Kā iegūt praksi IT nozarē?

Kā iegūt praksi IT nozarē?

Jūs pašlaik studējat IT tematiku augstskolā, vai vienkārši iegūstat zināšanas kursos vai patstāvīgi? Jebkurā mācību procesa posmā ir vērts padomāt par to, ka tā ir lieliska iespēja iegūt praksi kādā no IT uzņēmumiem, gūt pieredzi priekš sevis un, iespējams, pēc apmācībām arī tikt pie laba darba.

Šajā rakstā mēs dalīsimies ar padomiem, kā rīkoties, lai ātri un viegli atrastu praksi IT sfērā.

Izveidojiet labu CV

Līdzīgi kā labas prakses meklēšanai, ir svarīgi sagatavot atbilstošu dzīves aprakstu, pat ja esat tikko uzsācis savu programmētāja karjeru. Dzirdot par CV veidošanu, rodas iespaids, ka tajā ir jāapraksta pēc iespējas vairāk informācijas par sevi un savām prasmēm – tomēr tas tā nav. Svarīgi ir ievietot jaunāko, “svaigāko” informāciju, izdzēst to, kas nav vairs būtisks, un neveidot pārāk garu dzīves aprakstu, lai tas būtu ātri un viegli pārskatāms.

Prakse programmēšanā

Ja esat ieguvis nedaudz pamatzināšanu programmēšanā, un pirms darba meklēšanas vēlaties pamēģināt savas spējas un mazliet patrenēties, iesakām izmēģināt dažus programmēšanas uzdevumus internetā ( piem. Codewars, HackerRank, CodinGame, Coderbyte, Topcoder.). Pēc šāda treniņa, sākot reālu praksi, Jums radīsies vairāk pārliecības par savām spējām.

Darba intervija

Sākt savu programmētāja karjeru tieši ar praksi ir ļoti pozitīvi, jo tādā veidā Jūs izrādat interesi par IT jomu, parādat potenciālajam darba devējam, ka ar prakses palīzību vēlaties nostiprināt savas esošās zināšanas, kā arī mācīties tālāk, uzzinot vairāk par uzņēmumu un tā darbību.

Nepārtrauciet mācības

Jums ir jāsaprot, ka tiklīdz nokļūsiet IT industrijā, Jums būs daudz un patstāvīgi jāmācās. Jo informācija šajā nozarē mainās gandrīz katru dienu, līdz ar to savas zināšanas vajadzēs atjaunināt ļoti bieži, lai kļūtu par profesionālu speciālistu. Tieši ar tādu attieksmi pret darbu un vēlmi uzzināt jaunumus, Jūs nostiprināsiet savas pozīcijas esošajā prakses vietā. Kā arī darba devējs novērtēs šadu attieksmi, un zinās, ka Jūs nebaidaties no jaunām un nezināmām lietām.

Pateicības vēstule

Pēc pārrunām, nogaidiet pāris dienas, un nosūtiet darba devējam pateicības vēstuli, ka viņš veltīja Jums savu laiku. Tā būs lieliska iespēja minēt vēl kādu svarīgu informāciju, ko aizmirsāt pateikt pārrunu laikā. Šāda tipa vēstulei nav jābūt garai, un Jums nav jāpārliecina darba devējs, ka viņam jāpieņem Jūs praksē. Galvenais pateicības vēstules mērķis – nedaudz atgādināt par sevi. Nevajag arī aizmirst pievienot kontaktus, lai varētu ar Jums sazināties.

Mēs ceram, ka šis raksts būs Jums noderīgs un Jūs viegli varēsiet atrast sav vēlamo prakses vietu un uzsākt IT speciālista karjeru. Vēlam veiksmi!

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti