Vai ir vērts mācīties?

Ikviens, kurš kādreiz ir aizdomājies par programmētāja darbu, ir domājis – vai ir grūti sākt? kur sākt? vai programmēšana ir īstā izvēle? Šajā rakstā nedaudz analizēsim pēdējo jautājumu.

Izveidosim sarakstu, kas uzsver + un – programmētāja darbā:

+ iespējas; neatkarība; izaicinājumi; attīstība

– bailes no tehnoloģijām; ilgas darba stundas; sēdošs darbs

Iespējas

Visa mūsu nākotne ir balstīta uz tehnoloģijas izaugsmi, jaunu aplikāciju izveidi, utt. Mācoties programmēt Jums nenāksies strādāt smagāk, kā jebkurā citā darbā, taču šī pieredze var sniegt nopietnu pamatu Jūsu nākotnei.

Neatkarība

Strādājot par programmētāju Jums būs iespēja izvēlēties – strādāt uzņēmumā vai piedāvāt savus pakalpojumus pašam. Programmētāji var strādāt no mājām vai no jebkuras vietas pasaulē, kur pieejams internets.

Izaicinājumi

Šajā profesijā ir neierobežotas pašizpausmes iespējas un iespēja radīt ko tādu, kas padarīs pasauli citādāku. Jūsu darba rezultāts balstās tikai uz Jūsu mērķtiecību un vīziju. Ļoti bieži programmētāji saskaras ar lielākām vai mazākām problēmām, kuru risinājumi slēpjas nemitīgā savu zināšanu attīstībā.

Attīstība

Rakstot kodu ir nepieciešama piepūle un uzmanība. Ja rodas sīkākā kļūda – tā ir jānovērš. Spēja pamanīt un izlabot kļūdas rodas no nemitīgas stratēģiskās, loģiskās un kritiskās domāšanas attīstības.


Bailes no tehnoloģijām

Ja Jūs baida darbs pie datora un priekšroku dodat ikdienai, kurā ir daudz komunikācijas ar citiem cilvēkiem – programmēšana nav Jūsu lauciņš. Mācības noder arī šādiem cilvēkiem, taču savu profesiju nevajadzētu saistīt ar programmēšanu.

Ilgas darba stundas

Vairums programmētāju strādā vairāk kā 40 stundas nedēļā. Ļoti bieži tiek “atklātas” neparedzamas kļūdas, kuras ir jānovērš steidzami. Ja Jums patīk darbs no 8.00 līdz 17.00, kā arī ne vienmēr izbaudāt virs-stundas, programmētāja profesija nebūs paredzēta Jums.

Sēdošs darbs

Galvenais programmētāja darba rīks ir dators. Līdz ar to lielāko dienas daļu sanāk pavadīt sēžot. Šāda darba iespaids tiek atstāts uz acīm, locītavām un muguru. Ja Jūs izbaudāt fizisku darbu un nevēlaties ierobežot sevi tikai sēdvietā – programmēšana nebūs īstā profesija.

Ja, izlasot visus programmētāja profesijas trūkumus, vēl arvien ir interese mēģināt – Jūs esat tas, kuru meklējam 🙂

KAS NOTIEK MŪSU SKOLĀ?

Reģistrācija
Kontakti