EDIJS

Vēlamies dalīties ar mūsu absolventa Edija pieredzi par apmācībām Riga Coding School un par veiksmīgi iegūto darbu vietu uzņēmumā TestDevLab.

1. Kā Tu uzsāki savu ceļu karjeras maiņā?

Sākumā man nebija nekādas pamatzināšanas IT jomā, jo darbojos loģistikas nozarē. Pēc kāda laika sapratu, ka loģistika nav mans lauciņš.Tajā brīdī bija diezgan daudz draugu, kas paralēli strādāja IT jomā. Vispār IT joma kā tāda mani uzrunāja jau kādu laiku, bet nebija laika, lai nomainītu vidi un spertu kādus lielākus soļus. Tāpēc uzkavējos loģistikā un 2021.gada sākumā sapratu, ka gribu kaut ko mainīt. Internetā meklēju IT kursus un pirmai, kas izleca bija RCS. Tajā pašā laikā es jautāju pēc atsauksmes paziņai, kas tieši arī bija pabeidzis RCS kursus, un viņš teica ka viņam viss ļoti patika. Pats pabeidza programmēšanas pamata kursu. Savukārt,  es izvēlējos Python kursu. Vispār tas ir ļoti atkarīgs no cilvēka, bet programmēšana pati par sevi nav viegli apgūstama prasme. Es noteikti ieguvu ļoti labas pamatzināšanas programmēšanā, bet, lai uzreiz dotos meklēt darbu šajā jomā, nejutos pietiekami kompetents.Taču jāatzīst, ka kursos īsā laika posmā tiek apgūts ļoti daudz. 

Mēģināju uzreiz pēc kursiem pats meklēt darbu, bet jāsaka godīgi – negāja viegli. Tajā pašā laikā viena no manām paziņām ieteica doties uz testēšanas kursu. Viņa pati jau labu laiku strādā kā testētāja un minēja to, ka tas būtu ļoti labs veids kā iekļūt IT sfērā. Bieži vien ir dzirdēts, ka, ja vēlies uzsākt karjeru IT, tad var sākt ar testēšanas amatu, jo sākumam nav nepieciešams tik specifiskas zināšanas. Šajā amatā ir jāzin pamatlietas un tālāk jau viss atkarīgs no projektiem un specifikas – ir projekti, kas ir vieglāki un nav nepieciešamas specifiskas zināšanas un ir projekti, kur jau jāpārzin konkrēti palīgrīki (tools).

2. Kur Tu strādā šobrīd un kāda ir Tava ikdiena?

Pēc testēšanas kursiem ar otro mēģinājumu atradu darbu. Šobrīd strādāju TestDevLab vairāk kā gadu. Pirmos mēnešus strādāju pie viena medicīnas projekta. Ieguvu diezgan labu pieredzi un pēc četriem mēnešiem ieguvu iespēju strādāt mikromobilitātes projektā, kas personīgi šķita un vēl šobrīd šķiet ļoti aizraujošs, kā arī liels izaicinājums man. Tagad jau vairāk kā gadu strādāju pie šī projekta. Tikko beidzu arī apmācīt uzņēmuma praktikantu un nesen pievienojos vēl vienam projektam. Droši varu teikt, ka esmu īstajā vietā, un šeit redzu tik daudz iespējas, kur izmēģināt savas spējas. Šī gada laikā esmu apguvis darbu ar lietotnēm, kā un kādos gadījumos izmantot dažādus palīgrīkus (tools). TestDevLab paralēli darbam piedāvā dažādus kursus, ko es pats noteikti arī izmantoju. Tas, manuprāt, ir liels pluss uzņēmumam, jo ir iespēja turpināt sevi attīstīt un augt. 

Skaidrs ir viens – ne visas profesijas ir maksātspējīgas kā tas ir IT sfērā un būtiski ir tas, ka tu ne tikai vari saņemt pieklajīgu atalgojumu, bet darīt patiešām interesantu darbu! Piemēram, testētāja pozīcijai ir iespēja strādāt pie daudz dažādiem projektiem, tā ir fleksibla darba vide un, manuprāt, daudzi to nemaz nezin, taču tajā pašā laikā daudziem tas ir būtiski un aktuāli. 

3. Kādas ir Tavas galvenās atziņas pēc Riga Coding School kursu apmeklēšanas?

Novērtēju to, ka Riga Coding School pasniedzējs vienmēr bija atvērts – atbildēja uz ziņām, varēja sazvanīties, pakonsultēties. Vienreiz pat gadījās rakstīt ziņu plkst 23:00 un pasniedzējs tāpat atbildēja 5 minūšu laikā. Svarīgi arī pašam komunicēt un uzdot jautājumus. Tomēr tu ieguldi savas personīgās finanses un laiku, tad jāizmanto viss ko šie kursi sniedz. Pats personīgi mācoties kursus, izmantoju iespēju arī konsultēties ar savu paziņu, kas strādā par testētāju. Viņa atzina, ka viss ko mācamies ir patiešām noderīgs un vajadzīgs šajā amatā. Nebija tā, ka mēs mācījāmies nedaudz no visa, bet gan konkrētas lietas, kas nepieciešamas.To pierāda arī tas, ka viss, ko mēs mācījāmies, noder manā šī brīža ikdienā.

4. Ko Tu ieteiktu tiem, kas plāno vai šobrīd ir karjeras maiņas ceļā?

Es domāju, ka galvenais ir pielikt pūles un patiešām vēlēties ko mainīt savā dzīvē. Tad arī tas vainagosies ar panākumiem un jaunu darba vietu. Vēl viena svarīga lieta, ko secināju – zināšanas var iegūt ātri, bet tajā pašā laikā ir jādomā arī par to kā tu sevi parādi, kā veido savu kontaktu loku, kā komunicē ar potenciālajiem darba devējiem. Tas jau sen ir stereotips, ka tipiskais IT darbinieks ar brillītēm to vien dara kā sēž pie datora un nerunā ar nevienu. Tiem, kas plāno mainīt karjeru, ieteiktu būt atvērtiem, komunicēt un sagatavoties intervijām cik labi vien vari. Man par labu nospēlēja kontaktu loks IT jomā. Jā, RCS var palīdzēt ar darba atrašanu, bet ja tev ir paziņas IT sfērā, tad tas noteikti būtu jāizmanto.

Rosinu cilvēkiem vairāk pieņemt dažādus izaicinājumus neatkarīgi no dzīves apstākļiem, jo, manuprāt, par visu iespējams vienoties.

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai