Iepazīsties ar mūsu pasniedzējiem – Rolands

Mēs turpinām iepazīstinām ar Riga Coding School lieliskajiem, zinošajiem un pašiem labākajiem pasniedzējiem, bez kuriem nebūtu iespējams ikdienas darbs un atbalsts!

Šoreiz vēlamies iepazīstināt ar pasniedzēju Rolandu, kas ikdienā veic ļoti nopietnu darbu, strādājot VAS “Latvijas gaisa satiksme” un mūsu skolas kursantiem pasniedz WEB izstrādes apmācības.

Kā Tu sāki programmēt?

Rolands stāsta: “Skolā informātikas pasniedzējs bija jauns un ambiciozs un jau ceturtajā klasē parādīja, kas ir visual basic, kā top programmas un kā to izmantot dzīvē. Tajā laikā aizrāvos ar datorspēlēm un jau sāku pārveidot spēles rakstot primitīvus skriptus un tapa savs pirmais Ultima Online serveris.

Mamma studēja TSI datorzinības un piektajā klasē, lai papildinātu savas programmēšanas zināšanas iestājos Progmeisterā. Tur nomācījos 5 gadus. Paralēli tapa manas pirmās mājas lapas draugiem. Un 10.klasē skolā sākās programmēšanas stundas. Kur visiem klases biedriem rakstīju kontroldarbus un taisīju mājasdarbus. Tā 12.klasē sapratu, ka programmēt vairs negribu un izvēlējos aviācijas sfēru, diemžēl, vai par laimi neizdevās tikt mācīties aviāciju universitātē un kopā ar 4 klases biedriem aizgājām uz RTU datorzinību fakultāti.”

Rolands ir viens no mūsu pasniedzējiem, kas savu ceļu uz IT jomu uzsāka hobija līmenī, pilns intereses un entuziasma pamēģināt izveidot kaut ko savu!

Kāda ir Tava darba pieredze programmēšanā?

“Mācoties bakalauros kļuvu par RTU DITF fakultātes pašpārvaldes vadītāju un tā pilnveidoju savas prasmes uzstāties lielas auditorijas priekšā. Papildus biju arī EESTEC LC Riga vadītājs un organizējām starptautiskus apmācības pasākumus studentiem. RTU iepazinos ar savu sievu. Draugs piedāvāja strādāt Rīgas Osvalda vidusskolā, kur bija iespēja taisīt skolas mājas lapu. Tā arī joprojām taisu šai skolai mājas lapu. Saņēmu Bakalaura diplomu un iestājos maģistrantūrā.”

Un kā Tu nonāci līdz Gaisa satiksmei?

“Maģistratūras laikā ieraudzīju vakanci VAS “Latvijas Gaisa satiksme”, kur kļuvu par datu apstrādes maiņas inženieri. LGS bija daudz iespējas sevi pilnveidot profesionāli un mācīties daudz, ko jaunu. Tā pēc universitātes esmu pabeidzis arī Linux, MySQL un JAVA kursus un papildus noklausījies vairāk nekā 100 tiešsaistes kursus programmēšanā un visu, kas saistīts ar mājas lapas veidošanu (Linux, MySQL, PHP, JS, CSS, HTML5, CSS animācijas, Bootstrap, NodeJS, AngularJS, ReactJS, VueJS, NuxtJS, Meteor, Express, MEAN ,SEO u.t.t.). Lai izmantotu iegūtās zināšanas praksē sāku strādāt ar saviem projektiem kā freelance.

Pēc vairākiem veiksmīgiem projektiem parādījās uzņēmumi, ar kuriem sanmāca sadarbība. Jau 5 gadus strādāju ar dāņu partneriem “Flex-media” un šobrīd arī pievienojos SIA “Chili games”, kur izstrādājam dažādus risinājumus uzņēmumiem (Messengerus, Blokķēdes risinājumus, Kriptovalūtu risinājumus u.t.t.).

Lai savas zināšanas nodotu tālāk pievienojos jaukajai Riga Coding School komandai.”

Roland, vai Tev atliek laiks arī hobijiem?

“Lai gan izskatās, ka man brīvā laika nav, bet esmu nodarbojies ar tautas dejām vairāk kā 20 gadus, ar hokeju 6 gadus, bet šobrīd aktīvi spēlēju volejbolu un ceļoju pa pasauli kopā ar savu lielisko sievu!”

Rolanda moto:

“Viss ir iespējams. Tikai neiespējamais – prasa vairāk laika.”

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti