EVIJA

Vēlamies dalīties ar mūsu absolventes Evijas atsauksmēm par mācību procesu Rīgas Programmēšanas skolā un par veiksmīgi iegūto darba vietu uzņēmumā Scandiweb.

Riga Coding School, tā ir vieta ne tikai, lai mācītos programmēt un spert pirmos soļus IT jomā, bet dažiem cilvēkiem, tā dod lielisku iespēju papildināta savas zināšanas, pilnveidot sevi un nodarboties ar to, kas tiešām patīk, tikai nedaudz mainot virzienu.

Mūsu skolas absolvente Evija, pirms uzsākt WEB izstrādes apmācības ar dizaina pamatiem, jau iepriekš bija saskārusies ar vairākām programmēšanas valodām koledžā un daudz gadus strādāja kā projektu vadītāja.

Par to, kāda Evijai bija pieredze programmēšanā un kā nonāca līdz Riga Coding School, viņa stāsta: “Pirms iestājos RCS man bija pamata zināšanas vairākās programmēšanas valodās, jo 2 gadus studēju Alberta koledžā par programmētāju. Jau vairāk kā 10 gadus strādāju par projektu vadītāju veselības jomā, un arvien biežāk saskāros ar situāciju, ka projektu ietvaros tiek izstrādāti dažādi IT risinājumi. Studiju laikā koledžā bija iespēja iegūt pamata zināšanas vairākās programmēšanas valodās, apgūstot dažādus studiju kursus, no kuriem visvairāk mani ieinteresēja tīmekļa tehnoloģijas un php programmēšanas valoda. Tādēļ nolēmu papildus apgūt WEB izstrādi. Aplūkojot piedāvājumu, secināju, ka RCS kursi “WEB izstrāde (ar WEB dizaina pamatiem)” visprecīzāk atbilst manām vēlmēm. Turklāt man patika, ka kursu laikā būs iespēja veidot savu tīmekļa vietni, izmantot bootstrap un Adobe photoshop, jo tas koledžā netika mācīts.”

Ir zināms, ka uzsākot mācības, daudz laiks jāvelta jaunas vielas apgūšanai, meklēšanai. Kaut kādā momentā ir jāpiespiež sevi mācīties, jo ne vienmēr mācīšanās proces sagādā prieku, pie tam, ja paralēli ir daudz citu lietu, ko vajag izdarīt. Tomēr, ja ir mērķis sasniegt vēlamos rezultātus, tad apstāties vairs nevar!
Par to, kā Evijai veicās Web izstrādes kursa laikā, viņa dalās: “Lielu grūtību mācību laikā RCS nebija, jo man bija skaidrs, ko es vēlos sasniegt. Protams, mācības bija intensīvas un bija jāpilda patstāvīgie darbi, kas, neskatoties uz to, ka man bija nelielas priekšzināšanas, nebija viegli paveicami. Vislabākais RCS kursā bija zināšanas un prasmes, ko ieguvu par front-end izstrādi, jo īpaši par bootstrap, CSS flexboxes, CSS grids un par dažādiem knifiem, kas palīdz veidot skaistas un funkcionālās mājas lapas. No lietām, ko es vēlētos mainīt, jāmin back-end izstrāde. Manuprāt, vairāk laika varētu veltīt praktiskai programmēšanai. Tāpat man būtu gribējies dzirdēt kā praktiski notiek mājas lapu “palaišana”, proti, kas ir jādara, lai izstrādātā mājas lapa nonāktu tīmeklī un būtu citiem pieejama.”

Plānot savu laiku mācoties mājās, esam atbildīgi tikai mēs paši, bet ja mācamies kaut kādā iestādē, tad mācību process un progress ir atkarīgs ne tikai no studenta, bet no kopējās atmosfēras auditorijā un pasniedzēja pieejas pasniegt materiālu. Kādu iespaidu ir atstājusi Riga Coding School, Evija stāsta: “Manuprāt, RCS piedāvātie kursi ir laba iespēja tiem, kas domā par karjeras maiņu, jo salīdzinoši īsā laikā ir iespējams saprast, vai izvēlētais virziens Tevi interesē vai nē. Mana pieredze RCS ir laba, jo ieguvu jaunas zināšanas un prasmes un tagad spēju izveidot funkcionālu tīmekļa vietni, kas vienlīdz labi izskatās uz dažādu izmēru ekrāniem. Izmantoju arī iespēju apmeklēt RCS organizēto vieslekciju par Agile, lai vairāk uzzinātu par Agile metodes izmantošanu projektu vadībā. Pēc kursu absolvēšanas izmantoju RCS piedāvāto karjeras konsultācijas iespēju, kuras ietvaros tika pilnveidots mans CV un nosūtīts vairākiem RCS sadarbības partneriem.”

Riga Coding School rūp, lai absolventi iegūtās zināšanas pēc iespējas ātrāk varētu pielietot dzīvē. Līdz ar to, ir liels prieks par cilvēkiem, kuri veltīja laiku mācībām, saprata, ka tas bija tā vērts un tagad var attīstīties un uzzināt jaunas lietas jau izejot praksi vai atrodot darba vietu IT jomā.
Evija kā projektu vadītāja, turpina attīstīt sevi IT projektos Scandiweb uzņēmumā, un par to, kā viņa sokas un, vai iegūtās zināšanas palīdzēja, iestājoties darbā, viņa dalās: “RCS iegūtās zināšanas vispirms man noderēja pildot uzņēmuma atsūtīto pārbaudes testu un atbildot uz klātienes intervijā uzdotajiem jautājumiem. Savukārt, pirmajā darba dienā iepriekš iegūtās zināšanas palīdzēja nesamulst dzirdot dažādos terminus, kurus darbinieki lietoja ikdienas sarunā. Scandiweb esmu atbildīga par vairāku projektu vadību, proti, man ir regulāri jārunā ar izstrādātājiem (programmētājiem) par viņu paveikto darbu, jānoskaidro, vai viņiem ir skaidrs, kas tālāk ir jādara, jāsazinās ar klientu, lai noskaidrotu prasības un informētu par darba rezultātiem, jāsagatavo dažādas atskaites, jādomā kā uzlabot ikdienas darbu un procesus utt.”

Cilvēkiem, kas vēlas pamēģināt dzīvē kaut ko jaunu, iziet no komforta zonas, Evija novēl: “atrast jomu, kas tiešām interesē, un izdomāt, kurš ir vislabākais ceļš, lai savu mērķi sasniegtu. Programmēšana tikai no attāluma var šķist viegli apgūstama, jo patiesībā ir nepieciešama liela pacietība un neatlaidība, lai uzrakstītu strādājošu kodu. Taču prieks par veiksmīgu rezultātu bieži atsver ieguldīto laiku un enerģiju.”

*materiāls ir saskaņots ar RCS absolventi un uzņēmumu

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai