Klātienes apmācības VAI pašmācība?

Līdz šim mūsu raksti ir bijuši par programmēšanas valodām un intensīvajām apmācībām. Šoreiz mēs vēlamies aplūkot programmēšanas mācības no otras puses – salīdzināt apmācības klātienē ar pašmācībām.

Protams, mūsdienās ir daudz informācijas, lai iemācītos programmēt patstāvīgi, un tā ir viegli pieejama ikvienam. Un mēs ticam, ka ir cilvēki, kam ir liela griba, pacietība un vēlme mācīties programmēt pilnīgi neatkarīgi. Tomēr ievērojama daļa joprojām mēģina atrast motivāciju, lai ko tādu uzsāktu un arī pabeigtu… Tāpēc mēs gribam salīdzināt šīs divas metodes, lai uzzinātu, kurš variants būtu atbilstošs tieši Jums.

Pirmkārt, ir daudz programmēšanas valodu – jums ir precīzi jāzina, ko vēlaties un ko vēlaties iemācīties kursu laikā. Ja Jūs neesat pārliecināts par sev piemērotāko valodu, tad jums labāk izvēlēties klātienes kursus. Jo šeit jums ātri palīdzēs atrast sev atbalstošāko virzienu, pielāgojot to Jūsu iemaņām un interesēm.

Otrkārt, svarīga lieta ir palīdzība un atbalsts. Ja jums ir lieliskas risināšanas prasmes un starta iemaņas kodā, tad atrast nepieciešamo informāciju forumos vai ar Google palīdzību nebūs grūti – šajā gadījumā Jums nebūs grūti mācīties pašmācību ceļā. Tomēr, ja jums liekas, ka, sastopoties ar grūtībām var zaudēt motivāciju, Jūs iederēsies vairāk klātienes kursos. Te vienmēr būs pasniedzējs un komanda, kura saskaras ar tām pašām problēmām, tādejādi Jūs saņemsiet maksimālu atbalstu un izskaidrojumu.

Vissvarīgākais ir tas, ko jūs sagaidāt pēc apmācībām. Ja mācāties priekš sevis, tad būtu svarīgi uzstādīto mērķi (projekts, realizēta ideja, apgūta valoda, utt.) sasniegt. Ja mācāties ar domu mainīt/iegūt jaunu karjeru un sākt strādāt par programmētāju – uz priekšu! Ja piedalīšanās darba intervijās un spēja pārliecināt ir Jūsu spēcīgā vieta – Jūs spēsiet pārliecināt potenciālo darba devēju, ka (vēl nesen) iegūtās zināšanas ir pietiekamas, lai uzsāktu darbu organizācijā, tad pilnīgi noteikti Jūs darbu iegūsiet arī ar pašmācību ceļā iegūtām zināšanām. Klātienes kursi šajā gadījumā būtu vieglāks veids, jo pēc kursiem (un to laikā) Jūs sastapsities ar darba devējiem, kuri jau zinās, ko sagaidīt no Jums. Mūsu skolas partneri-uzņēmumi ir iepazinušies ar mūsu pasniegto mācību moduli un zina, ka mūsu absolventiem ir nepieciešamās zināšanas, lai kvalificētos prakses/darba attiecībām.

Tātad, rūpīgi apsverot visus šos aspektus, izvēlieties savu ceļu. Bet neaizmirstiet, ka jūs vienmēr varat apvienot arī dažādas pieejas. Jūs varat sākt mācīties patstāvīgi un, ja jums ir pārāk grūti, pievienoties kursiem. Vai varbūt tieši otrādi – pēc kursu pabeigšanas jūs iegūsiet iedvesmu mācīties patstāvīgi.

Visi ceļi ir labi, ja tie noved pie mērķa!

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti