Labs testētājs

Iespējams, ka Tevi interesē programmatūras testēšanas joma, vai varbūt jau esi pabeidzis testēšanas kursus un šobrīd meklē darbu šajā sfērā? Tāpēc bieži dzirdēsi jautājumu “Kāpēc tieši Tu esi labs testētājs?” Lai Tu būtu gatavs šim jautājumam jau laicīgi, ir nepieciešams pārzināt dažus kritērijus, kuri nosaka laba testētāja priekšrocības. Ja Tu šobrīd neatbilsti visiem kritērijiem, tad tie vr kļūt par Tavu mērķi tuvākajam laikam.

Spēja strukturēt prioritātes

Labs testētājs vienmēr kontrolē savu darba laiku un izmanto to lietderīgi. Iegūstot darba pieredzi testēšanā, spēsi atšķirt savus prioritāros darba pienākumus no mazāk svarīgākajiem, kurus vari izpildīt ilgākā laika sprīdī. Šī ir laba prasme, kas noder jebkurā darba jomā.

Projekta analīze

Saņemot jauno pasūtījumu, testētājs pirmām kārtām noteiks svarīgākos jautājumus: kādi ir galvenie produkta trūkumi, kurus būtu nepieciešams mainīt; kādas kļūdas ir nepieciešams labot; kā šis projekts ieteikmēs citu jomu darbību (programmēšanas joma, biznesa vadība, utml.). Labs testētājs uzreiz redz reālo darbību kopumu, domājot plašāk, kādu ieguvumu šis konkrētais projekts sniegs sabiedrībai.

Vairāku ideju kopums

Labs testētājs, saņemot testēšanas produktu un uzdevumu, pirmām kārtām pārdomā vairākas situācijas, kuras nosaka konkrēta produkta funkcionalitāti, kā arī to darbību. Jo vairāk ideju Tev radīsies, kā šo produktu izmantot, jo labāk spēsi to notestēt, lai galu galā produkts izcili pildītu savu uzdevumu patērētāju vidū.

Datu analīze

Strādājot par testētāju, nepietiek vien ar kļūdu atrašanu konkrēta produkta darbībā. Vienas no svarīgākajām prasmēm, kas Tev būtu jāpielieto testētāja darbā, ir datu analīze – spēja aprakstīt konkrētu situāciju un vidi – kur un kad ir notikusi problēma, ar mērķi analizēt šīs problēmas cēloni, lai problēma vairs neatkārtotos. Tāpēc, lai noteiktu kļūdas izcelsmi, Tev būs nepieciešams sīki analizēt vidi, datus, traucējumus, utml.

Spēja strādāt ar kritiskas pasniegšanu

Šis punkts ir īpaši svarīgs un testētāja darbā viena no prasmēm ir spēja taktiski norādīt citiem uz viņu kļūdām. Ir svarīgi prast norādīt uz lietām, kuras ir jālabo un nekādā gadījumā nevajadzētu lepoties ar to, ka Tu proti un zini labāk par citiem. Spēja taktiski norādīt uz nepilnībām ir viena no prasmēm, kas ikdienas testētāja darbu ar kolēģiem padarīs pilnvērtīgāku, bet attiecības – draudzīgākas.

Spēja sastrādāties ar programmētāju

Testētāja pienākums ir paziņot programmētājam par konkrētas kļūdas eksistenci. Ja programmatūras izstrādātājam neizdodas atrast kļūdas cēloni, testētājam ir jāpalīdz atrast, kurā sistēmas daļā radusies kļūda, kā arī to novērst.

Spēja domāt un testēt lietas apkārt

Lai testētājs spētu pierast pie saviem ikdienas pienākumiem, ir jātestē lietas, kas ir apkārt – no sadzīves tehnikas līdz pat transportam. Tādi uzdevumi un domāšana Tev palīdzēs ģenerēt idejas, lai novērstu vienkāršas kļūdas ikdienā.

Pastāvīgās mācības un attīstība

Labs testētājs nevar aprobežoties tikai ar mācībām. Tehnoloģiju pasaulē, kur viss mainās tik strauji, ir svarīgi, ka testētājs regulāri interesējas par jaunām lietām, jauniem optimizācijas instrumentiem, kā arī pastāvīgi mācās ģenerēt jaunas idejas un iegūst darba  pieredzi.

Spēja vērtēt situāciju no patērētāja redzesloka

Laba testētāja pieredze tiek iegūta tikai tad, ja Tu spēj izzināt un saskatīt lietas no patērētāja redzesloka. Ja testēšanas produkts neapmierina patērētāju vajadzības – tas nestrādās. Tāpēc spēja saprast un vērtēt situāciju no patērētāja puses, ir jābūt vienai no testētāja prioritātēm.

Mēs izskatījām galvenos laba testētāja kritērijus. Pat ja Tev šobrīd piemīt visas šīs īpašības, neaizmirsti, vienmēr ir kur attīstīties!

 

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti