INGUS

Vēlamies dalīties ar mūsu absolventa Ingus stāstu, kurš Riga Coding School apguva manuālo testēšanu, kā arī veiksmīgi uzsāku darbu uzņēmumā Goodday Group. 

1.Kā Tu uzsāki savu ceļu karjeras maiņā?

Pēc Vidusskolas absolvēšanas skatījos IT nozares virzienā, taču ieraudzīju labu darba piedāvājumu. Izturēju konkursu un sāku darboties pārdošanā. Manā darba pieredzē ir vairāk kā 12+ gadi pārdošanā. Nolēmu pamēģināt savus spēkus IT virzienā un iestājos Riga Coding School “Manuālā testēšana” kursos. Pabeidzu tos un daudz arī esmu apguvis pašmācības ceļā. Testēšana ir viens no veidiem, kas palīdz uzsākt darbību IT lauciņā. Tā kā konkurence, kadru atlase ir liela un speciālistu ir daudz, tad vēlos padziļināt savas zināšanas arī automatizētajā testēšanā. 

2.Kur Tu strādā šobrīd un kāda ir Tava ikdiena?

Šobrīd darbojos “Goodday Group” kā Jr. QA Engineer (jaunākais testētājs). Esmu komandā, kurā ir savas jomas profesionāļi. Esam neliela komanda – darbojamies gan reģionā, gan Rīgā. “Fintech un “Affiliate marketing” ir mūsu dzinējspēks. Mūsu komanda savieno finanšu pakalpojumus ar tehnoloģiskiem risinājumiem, t.i. programmnodrošinājumi un finanšu pakalpojumi, kas orientēti uz gala lietotāju Latvijā, Lietuvā, Ukrainā, Kazahstānā, Igaunijā, Gruzijā, Krievijā, Armēnijā, Rumānijā, Meksikā, Vjetnamā, un citās 20 pasaules valstīs. 

Mana ikdiena ir saistīta ar kļūdu un citu nepilnību meklēšanu, novēršanu, funkcionalitātes pārbaudi un kvalitātes uzraudzību. Papildus tam ir jāveic uzraudzība mūsu projektos un produktos, kā arī aplikāciju izstrādes pārbaudes, to atbilstība lietotāja pusē. 

3.Kādas ir Tavas galvenās atziņas pēc Riga Coding School kursu apmeklēšanas?

Manuprāt, “Manuālā testēšana” apmācību programma ir labs sākums tam, lai iegūtu priekšstatu par IT nozari kopumā – kā tājā iekļūt un sākt tajā darboties.

Domāju vērtīgi ir tas, ka mācību process notiek pieredzējuša un zinoša pasniedzēja pavadībā. Mentors saprotamā veidā izskaidro apgūstamo, kas palīdzēja pilnvertīgāk apgūt profesiju. Īpašu pateicību vēlos izteikt Ņikitam Aleksankinam kā pasniedzējam un Laurai Karatājevai no Riga Coding School Karjeras centra par iegūtajām zināšanām.

Uzskatu, ka pabeigtie kursi ieliek pamatus, bet daudz kas arī ir atkarīgs no manis paša. Riga Coding School piedāvā arī absolventu attīstības programmu Karjeras centrā, kas dod iespēju integrēties darba tirgū jaunajiem speciālistiem. 

4.Ko Tu ieteiktu tiem, kas plāno vai šobrīd ir karjeras maiņas ceļā?

Es ieteiktu vispirms būt atvērtiem un izvērtēt to kādā virzienā vēlaties doties. Tikai pēc tam pieņemt lēmumu – iet un darīt. 

Pretendentiem ar priekšzināšananām un sapratni par attīstības virzienu es ieteiktu atrast  uzņēmumu, kur praksē pielietot iegūtās zināšanas. Darba kolektīvā no pieredzējušākajiem kolēģiem var saņemt vērtīgus padomus kā virzieties tālāk. 

Katrs pats ar savu neatlaidību un virzību mērķu sasniegšanā ir spējīgs gūt panākumus IT nozarē. 

Registracija
Kontaktai