Kur strādā BIG DATA speciālisti?

BIG DATA jēdziens pēdējā laikā ir dzirdams arvien biežāk IT profesionāļu aprindās un iegūst lielu popularitāti, kā arī arvien lielāku nepieciešamību pēc lielo datu analīzes speciālistiem izjūt arī uzņēmumi.

Lielāka daļa uzņēmumu ir ieinteresēti piesaistīt tieši analītiski domājošus un lielu datu apjomu apstrādāšanas spējīgus speciālistus. Šajā rakstā vēlamies padalīties ar 4 darbības sfērām, kurās BIG DATA speciālisti ir īpaši pieprasīti:

Datu bāzes arhitekts:

Darbinieks, kas pārvalda un atbild par dažādu sistēmu datu bāzēm. Arhitekta uzdevums ir šo datu bāzes pārvaldīšana, nodrošināšana, lai tās tiktu piemērotas jaunām tehnoloģijām un modernām iespējām. Šāds darbinieks lielām kompānijām ir ļoti nepieciešams, jo sekmē kompānijas attīstību un izaugsmi. Šādā amatā ir piemērota personība, kas domā integrāli, nebaidās riskēt un prot risināt dažāda līmeņa problēmsituācijas.

Datu aizsardzības analītiķis:

Darbinieks, kuram ir liela interese par dažādu tīklu un datu aizsardzību, kuram patīk meklēt inovatīvus risinājumus problēm-situācijām. Mūsu virtuālā vide ir pārpilna ar dažāda veida konfidenciālo informāciju, tāpēc datu aizsardzības speciālisti ir īpaši pieprasīti. Galvenais uzdevums – datu pārvaldīšana un aizsargāšana.

Dokumentu un arhīvu pārvaldības speciālists:

Darbinieks, kurš pārzin pārvaldes dokumentu sistēmas, tai skaitā  organizatorisko dokumentu sistēmas, rīkojumu  dokumentu sistēmas, publisko dokumentu sistēmas, personāla, sarakstes un faksu dokumentu sistēmas, kuras uzglabā, sašķiro, pārvalda un pēc nepieciešamības arī iznīcina datus un informāciju. Šāda veida sistēmām ir svarīgi nodrošināt dokumentu atbilstību visiem normatīvajiem aktiem un nosacījumiem.

Šīs nozares speciālists palīdz nodrošināt un izsekot konkrētās sistēmas nepilnībām, ar mērķi nodrošināt tās korektu darbību visām uzņēmuma struktūrām.

Sistēmu analītiķis:

Par cik informācijas pieejamība virtuālajā vidē ir ļoti izteikta un plaša, bieži vien ir nepieciešams speciālists, kas šo informāciju sakārto, atlasa nepieciešamāko un piemērotāko informāciju konkrētajā sfērā. To šobrīd ļoti praktizē un novērtē lielie uzņēmumi, meklējot darbiniekus, kas spēj orientēties lielā informācijas apjomā.

Šim speciālistam ir jābūt ļoti komunikablam, jo viena no ikdienas darba specifikām ir sarežģīto informāciju paskaidrot un uzrakstīt pēc iespējas vienkāršāk saviem kolēģiem.

Var secināt, ka darbinieku pieprasījums, kas prot strādāt ar lielu informācijas apjomu un to sakārtošanu, šobrīd arvien aug. Tāpēc šī ir viena no nozarēm, kurā vienmēr būs novērtēti un pieprasīti jauni un zinoši darbinieki.

Vēlies mācīties BIG DATA pamatus? Raksti mums: info@rigacoding.lv vai zvani: 23220885.

Attēls aizņemts no: https://www.simplilearn.com/data-science-vs-big-data-vs-data-analytics-article

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti