Kas ir UX/UI dizains?

Ja jūs sākat interesēties par programmēšanu un apmeklējiet darba sludinājumu portālus, Jūs, iespējams, esat redzējis terminu “UX / UI dizainers”. Pieprasījums pēc šiem speciālistiem esošajā darba tirgū ir ļoti liels. Šajā rakstā mēs sniegsim īsu apskatu par to, kas tad ir UX / UI dizains un ko tieši šie speciālisti dara.

UX ir UX ir “user experience”, un UI ir “user interface”. Skaidrojums tieši UX / UI dizainam ir diezgan grūts, jo tas ir daļēji zinātnisks, daļēji mākslīgs. Izskaidrosim, kāpēc tas tā ir.

Pārlūkojot dažādas vietnes vai mobilās lietotnes, iespējams, pamanījāt, ka dažas no tām ir labi saprotamas un lietotājam draudzīgas. Taču ir arī tādas vietnes, kuras otro reizi negribās vērt vaļā. Daudzi izstrādātāji nepievērš īpašu uzmanību vietņu ērtībām un funkcionalitātei, veidojot mājas lapas. Šajā vietā ir nepieciešams UX / UI dizaineru darbs. Labs UX dizaineris radīs lietotājam draudzīgāku vidi, un labs UI dizaineris nodrošinās, ka lietotājs intuitīvi pielāgosies videi, nevis haotiski centīsies atrast nepieciešamo informāciju.

Lai gan UX / UI dizaineri var iesaistīties projektā jebkurā stadijā (piemēram, paziņojot izstrādātājam, ka lapas izkārtojums ir neērts, utt.), Taču lielākā daļa viņa ieguldījumu ir nepieciešama tajā projektēšanas posmā, pirms programmētāji sāk visu plānošanas procesu. UX / UI dizaineri iesniedz skices un paraugus tam, kā vajadzētu izskatīties kā lietotājam draudzīga un saprotama tīmekļa vietne vai lietotne, un turpina sadarboties ar grafiskajiem dizaineriem un izstrādātājiem, kuri īsteno šīs idejas.

Tomēr UX / UI dizains nav tikai māksla un iztēle. Šie speciālisti veic arī pētnieka darbu. Tiklīdz ir izstrādāts vietnes “īstais” dizains, UX / UI dizaineris testē to ar reāliem lietotājiem, citiem vārdiem sakot, veic pētījumu, lai pārliecinātos, ka viss ir skaidrs, saprotams un lietotājam ērts. UX / UI dizaineri būtībā ir visvairāk orientēti uz klientu, jo viņiem ir jāstrādā, lai pārliecinātos, vai vietne ir patiešām veiksmīga, un ja nē, tad viņiem jāpiedāvā ieteikumus par to, kā uzlabot vietnes dizainu un funkcionalitāti.

Šajā rakstā mēs apskatījām tikai galvenās UX / UI dizainera darba īpašības. Patiesībā šī ir ļoti plaša un interesanta specialitāte, kas aptver gan radošo, gan analītisko darbu, kā arī darbu ar cilvēkiem. Ja jūtaties, ka tieši tas jūs piesaista, dodieties pie mums! 🙂

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti