Elīna

Šoreiz dalīsimies ar Elīnas pieredzi par apmācībām Riga Coding School un veiksmīgi iegūto darba vietu uzņēmumā Magebit.

Pirms iestāšanās Riga Coding School Elīnai nebija saistības ar programmēšanu un IT nozari. Viņa bija ieguvusi augstāko izglītību un profesionālo pieredzi pilnīgi citās jomās. Riga Coding School Elīna izvēlējās Programmēšanas pamatu apmācības un patreiz turpina apmācības – Testēšanā.

 

Kādēļ izvēlējies tieši programmēšanu?

Pirmais, kas ienāca prātā, domājot par IT pasauli, bija tieši programmēšana, tāpēc nolēmu pamēģināt, jo ar kaut ko ir vienkārši jāsāk. Kamēr pats neesi pamēģinājis kādus no kursiem, grūti saprast vai tas interesēs, tāpēc vienkārši jādara un procesa laikā jau arī krietni labāk saproti vai tas tev der vai jāmācās kaut kas cits.

 

Kāpēc izvēlējies tieši RCS un piedāvāto kursu?  

Sāku internetā meklēt iespējas kur un kā apgūt programmēšanu un no visiem piedāvājumiem RCS likās vispiemērotākais.

 

Kā Tev šķiet, kāda veida apmācības ir labākas – online vai klātienes?

Domāju, ka tas atkarīgs no kursa tēmas. Pirmo reizi iepazīstoties ar programmēšanas pamatiem domāju, ka vieglāk ir klātienē, kad pasniedzējs var ātri apskatīties, ko katrs students izdarījis un tik pat ātri izlabot kļūdas. Bet piemēram šobrīd apgūstu testēšanas pamatus attālināti un tas šķiet ļoti ērti, ka nav jābrauc uz lekcijām. Tāpēc domāju, ka tas ir atkarīgs no izvēlētā kursa sarežģītības.

 

Pastāsti par savu pieredzi RCS.

Pirmās lekcijas bija neliels šoks, jo tā bija pilnīgi jauna pasaule priekš manis. Viss, ko pasniedzējs stāstīja likās kā pilnīgs kosmoss. Bet tad nodarbību pēc nodarbības liekot kopā visu, kas ir apgūts, daudz kas kļuva arvien loģiskāks un saprotamāks.

 

Kas bija visgrūtākais mācībās?

Visgrūtāk bija piespiest sevi pildīt mājas darbus. Tie nebija obligāti, bet ārkārtīgi vērtīgi, jo tikai kad esi pats pamēģinājis atrisināt uzdevumus, izdomāt uzdevuma loģiku un pareizi uzrakstīt kodu, sāc arvien labāk saprast – kā tas viss darbojas un attiecīgi arī nākošajās lekcijās ir vieglāk saprast tēmas.

 

Kas bija vislabākais šajā kursā? Ko būtu nepieciešams pamainīt?

Vislabākais bija mūsu pirmais pasniedzējs, kurš mācīja C# daļu. Viņam piemita apbrīnojams pacietības mērs un super spējas elementārā valodā pastāstīt par katru no tēmām tā, ka likās pie viņa programmēt varētu iemacīties gan bērnudārznieki, gan seniori.Viņš vienu un to pašu tēmu varējas skaidrot ar 100 dažādiem piemēriem, kamēr visiem grupā bija viss saprotams.

 

ElīnaKā ir mainījusies Tava dzīve pēc RCS absolvēšanas?

Pēc RCS absolvēšanas turpināju mācīties,iesaistījos domubiedru grupās, meklēju informāciju par tēmām, kuras mani interesēja un soli pa solītim nonācu līdz prakses iespējai un pirmajam darbam.

 

 Apraksti savu pieredzi darba vietā, vai kursos iegūtās zināšanas noderēja?

Visas zināšanas kaut kādā mērā noder. Pat ja šobrīd strādāju kā web lapu testētāja, nevis programmētāja, tas viennozīmīgi palīdz daudz labāk izprast procesus kā arī apgūt jaunas zināšanas.

 

Ko Tu ieteiktu tiem, kuri vēlās mainīt profesiju?

Ieteiktu to noteikti darīt un neatlikt uz vēlāku laiku. Tāds piemērotais un īstais brīdis eksistē tikai mūsu galvā. Realitātē vienmēr būs kaut kādi šķēršļi un attaisnojumi, lai profesijas maiņu atliku uz vēlāku laiku. Tāpēc ir jāpiesakās uz kursiem, jāsāk klausīties vebināri, jāuzraksta  interesējošie jautājumi kādam, kurš jau strādā šinī jomā, jāpieseko IT uzņēmumiem, kuri jūs interesē un tā pamazām esot tajā vidē var arī uzzināt par neskaitāmām iespējām, bootcampiem un praksēm.

 

Kā uzzināji par uzņēmumu Magebit?

Pirmo reizi par Magebit dzirdēju no RCS pasniedzējiem, kad stāstīja ar kādiem uzņēmumiem viņiem ir sadarbība. Pēc tam jau sāku internetā ievērot dažādus vakanču piedāvājumus un tā kaut kā palika atmiņā šis uzņēmuma nosaukums.

 

Kas Tevi pamudināja pieteikties?

Patīk, ka Magebit nav galvenais iepriekšējā pieredze, bet tiek dota iespēja sevi pierādīt ikvienam, kurš veiksmīgi izpilda tehnisko uzdevumu. Tas iedrošināja mēģināt.

 

Kāda ir Tava pieredze Magebit, līdz šī brīdim?

Ļoti pozitīva. Kolektīvs ir jauns un iespējams tāpēc jaunpienācēji tajā ļoti ātri un viegli iekļaujas. Projekti ir ļoti interesanti, tāpēc ir motivācija pie tiem strādāt. Biroja telpas ir mūsdienīgas un ir iespēja strādāt gan klātienē, gan attālināti. Jaunpienācēji tiek apmācīti un katram sākumā ir mentors, kas palīdz saprast kā uzņēmumā viss notiek.

 

Vai ieteiktu uzņēmumu citiem? Kāpēc?

Pilnīgi noteikti ieteiktu pieteikties ikvienu, kurš sevi redz kā nākamo programmētāju, projektu vadītāju vai testētāju. Gan jau pieredzējušus, gan tādus, kuri ir tikai savas karjeras sākumā. Šeit noteikti atradīsies kāda piemērota vakance.

 

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai