KARLĪNE

Vēlamies dalīties ar mūsu absolventes Karlīnes pieredzi par mācību procesu Rīgas Programmēšanas skolā un par veiksmīgi uzsākto testētājas darbu uzņēmumā Ubiquiti.

 

1. Cik daudz Tu biji saistīta ar programmēšanu pirms iestājies RCS?
Vidusskolā un universitātē biju saskārusies ar programmēšanu, bet universitātē testēšana bija pieminēta tikai vienā priekšmetā kā posms programmatūras izstrādē, bet detalizēti neapskatījām. Biju arī jau iestājusies vienā prakses vietā, kur diemžēl neapguvu visas nepieciešamās zināšanas, ko pieprasa darba devēji nozarē.

2. Kādēļ izvēlējies tieši Testēšanu?
Programmēt likās interesanti, bet, jo vairāk to darīju, jo vairāk sapratu, ka tas nav tas, ko gribētu diendienā darīt. Testēšanu izvēlējos, jo ikdienā saskāros ar dažādu lietojumprogrammu un tīmekļvietņu lietošanu gan telefonā, gan datorā un, kā jau perfekcionistei raksturīgi, bieži vien pamanīju dažādas kļūdas – gan funkcionālas, gan nefunkcionālas. Šo manu “talantu” pirmais ievēroja draugs, kurš pats ir programmētājs un ieteica man pamēģināt testēšanu.

3. Kāpēc izvēlējies tieši RCS un piedāvāto kursu?
Paziņa, kas tur pasniedza programmēšanas kursus, ieteica un iedrošināja mani apskatīt plašo kursu piedāvājumu. Apmeklējot RCS mājas lapu, ievēroju, ka piedāvājums tik tiešām ir liels un katrs tur var atrast kaut ko atbilstošu savām interesēm. Izvēlējos apgūt kursu “Testēšana + ISTQB”, jo kursa programma bija plaša, kas deva iespēju apgūt ne tikai teorētiskās zināšanas, bet arī praktiskās iemaņas un papildus apgūt ISTQB eksāmenā ietvertās tēmas un testu paraugus, kas liekās kā “nošaut divus zaķus ar vienu šāvienu”. Uzrunāja arī RCS kursantiem piedāvātās bezmaksas karjeras centra karjeras konsultācijas un CV semināri, ko arī pati vēlāk izmantoju.

4. Kā Tev šķiet, kāda veida apmācības ir labākas – online vai klātienes apmeklēšana?
Man labāk patika klātienes apmācība, jo dzīvoju Rīgā, pēc attālinātā darba klātienes kursi ir labs veids kā piespiest sevi iziet no mājas un satikt citus cilvēkus ne tikai caur datora kameru. Turklāt, braucot uz RCS ir lieliska iespēja pastaigāties pa netālu esošo parku, klusajām centra ieliņām un, ierodoties RCS, baudīt savu mīļāko kafijas vai šokolādes dzērienu, kas pieejams bez maksas turpat mājīgajās apmācību telpās.

5. Pastāsti par savu pieredzi RCS
Mana pieredze ar RCS bija tikai pozitīva, ar prieku apmeklēju nodarbības, patika kvalitatīvās prezentācijas, ar aizrautību pildīju daudzveidīgos uzdevumus un lasīju papildus materiālus, ļoti noderēja arī lekciju ieraksti, kurus varēja vēlāk skatīties, lai atkārtotu nodarbībā apgūto. Vēlāk arī izmantoju RCS karjeras centra piedāvātos bezmaksas pakalpojumus.

6. Kas bija visgrūtākais mācībās?
Visgrūtākais bija izpildīt visus uzdevumus perfekti, jo kursa pasniedzēja izdarītajā vienmēr atrada vietas, kuras varēja pilnveidot un deva padomus, kā vēl vairāk varētu uzlabot izdarīto.

7. Kas bija vislabākais šajā kursā?
Man visvairāk patika kursa saturs un kā tas tika pasniegts. Kursa programma ir ļoti plaša, bet tā tiek pasniegta tieši tā, lai ikviens dalībnieks izprastu katru detaļu, kā arī lai tiktu apgūtas visas pamatiemaņas, kas nepieciešamas testētājam. Tika piedāvāti papildus materiāli, ar kuriem katrs pēc izvēles varēja iepazīties tuvāk.
Kursa pasniedzēja Anete testēšanas teoriju pasniedza kopā ar darbā praktiski iegūto pieredzi, kas deva ieskatu testētāja ikdienā un pienākumos, kā arī viņa jebkurā laikā bija gatava palīdzēt un atbildēt uz kursantu uzdotajiem jautājumiem gan kopīgajā čatā, gan privāti e-pastā. Mēs – kursa absolventi – joprojām uzturam kontaktu ar pasniedzēju kopīgajā čatā, kur ik pa laikam kāds ieliek interesantus materiālus, kas citiem varētu noderēt.

8. Kā ir mainījusies Tava dzīve pēc RCS absolvēšanas?
RCS ieguvu nozarē nepieciešamās zināšanas un ar karjeras centra palīdzību uzlaboju savu CV un ieguvu darbu, uz kuru pati nebūtu pieteikusies, bet tagad priecājos, ka nokļuvu tieši te, kur ir izaugsmes iespējas, patīkama vide un atsaucīgi kolēģi, vienmēr gatavi palīdzēt ar lietām, kuras vēl tik labi nepārzinu.

9. Apraksti savu pieredzi darba vietā, vai kursos iegūtās zināšanas noderēja?
Darba vietā noder iegūtās zināšanas par programmatūras izstrādes metodoloģijām, testēšanas tipiem un tehnikām, kā arī izmantoju dažādus rīkus, ko izmantojām testēšanas apmācību procesā.

10. Ko Tu ieteiktu tiem, kuri vēlas mainīt profesiju?
Uzskatu, ja ir ienākusi prātā doma, ka varētu pamēģināt kaut ko jaunu, tad tas nevilcinoties ir jādara, ir jāuzdrošinās, nav jābaidās uzdot jautājumus un mēģināt uzzināt vairāk, mācīties. Es ieteiktu nešaubīties par sevi un nebaidīties pieņemt jaunus izaicinājumus un ieguldīt resursus sevis attīstīšanā, jo vēlāk tas vairākkārt atnāks atpakaļ.

Registracija
Kontaktai