ANDRA

Pēdējā laikā arvien biežāk sanāk redzēt, ka cilvēks nolemj mainīt savas dzīves gaitas un sāk darīt to, kas viņam tiešām padodas un sagādā prieku. Daudzi no mums domā, ka priekš tādiem dzīves pavērsieniem ir vajadzīgi lieli finansiālie resursi, vai arī konkrēts paziņu loks, kas palīdzēs tikt pie iecerētā. Tomēr, lai lauztu šādus stereotipus, Riga Coding School vēlas padalīties ar absolventes Andras pieredzi, lai iedvesmotu nebaidīties mēģināt darīt, mācīties un mainīt savu dzīvi.            

Pirms uzsākt apmācības Riga Coding School, Andrai, tāpat kā lielākai daļai mūsu kursantu, nebija iepriekšējas pieredzes programmēšanā. “Mana iepriekšēja pieredze ar programmēšanu bija pielīdzināma nullei. Biju tikko ieguvusi bakalaura grādu Somugru studijās un manas toreizējās darba gaitas bija pilnībā nesaistītas ar IT sfēru. Strādājot iepriekšējā darbā radās veselības problēmas, kas lika aizdomāties par to, ko vēlos darīt nākotnē. Draugs lēnām sāka uzvedināt uz domām, ka programmēšana ir ļoti vērtīga un tā paver plašas iespējas. Nedēļas nogalēs aizrāvos ar programmēšanas spēlītēm un tad tā interese arī radās. Riga Coding School kursus man ieteica – papētīju kursu saturu, aprunājos ar pārstāvjiem no skolas un tā ātri pieņēmu lēmumu par labu mācību uzsākšanai. Man patika mājaslapā esošās absolventu atsauksmes, kas vien kliedza: “Andra, Tu to spēj!”.”

Kā pati Andra minēja, viņa bija cilvēks, kura no pavisam citas nozares atnāca un ar azartu uzsāka mācības. Lai saglabātu šo vēlmi, Riga Coding School komanda bija tā, kas centās radīt atbilstošus apstākļus un vidi, lai visiem būtu interesanti un noderīgi mācīties. Par to, kā mācību process notika Andras izvēlētajā kursā, viņa stāsta: “Neuzskatu, ka mācības bija grūtākais. Vissarežģītāk bija pieņemt, ka tu esi zaļš gurķis, kas neko nesaprot un būs daudz jāstrādā. Tas prasa traku pašdisciplīnu! Man ļoti patika brīvā atmosfēra un superīgās telpas. Pasniedzēji bija ļoti izpalīdzīgi, pat pēc kursu beigšanās, esmu jautājusi pēc padoma pasniedzējiem un neviens man nav atteicis. Uzreiz redzi, ka cilvēki dara to, kas patīk. Ja runājam par to, kas man nepatika, tad teiktu, ka tas bija nepielūdzamais laiks. Šķita, ka bija lietas, ko vēl nepaspējām izrunāt, jo pietrūka laika. Tomēr tāpat daudz kam ir iegūta laba bāze, no kā atsperties.”

Pēc jauno zināšanu apgūšanas ir svarīgi neapstāties. Nepieciešams pašam veltīt laiku mācībām mājās: lasīt, pētīt, praktizēties. Jo tieši IT jomā strauji attīstās, parādās jaunas tendences,  kuras nevar atstāt bez uzmanības.

Beidzot kursus, Andra ar iegūtām pamatzināšanām sāka sper savus pirmos soļus IT sfērā. Izmantojot Riga Coding School karjeras centra pakalpojumus, Andra ieguva praksi organizācijā Island Port Technologies (Docupace). Par to, kā mainījusies viņas dzīve, Andra dalās: “Mana ikdiena ir pilnībā mainījusies, tāpat kā intereses. Jau piedzīvoju savu pirmo brīvprātīgā darbu TechChill konferencē, kur satiku daudz superīgu cilvēku ar līdzīgām interesēm. Tāpat apmeklēju Riga TechGirls darbnīcu, kur veidoju savu čatbotu. Tā ir cita vide, cilvēki ir motivēti un ļoti spējīgi. Esmu azartā ar to, ka ir tik daudz iespēju izpausties. Tikai jāiet un jādara! 🙂 No kursa absolvēšanās līdz prakses uzsākšanai apritējis tieši mēnesis. Bija pamatīgs uztraukums, jo zinu, ka vēl tik daudz jāapgūst. Bet reizē – tas ir arī liels motivators. Atminos, ka sēdēju pie darba galda un nodomāju: “Wow, es tiešām pārkāpu pāri tik daudz kam, lai mainītu savu ikdienu un uzskatus! Un tas noteikti ir bijis tā vērts.” 

 

*materiāls ir saskaņots ar RCS absolventi un uzņēmumu

Registracija
Kontaktai