AUTENTICA

Šodien vēlamies padalīties ar pieredzi darbinieku atlasē un viedokli no mūsu sadarbības partnera puses, organizācijas Autentica, kuru pārstāv Līga Burve, personāldaļas vadītāja.

Par situāciju IT darba tirgū, Līga stāsta: “IT jomā šobrīd ir ļoti daudz vakanču (piem., cv.lv šobrīd ap 500 IT vakancēm, turklāt tas ir tikai viens no portāliem, daudzi uzņēmumi izvēlas publicēt savas vakances citās vietnēs; šāds vakanču skaits ir regulāri, pirms gadiem 10 – bija tikai ap 200). IT speciālisti trūkst un arvien populārāka kļūst citu jomu speciālistu pārkvalificēšanās uz IT.”

Nevar nepiekrist, ka IT joma Latvijā šobrīd ir strauji augošā attīstības stadijā un uz visas pasaules fona, Baltijas valstīs parādās lielas perspektīvas – tieši programmētāju jomā. Ne vienmēr ir nepieciešams augstskolas diploms, lai pierādītu sevi darbā, bet tieši mērķtiecība, ieinteresētība pret darbu un vēlme strādāt.

Līga apstiprina no savas pieredzes: “Autentica novērtē, ja topošajiem kandidātiem ir augstākā izglītība IT jomā, bet primārais kritērijs vienmēr ir praktiskās zināšanas un iemaņas nevis izglītības pakāpe. (…) To, cik veiksmīgs būs topošais programmētājs, ne vienmēr nosaka iepriekšējās pieredzes ilgums, ļoti nozīmīgs faktors ir mērķtiecība, ieinteresētība, praktisko iemaņu attīstīšanas intensitāte. Daļa kandidātu, kas nākuši pēc Riga Coding School ir ar labāku sagatavotību nekā, piemēram, studenti, kas beiguši universitātes 1.kursu IT nozarē.”

Mēs, Riga Coding School, sadarbībā ar Latvijas IT uzņēmumiem, cenšamies maksimāli palīdzēt topošajiem un jaunākajiem programmētājiem atrast ceļu savu iegūto zināšanu pielietošanai praksē. Sadarbība ar organizāciju Autentica ir izveidojusies ļoti veiksmīga, pie tam šajā sadarbībā nav vietas komerciālajiem nolūkiem – viss notiek tikai ar mērķi palīdzēt topošajiem speciālistiem (mūsu absolventiem) tikt pie iespējas pierādīt sevi reālā darba vidē.

Līga apstiprina: “Jau iepriekš bijām veiksmīgi devuši iespēju citu jomu pārstāvjiem pievienoties Autentica un kļūt par IT speciālistiem, līdz ar to Riga Coding School uzskatām kā vēl vienu iespēju, lai Autentica’i pievienotos ieinteresēti un darboties griboši darbinieki. Sadarbība neuzliek nekādas finansiālas saistības, līdz ar to tā ir lieliska iespēja izvērtēt papildus kandidātus.”

Uz jautājumu, kā uzņēmuma Autentica pārstāvji vērtē projektu, kad persona, kas ir apguvusi programmēšanu, jau strādā konkrētajā uzņēmumā, Līga atbild: “Vēl ir pāragri spriest: pirmais kandidāts, kuru pieņēmām darbā, šobrīd ir nostrādājis tikai mēnesi. Ļoti centīgs un apzinīgs, bet daudz vēl jāmācās. Otra kandidāte darba attiecības vēl tikai uzsāks. Diemžēl ir gana daudz kandidātu, kas netiek galā vai pietrūkst ieinteresētības tikt galā ar mūsu dotajiem praktiskajiem darbiņiem, līdz ar to līdz darba piedāvājumam netiek.”

Novēlam jaunākajiem Autentica darbiniekiem un mūsu skolas absolventiem pacietību savos darbos, vēlmi attīstīties un mācīties, kā arī nepadoties pie pirmajām grūtībām! 

 

*materiāls saskaņots ar uzņēmumu

Registracija
Kontaktai