DĀVIS

Riga Coding School absolvents Dāvis izvēlējās Java kursu, jo šajā programmēšanas valodā saskatīja lielas perspektīvas, lai attīstītu sevi kā programmētāju. Pēc kursa absolvēšanas Dāvis ieguva darba vietu TIETO Latvia paspārnē.

Par savām iepriekšējām programmēšanas prasmēm Dāvis stāsta: Ar programmēšanu iepazinos jau vidusskolā, pēc tam uzsāku arī studijas datorikas fakultātē Latvijas Universitātē, bet no tām aizgāju. Pati programmēšana salīdzinoši labi padevās un tā piedāvā ļoti labas karjeras iespējas. Patīk apziņa, ka, ar programmēšanas palīdzību ir iespējams realizēt jebkuru ideju vai fantāziju virtuālajā vidē. Noteikti jāmin arī simpātijas pret tehnoloģiju nozari kā tādu, un ja ir iespēja kļūt par tehnoloģiju izstrādātāju, tad kāpēc gan ne?”

Neskatoties uz to, ka Dāvis nepabeidza mācības augstskolā, viņam bija liela vēlme turpināt pašmācību ceļā attīstīt savas jau esošās zināšanas. Tā viņš nonāca Riga Coding School un par saviem iespaidiem kursos dalās: “Programmēšanu pirms Riga Coding School kursiem lielākoties apguvu ar interneta palīdzību, piemēram, vietnēs Google un Youtube. Bet par RCS uzzināju Facebook aplikācijā, ievērojot reklāmas. Nolēmu izmēģināt klātienē par brīvu apskatīties vienu no lekcijām un redzētais patika. Kāpēc tieši JAVA kurss? Jo šajā valodā nekad nebiju neko izstrādājis un tā ir viena no populārākajām pasaulē. Saredzēju iespēju, iemācoties šo valodu, sākt veidot savu programmētāja karjeru.”

Tā kā Dāvim jau bija pieredze programmēšanā, līdz ar to mācības neradīja nekādas problēmas. Mūsu pasniedzēji vienmēr seko līdzi kursantu prasmēm un viņu iepējām, tam cik ātri vai lēni kursanti spēj uztvert informāciju. Kā saka pats Dāvis:Ar Riga Coding School saistās ļoti labas atmiņas, gan ar pašām apmācībām, gan personālu un tā pretimnākšanu, gan ar piedāvātajiem apstākļiem. Gribējās pēc iespējas ātrāk iegūtās zināšanas pielietot darba vidē.  Patika pasniedzēja Mārtiņa pieeja tam, kā viņš apmācīja kursantus. Manuprāt, viņš pasniedza programmēšanu maksimāli viegli saprotami. Man, kā cilvēkam, kurš bija programmējis jau iepriekš, prasījās nedaudz grūtāks apmācību līmenis, taču arī tas savā ziņā tika atrisināts, jo pasniedzējs deva papildus sarežģītākus uzdevumus tieši man.”

Pēc apmācību beigām, ir svarīgi savas iegūtās zināšanas prast pareizi pielietot un pēc iespējas ātrāk atrast prakses/darba vietu. Dāvis izmantoja Riga Coding School piedāvātās iespējas un caur skolas Karjeras Centru ieguva darba vietu TIETO Latvia uzņēmumā.

Par savu iespaidu un pieredzi, ko Dāvis ieguva no kursiem, un kā tas viņam palīdz darba vietā, viņš stāsta: “Pateicoties RCS, kas man palīdzēja nokļūt TIETO Latvia pēc kursu pabeigšanas, esmu ieguvis darba vietu, kurā redzu iespēju sevi attīstīt, un esmu uzsācis savu programmētāja karjeru. Pamazām sāku kaut ko darīt saistībā ar kodēšanu. Pagaidām ir vēl daudz neskaidrību lielā informācijas apjoma dēļ, kas jāapgūst, lai varētu reāli ķerties pie darba – programmēšanas. Noteikti jāuzslavē kolēģi par viesmīlīgo uzņemšanu un izpalīdzēšanu saistībā ar jebkuru neskaidrību vai jautājumu. Ir sajūta, ka darba devējs rūpējas par saviem darbiniekiem, lai tie varētu strādāt vislabākajos apstākļos. Redzu iespēju attīstīt savas prasmes un programmēšanas pieredzi, ņemot vērā to, ka šobrīd ir jāapgūst dažādas programmas, rīki un sistēmas, ar kurām iepriekš neesmu saskāries. Viennozīmīgi palīdzēja skolas direktora Edgara izklāstītā informācija par to, ko apmēram sagaidīt darba intervijā un kā tas ir – strādāt IT kompānijā, ņemot vērā, ka līdz šim man nebija bijusi šāda pieredze.”  

 

*materiāls ir saskaņots ar RCS absolventu un uzņēmumu

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai