas lietas – manuālu testu izpilde uz Android, iOS, Windows un Mac ierīcēm, vēlāk jau automatizēju testus izmantojot Python. Laikam ejot un papildinot zināšanas nonācu pie web izstrādes, iepazinos ar AngularJS, Python (Django) tehnoloģijām un sapratu, ka darbs ar mājas lapām ir tas ko vēlos darīt arī turpmāk.
Gadu vēlāk pamainīju darba vietu uz citu latviešu uzņēmumu Sellfy, kur vēl vairāk nostiprināju zināšanas mājas lapu izstrādē. Uzkrātā pieredze ļāva paralēli paņemt arī papildus darbus un izpalīdzēt kādam paziņam ar mājas lapu.”

Un kā Tu nonāci līdz Petsensus?

“Darbojoties IT nozarē un uzkrājot pieredzi gandrīz katru dienu var saņemt jaunu darba piedāvājumu, bet ne vienmēr piedāvājums atbilst tam ko patiešām vēlies darīt. Ziņu par darbu Petsensus saņēmu no paziņas. Iepatikās ideja – saistīta ar medicīnisku datu apkopošanu par dzivniekiem un vakance atbilda tieši tam ko vēlos darīt arī turpmāk – backend izstrāde ar Python.”

Par hobijiem:

“Lai gan varētu likties, ka programmēšana ir mans vienīgais hobijs, tā nav. Šobrīd vistuvākais ir ceļošana un jaunu vietu apmeklēšana. Bet tādai mierīgākai atpūtai – sporta zāle, skriešana un pastaigas ar patversmes suņiem.”

Motivācijai:

“Tu nekad nezināsi, ja nekad nepamēģināsi – parasti gala rezultāts ir daudz labāks nekā Tu biji iedomājies.”

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti