PHP fakti

PHP ir plaši izplatīta tīmekļa izstrādei pielietota valoda. Taču šajā rakstā apskatīsim PHP programmēšanas valodu no nedaudz atšķirīgāka skatu punkta.

PHP programmēšanas valodai  ir savs talismans

 

Kurš teica, ka talismani ir tikai sporta komandām?

Dažām populārām programmēšanas valodām, tostarp PHP un JAVA, ir arī savi talismani. JAVA talismans ir melnas, baltas un sarkanas krāsas animācijas varonis, kuru sauc Duke. PHP talismans ir zilonis ar nosaukumu elePHPant.

PHP nebija radīta kā programmēšanas valoda

Pārsteidzoši, ka PHP radītājs nekad nav vēlējies to padarīt par programmēšanas valodu. Izstrādājot šo valodu, viņš vienkārši gribēja pārvaldīt savu personīgo mājas lapu. PHP akronīms nozīmē “Personal Home Page“.  

“Es nebiju plānojis izveidot programmēšanas valodu. Es pilnīgi pārpratu, kā rakstīt programmēšanas valodu, es tikai pievienoju vēl vienu loģisku secību procesa gaitā.” saka PHP izveidotājs Rasmus Lerdorf.

Pasaulē ir vairāk kā 5 milj. PHP izstrādātāju

Precīzs skaits nav zināms, taču balstoties uz dažādiem pētījumiem tiek uzrādīts skaitlis ap 5 milj. Taču vēl arvien šajā nozarē trūkst speciālistu.

Ar PHP ir izveidotas vairāk kā 224 milj. mājas lapu

Šis skaitlis strauji pieaug, jo PHP joprojām ir viena no galvenajām back-end valodām un tiek izmantota WEB projektēšanai un vietņu izstrādei.

PHP var izmantot gandrīz ar visām operētājsistēmām

PHP ir veidots, lai radītu dinamiskas un interaktīvas tīmekļa vietnes. Šī ir visplašāk izmantotā atvērtā koda valoda, ko var izmantot gandrīz visās operētājsistēmās, piemēram, Linux, Microsoft Windows, Mac OS X un RISC OS.

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti