Edmunds

Vēlamies dalīties ar mūsu absolventa Edmunda atsauksmēm par mācību procesu Rīgas Programmēšanas skolā un par veiksmīgi iegūto darba vietu uzņēmumā Notre.

Cik bieži mēs aizdomājamies par to, vai daram to, kas mums pašiem patīk? Vai darba vieta, kurā strādājam, pašlaik, ir īstā vieta – iedvesmas avots?
Pateicoties mūsdienu dzīves ritmam, tehnoloģiju attīstībai, cilvēku nepieciešamībai dažādās jomās, un protams, paša cilvēka dzīves izvirzītiem mērķiem un nozīmei, mums ir iespēja mainīt kaut ko savā ierastajā dzīves ritmā. 

Pašlaik, mums dota unikāla iespēja, mēģināt sevi dažādās jomās, meklēt jaunus hobijus, intereses un pārvērst to par savu sapņu darbu. 

Riga Coding School absolventam Edmundam, kurš iepriekš strādāja aviācijas jomā, bija interese par web dizainu, mājas lapu izveidi. Pievēršot savu uzmanību pamata lietām, viņš saprata, ka vēlas pamatīgi izpētīt šo lauciņu un saistīt savu tālāko dzīvi ar IT jomu.  Par to, kā Edmunds uzsāka maziem soļiem virzīties pie sava lielā mērķa, viņš dalās: Man bija stabils darbs, bet biju nolēmis meklēt jaunus izaicinājumus IT nozarē. Bija neliels priekšstats par HTML, bet tas arī viss. Jau pirms iestāšanās RCS mans mērķis bija kļūt par mājaslapu un aplikāciju dizaineri, kas piedalās stratēģijas, pētījumu un lietotāju testēšanas stadijās, jebšu UX dizaineri. Man bija jāsaprot kā tiek veidota mājaslapa pašos pamatos, tāpēc programmēšanas kurss bija vina no manām pirmajām izvēlēm.” 

Lai iemācītos programmēt un web dizaina lietas, Edmunds nolēma iestāties Riga Coding School, lai gūtu praktiskas zināšanas, profesionālo viedokli no pasniedzējiem un aktuālo informāciju par tehnoloģijām. Kāpēc tieši Riga Coding School, un klātienes kursi, Edmunds stāsta: “RCS mani uzrunāja, jo skolai ir sadarbība ar IT industijas darbadevējiem un tā aktīvi palīdz iekārtoties darbā pēc kursu pabeigšanas. Arī kursa apjoms liecināja par nopietnu starta komplektu, lai varētu pretendēt vismaz uz praksi.”  

Pārkvalificēties uz IT jomu, no pašas sākuma var likties neiespējami, jo daudziem no mums ir izveidojies stereotips, ka tas ir kaut kas serežģīts, vajag būt noteiktām zināšanām, ļoti labi attīstītai loģiskais domāšanai utt. Prakse rāda, ka tas tā nav. Vienīgi, ko pavisam notiekti ir jāiegaumē par IT jomu, ka nepārtraukti vajag mācīties un pašam attīstīties. Jo attīstās tehnoloģijas, pieprasījumi, mainās cilvēku gaumes un ir jāspēj tehnoloģijas pielāgot mūsdienu dzīvei. 

Protams, arī mācībās ne vienmēr var būt viegli, un jāvelta tam savs laiks, spēki. Kā gāja apmācībās Edmundam, vai apmācību laiks likās viegls, vai pagrūts, viņš dalās: “Man bija ļoti vērtīgi apmeklēt klātienes nodarbības, jo kopā ar kursantiem bija interesanti izrunāt apgūtos tematus un apmainīties ar domām un idejām. Mēs viens otram sniedzām atbalstu visa kursa garumā. Es pabeidzu 2 RCS kursus -WebBootcamp un Webdizainu. Kursus vadīja pieredzējuši profesionāļi, kas vienmēr bija izpalīdzīgi un centās izstāstīt sarežģīto vienkāršos vārdos. Kursi bija intensīvi un sniedza daudz emocijas – bija gan šausminoši brīži, kad nesaproti daudzas lietas, gan uzjautrinoši, kad kursanti dalās ar stāstiem iz dzīves, gan patiess gandarījums, kad beidzot kods strādā! Man patika gaisotne kas valdīja skolā, RCS darbinieki vienmēr bija atsaucīgi un atrada risinājumus dažādām situācijām. Visgrūtākais bija lielais informācijas apjoms, kas bija jāapstrādā īsā laika posmā. Back-end sadaļā jau sākās pirmie sarežģījumi, ideju var saprast, bet ar koda pierakstu nav tik viegli.” 

Pēc kursa absolvēšanas Riga Coding School atbalsta ikvienu absolventu, kurš vēlas iegūt darbu IT jomā, un priecājas par absolventa sasniegumiem, jo tas, ka šie cilvēki tik īsā laika posmā spēj iemācīties pamata lietas programmēšanā un vēl paši saviem spēkiem papildus mācās, liecina par to, ka motivācija mainīt kaut ko savā dzīvē ir ļoti liela. 

Edmunds šobrīd attīsta savas prasmes jaunajā darba vietā- Notre, kur pārrauga dažādus projektus un veido mājas lapas. Par savu darba pieredzi un kā viņam klājas pēc kursa absolvēšanas, viņš stāsta: “ Pēc RCS absolvēšanas turpināju apgūt zināšanas dizaina jomā, un kad biju gatavs devos uz RCS karjeras konsultāciju, pēc kuras saņēmu piedāvājumu stradāt Notre – digitālā mārketinga aģentūrā. Manos pienākumos ietilpst piedalīšanās mājaslapas stratēģijas izstrādē, informācijas arhitektūras veidošanā, izpētē un skiču sagatavošanā pamatojoties uz pasūtītāju un lietotāju mērķiem, kā arī projekta īstenošanas pārraudzība. Kursos iegūtās zināšanas noder ikvienā mājaslapas izstrādes plānošanas posmā. Sapratne par mājaslapas funkciju aizkulisēm, ļauj pieņemt pareizos dizaina lēmumus.” 

Uzsākot mācīties kaut ko jaunu, vai meklējot jaunu darbu/ izaicinājumu, galvenais izvirzīt sasniedzamo mērķi un nebaidīties no nezināmā. Tiem, kas savu dzīvi vēlas sasaistīt ar IT jomu (un ne tikai), Edmunds novēl: “Katram noteikti ir savs stāsts un dzīves bagāža. Manuprāt veiksmes stāsta universālās sastāvdaļas ir mērķtiecība, neatlaidība un darbs. Mērķim jābūt apsvērtam un konkrētam, jāapdomā kārtīgi kāda profesija būtu vispiemērotākā. Uztveriet kļūdīšanos kā mācību procesu. Kļūdaties biežāk, mācaties un esiet neatlaidīgi. Veltiet laiku mērķa sasniegšanai darot lietas, kas visvairāk tuvinās Jūs mērķa sasniegšanai. Ja esat nolēmis uzsākt karjeju IT industrijā noteikti izmantojiet RCS sniegtās iespējas!” 

*materiāls ir saskaņots ar RCS absolventu un uzņēmumu

 

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai