ARTŪRS

Vēlamies dalīties ar mūsu absolventa Artūra atsauksmēm par mācību procesu Rīgas Programmēšanas skolā un par veiksmīgi iegūto darba vietu uzņēmumā Aston Baltic.

Artūrs ir motivēts cilvēks, kurš zina, ko vēlas un no mācību vai darba procesa sagaida to pašu. Izvēloties mācīties programmēšanu, dodot priekšroku C# programmēšanas valodai, Artūrs saprata, ka tā bija pareiza izvēle, jo ar tās palīdzību daudz ko var paveikt.

Kāda bija Artūra pieredze saistībā ar programmēšanu pirms ieradās Riga Coding School un kāpēc izvēlējās tieši mūsu skolu, Artūrs dalās: “Nedaudz pašmācības ceļā biju apskatījis C valodu. Mācēju uzrakstīt mazītiņu konsoles aplikāciju, kas saskaita divus ievadītus skaitļus un izvada rezultātu. Programmēšana bija mana atbilde uz jautājumu: ko es varētu ražot, lai sabiedrībai no tā būtu kāds labums un man būtu prieks/lepnums par paveikto. RCS man ieteica draugu lokā kā labu vietu, kur apgūt programmēšanas pamatus. C# man piedāvāja Java vietā. Tagad esmu pārliecināts, ka C# bija labāka izvēle par Java. Man ļoti patīk .NET vide.”

Mācību process nav viegls, un ja ir izvēlēts intensīvs mācību veids, tad jābūt gatavam pieņemt šo izaicinājumu un veltīt laiku ne tikai apmeklējot kursa nodarbības, bet arī mājās spējot pašam meklēt nepieciešamo informāciju un veikt praktiskus uzdevumus, lai apmācības būtu produktīvākas un gala rezultāts labāks.

Kā ar apmācības procesu veicās Artūram, un kas patika Riga Coding School mācību laikā, viņš stāsta: “Visgrūtākais mācībās bija iemācīties domāt, kā programmētājām. Visa informācija ir jāliek pa kastītēm. Tā pat jāsadala atbildībās. Īstenībā to mācos joprojām. Labākais bija pasniedzēja spēja vienkāršiem vārdiem izskaidrot tajā laikā šķietami sarežģītas lietas. Nedomāju, ka vēlos ko mainīt. Vienīgi, varbūt pagarināt kursu un pielikt klāt jaunas lietas. Piemēram, SOLID principu apgūšanu. RCS iedeva labu pamatu C# valodas zināšanām, kuras tagad jāaudzē lielākas un plašākas.”

Izejot apmācības Riga Coding School, katram absolventam ir lieliska iespēja parādīt (pirmkārt sev pašam!) uz ko viņš ir spējīgs, pievienojoties kādai no mūsu partner-uzņēmumu komandai.
Pašlaik, Artūrs savas progammētāja zināšanas un prasmes veiksmīgi attīsta uzņēmumā Aston Baltic. Kā viņam klājas un kādas atsauksmes ir par jauniegūto darba vietu, Artūrs dalās: “Ir sācies jauns ceļš, jaunā profesijā. Protams, ir grūti, bet atpakaļ doties nevēlos un zinu, ka pēc tam būs liels lepnums par paveikto. Apzinos, ka jaunu prasmju iemācīšanās prasa laiku. Un rīts vienmēr ir gudrāks par vakaru. Tas noteikti attiecas uz kļūdu labošanu programmēšanā. Nākas mācīties ļoti daudz jaunu lietu. Sanāk visu sākt no pašas apakšas, kas ir ļoti interesanti. Tai pašā laikā pret mani izturas kā pret pilnvērtīgu kolēģi. Līdz ar to var droši uzdot jautājumus un nebaidīties no tā, ka kaut ko nezinu. Kopumā esmu ļoti apmierināts.”

 

*materiāls ir saskaņots ar RCS absolventu un uzņēmumu

Registracija
Kontaktai