Kas ir SQL? Ko ar to iespējams darīt?

Mūsdienās digitālajā pasaulē ir liela apjoma datu vākšanai, uzglabāšanai un apstrādei paredzētas datu bāzes. Šīs datu bāzes tiek izmantotas daudziem mērķiem, piemēram, tīmekļa vietņu vai uzņēmumu informācijas apkopošanai. Tomēr nepietiek ar datu uzkrāšanu – tie ir viegli pieejami un atrodami. Ir svarīgi, lai būtu veids, kā tos pārvaldīt un ērti atrast nepieciešamo informāciju. Tādēļ ir pieejama SQL valoda, kas tiek atšifrēta kā “Structured Query Language” – strukturēta pieprasījuma valoda. Tā ir paredzēta, lai “mijiedarbotos” ar datu bāzi. SQL izmantošana ļauj Jums izveidot un pārvaldīt informāciju datubāzē atbilstoši Jūsu vajadzībām. Zemāk ir minētas populārākās lietas, ko Jūs varat veikt ar SQL palīdzību.

Kārtot datus

Informācija datubāzē tiek saglabāta tabulas veidā. SQL komandas ļauj Jums izveidot tabulas un shēmas datu glabāšanai. Vēlāk šī funkcija ļauj Jums mainīt, pievienot, dzēst, rediģēt un pārdēvēt informāciju tabulās. Šo SQL funkciju sauc par DDL (Data Definition Language).

Pārvaldīt datus

Ja dati jau tiek sakārtoti tabulās, tie bieži vien jāpārvalda tabulu iekšienē. Izmantojot SQL funkciju, ko sauc par DML (Data Manipulation Language), tabulas var atlasīt, ievietot, izdzēst vai atjaunināt.

Aizsargāt datus

Tā kā lielu informācijas apjomu parasti uzglabā datubāzēs, datu bāzes aizsardzība ir ļoti būtisks jautājums. SQL izmantošana ļauj ne tikai palielināt datu drošību, bet arī aizsargāt tos no nevajadzīgas izmantošanas un neatļautas pieslēgšanās. Izmantojot SQL funkciju DLC (Data Control Language), var viegli piešķirt un atsaukt atļaujas, lai veidotu savienojumus ar datu bāzi un modificētu datus.

Pārvaldīt datu izmaiņas

Datu bāzu izmaiņas var kaitēt datiem, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai tie tiktu izpildīti drošā un kvalitatīvā veidā. Izmantojot TLC (Transaction Control Language) komandas, visas izmaiņas var veikt ļoti paredzami un droši. Turklāt šī funkcija saglabā datubāzes statusu pirms izmaiņām, un nepareizas darbības gadījumā to var viegli atjaunot uz iepriekšējās datubāzes modeļa.

Šīs četras funkcijas ir visbiežāk izmantotās SQL vidē, taču tas nav visas. SQL ir viena no populārākajām datu bāzu pārvaldības valodām, jo ​​tā ir ļoti funkcionāla un lietotājam draudzīga. Tādējādi SQL pārvaldīšana ievērojami atvieglo darbu ar datu bāzēm.

 

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti