Python - lielisks sākums programmēšanai

Python ir objekt-orientētā programmēšanas (OOP) valoda, kuru var pielietot ikviens.

Python ir lieliski piemērots tīmekļa izstrādei, back-end programmēšanai, datu analīzei un mākslīgajam intelektam, vai lai spēlētu spēles. 

Python priekšrocības:

ATTĪSTĪBA

Šī valoda ir veidota tā, lai to būtu viegli saprast un ērti mācīties. Ar šo valodu ir iespējams ātri saprast plānošanas smalkumus un sākt patstāvīgi izstrādāt dažādus prototipus un rīkus. Ja JAVA tiek atzīta par vispopulārāko valodu, Python vispirms tiek vērtēts starp valodām, kuras ieteicams mācīties vispirms.

ATBALSTS

Python ir augsta līmeņa programmēšanas valoda. Tas nozīmē, ka kods ir viegli lasāms un saprotams iesācējiem. Kods sastāv galvenokārt no angļu valodas vārdiem, kurus dators labi izprot – nav nepieciešams atcerēties un izprast rakstzīmju sintaksi. Tas ļauj koncentrēties uz programmas operētājsistēmu, nevis pārskatīt pareizrakstību datos.

ELASTĪGUMS

Šī valoda patiešām ir ļoti elastīga – nav stingru noteikumu, kas noteiktu, kā jāraksta viena vai otra metode. Tas nozīmē, ka uzdevumu risināšanai ir dažādi veidi. Turklāt Python ir vairāk izšķirtspēju attiecībā uz kļūdām.

Visbeidzot, daži fakti par Python:

  • piektā lielākā StackOverflow kopiena (lielākā vietnes dalībniece);
  • trešā lielākā MeetUp (programmētāju sanāksmju) kopiena;
  • Starptautiskajā tirgū Python valodas prasme ir otra svarīgākā prasība darba sludinājumos ar visaugstāko vidējo atalgojumu;
  • Saskaņā ar TIOBE indeksu, popularitātes ziņā tā ieņem 4. vietu no 100 (2018., Feb).

Populārākās tīmekļa vietnes kurās izmantots Python: Google, DropBox, Pinterest, Instagram.

Vēlies mācīties Python? Piesakies uz iesācēju grupu.

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti