Dace

Vēlamies dalīties ar mūsu absolventes Daces atsauksmēm par mācību procesu Rīgas Programmēšanas skolā un par veiksmīgi iegūto darba vietu uzņēmumā TietoEvry.

Karjera IT nozarē ne vienmēr nozīmē uzsākt kaut ko jaunu, bet arī pilveidoties un mainīt virzienu izvēlētajā jomā. Jau vairākus gadus Dace bija strādājusi IT nozarē, pirms uzsāka apmācības mūsu skolā. Ikdienas darbā saskārās gan ar programmēšanu, gan testēšanu, tomēr pati ar to nenodarbojās. 

“No Riga Coding School piedāvātajiem kursiem izvēlējos testēšanu, jo strādājot pie IT projektiem, redzēju cik svarīgi ir procesi, kas kontrolē programmētāju darba rezultātu kvalitāti, kā arī arvien nenoliedzamāks kļuva fakts, ka kvalitatīvs produkts, bez pārdomātas un regulāras testēšanas ir utopija. Šī vēlme – iegūt augstāku kvalitāti, aizsāka manu interesi par testēšanu kā specialitāti.”

“Riga Coding School izvēlējos galvenokārt tāpēc, ka kurss piedāvā Testēšanas apmācības ar iespēju nokārtot ISTQB sertifikātu. Kad sāku vairāk interesēties par testēšanu, meklējot kādai kvalifikācijai vajadzētu būt testētājam, uzzināju, ka labs sākums būtu ISTQB Foundation sertifikāts.”

“Apmācības uzsāku klātienē, kas man likās vispiemērotākais, jo bija iespēja runāt ar cilvēkiem, kopīgi risināt problēmas un diskutēt ar pasniedzēju.  Tomēr situācija mainījās un kurss bija jāturpina attālināti. Man tas bija izaicinājums, jo bija jāatrod motivācija piedalīties nodarbībās un mācīties šādā veidā. Otrs izaicinājums un vienlaicīgi arī spēcīga motivācija bija tas, ka nodarbībās kopīgi pildījām uzdevumus un uzreiz centāmies dot atbildes. Manas bieži vien nebija pareizās, tādēl pārdzīvoju, ka citi testēšanas terminus un loģiku apguvuši un izpratuši ātrāk par mani. Emocionāli, tas bija grūti, bet arī motivēja censties labāk. Tomēr online apmācības deva ļoti labu rezutātu, jo tika nodrošināta laba kvalitāte, savstarpēja komunikācija, bija pieejami testi un video ieraksti, ja mācību laikā kaut kas tika palaists garām vai radās nepieciešamība atkārtot.”

“Ieguvumu šajā kursā bija daudz. Tos apvienojot varētu teikt, ka labākais bija pasniedzēja un viņas mācīšanas veids – viņa prata ieinteresēt pa īstam un sarežģītu teoriju sadalīt un izkonspektēt tā, lai tā būtu izprotama ikvienam. Kursa nobeigumā izstrādājām savus gala darbus, kur varējām iemēģināt roku testēšanas plāna sastādīšanā, veikt pašu izvēlētu platformu testēšanu, kā arī izmēģināt praksē testēšanas rīkus, ko bijām apskatījuši mācību laikā. Tā bija ļoti laba pieredze, kas deva atziņu, ka nevaram savu progresu un rezultātus mērīt pēc vienas skalas, jo visi bijām izvēlējušies atšķirīgus projektus un testēšanas pieejas.”

“Pabeidzot kursu, pieteicos uz skolas karjeras konsultāciju. Sakumā biju ļoti nobijusies, jo atkal nonācu nulles pozīcijā darba pieredzes ziņā. Nezināju kā savā CV savienot esošo pieredzi ar vēlmi būt par testētāju. Konsultācijas laikā, ne tikai izveidojām CV, bet arī saņēmu idejas, kā sākt un kur pieteikties . Viena no šīm vietām bija TietoEVRY. Nosūtīju savu pieteikumu un testa uzdevumu. Sekoja atlases process un  diezgan pēkšņi Covid-19 karantīnas laikā, biju nonākusi praksē TietoEVRY kā viena no Python interniem. No tā brīža esmu nepārtraukti mācījusies, sekmīgi nokārtojusi ISTQB Foundation eksāmenu, kam gatavojos RCS kursos, un  jau kādu laiku strādāju TietoEvry kā  Testētāja.”

“Ko es varētu ieteikt tiem, kas domā sākt karjeru IT? Ņemt vērā, ka nepieciešams laiks un viss nenotiks pats no sevis. Nepietiek vien ar iestāšanos kursos – ir jāpiedalās un jāmācas.  Vairāk mācoties, sapratīsi, cik maz zini, bet vajag turpināt darīt. Būs šaubu brīži, kad liksies – vieglāk atgriezties iepriekšējā specialitātē, jo tur jūties kā speciālists. Bet, ja esi nolēmis mainīt profesiju un atnākusi sajūta, ka tagad ir īstais laiks, tad to vajag darīt.”

*materiāls ir saskaņots ar RCS absolventu un uzņēmumu

 

Registracija
Kontaktai