Edžus

Vēlamies dalīties ar mūsu absolventa Edžus atsauksmēm par mācību procesu Rīgas Programmēšanas skolā un par veiksmīgi iegūto darba vietu uzņēmumā PrintPigeons.

Straujā Informāciju tehnoloģiju attīstība, parāda, ka tehnoloģijas mūsu ikdienas dzīvē iesaistītas gandrīz visur. Tādēļ pieprasījums pēc speciālistiem arvien pieaug. 

Mūsu absolvents Edžus ieguva divas augstākās izglītības (lauksaimniecība un enerģētika), taču darbs šajās nozarēs nesaistīja  un bija vēlme pamēģināt kaut ko savādāku.  Viņš zināja, ka mūsdienās programmētāji ir ļoti pieprasīta un labi atalgota profesija, tādēļ izlēma doties šajā virzienā.

Pirms apmācību uzsākšanas Riga Coding School (Web Bootcamp kursā), viņam nebija pieredzes programmēšanā.

 “Pirms kursu uzsākšanas, nedaudz paskatījos par HTML, jo iedomājos, ka varbūt būs nepieciešamas nelielas priekšzināšanas, taču kursos viss tika mācīts no pašiem pamatiem, tādēļ tas nebija nepieciešams.”

Viņš izvēlējās apmācību klātienē, “jo šādos kursos pasniedzējs var nedaudz individuālāk pieiet mācību procesam un ir iespēja uzdot neskaidros jautājumus. Bet, ņemot vērā patreizējo situāciju, izvēlētos attālināto apmācību, kas arī dod līdzvērtīgas iespējas un vienmēr var atkārtoti pārskatīt lekciju video ierakstus.”

Apmācības ir ļoti intensīvas un prasa veltīt laiku arī ārpus nodarbībām, lai apgūto pielietotu pildot mājasdarbos, kuros Edžus saskata īpašu vērtību: “Pabeidzot jaunu tēmu, tika uzdots mājasdarbs, lai nostiprinātu apgūto vielu. Vienlaikus, iesniegt mājasdarbus laicīgi, bija liels izaicinājums. Jo ir vēlme sagatvot pēc iespējas labāk, bet ja pārāk aizraujas, tad var nepagūt laikā.”

Karjeras maiņas procesā, apmācības parasti ir ceļa sākums, kuram seko turpmākā prasmju un zināšanu papildināšana un jaunas pieredzes meklēšana.

“Pēc RCS absolvēšanas,  pašmācības ceļā apguvu Laravel frameworku, un kad biju pamatlietas apguvis, pieteicos karjeras centrā uz konsultāciju. Konsultācijas laikā tika uzlabots mans CV, kuru pēc tam iesniedzām potenciālajiem darba devējiem. Pēc pāris nedēļām ar mani sazinājās uzņēmums PrintPigeons, kuri meklēja programmētāju ar zināšanām Laravel ietvarā. Un nu jau gandrīz divus mēnešus strādāju šajā uzņēmumā. 

Kursos iegūtās zināšanas darbā viennozīmīgi noderēja un nepieciešamas katram, kurš vēlas uzsākt programmēt. Tas, ko iemācījos kursos, ir pats WEB programmēšanas pamats un uz šīm pamatlietām balstās neskaitāmi programmēšanas valodu ietvari, kuri tiek izmantoti rakstot kodu.”

Pirmajā projektā savā darbā Edžus veidoja jaunu darbinieku darba laika uzskaites, atvaļinājumu pieteikšanas un grāmatvedībai nepieciešamo darbību sistēmu. Šajā laikā viena no lietām, ko viņš saprata, ka: “Sākot strādāt par programmētāju nākas pielāgoties ātrākiem tempiem un jāmācās sadarboties ar kolēģiem. “

Tiem, kuri vēlas mainīt pašreizējo profesiju, Edžus ieteiktu pamēģināt virzīties uz to, kas patīk. “Varbūt tā ir programmēšana, varbūt kaut kas cits, bet ja nepamēģināsi, tad nezināsi. Ja tā ir programmēšana, tad šie kursi  ir ļoti laba pārbaude. Iespējams, ka tie aizraus, bet varbūt arī sapratīsi, ka programmēšana nav tavs lauciņš.”

*materiāls ir saskaņots ar RCS absolventu un uzņēmumu

Registracija
Kontaktai