KONSTANTĪNS

Šodien vēlamies padalīties ar mūsu absolventa Konstantīna pieredzi mācībās Rīgas Programmēšanas skolā, un viņa veiksmīgiem panākumiem iegūstot darbu uzņēmumā Notre.

IT sfērā var saskatīt strauju interesi no cilvēku puses, kuriem ir izglītība citā jomā, kuri vēlas papildināt savas zināšanas, paplašināt redzes loku, savienot esošo pieredzi ar programmēšanas zināšanām, lai darba tirgū būtu konkuretspējīgi ar citiem darbiniekiem. Konstantīns ir viens no tiem cilvēkiem, kuram piemīt vēlme mācīties, uzzināt jaunas lietas, pilnveidot sevi. Lai sniegtu savai esošajai darbības jomai (mēdeļu dizaineris) jaunu “elpu”, viņš nolēma pievērsties programmēšanas pamatiem – saprast, vai to ir iespējams apvienot, un kas vispār var sanākt, ja pariet uz citu darbības jomu.

Par savām programmēšanas prasmēm pirms uzsākt mācīties Riga Coding School, un to, kā tika pieņemts lēmums pievērsties programmēšanai, Konstantīns dalās: “Pirms iestāšanās RCS es neesmu bijis saistīts ar programmēšanu. Esmu nodarbojies ar mēbeļu dizainu, 3D modelēšanu un projektēšanu. Savā ziņā esmu bijis saistīts ar darbu pie datora. Izvērtējot mūsdienu tirgu ne tikai Latvijas, bet arī starptautiskajā mērogā, vienā brīdī sapratu, ka mana izglītība un iemaņas nav pietiekamas, lai radītu konkurētspējību. Kaisle ilgas stundas pavadīt pie datora modelējot un projektējot dažādās grafiskajās programmās, pastāvīgi izzinot to tehniskās iespējas – tas pārliecināja mani, ka programmēšana varētu būt man saistoša un lika aizdomāties par savu piederību IT pasaulē. Izvērtējot savas esošās iemaņas, pieredzi un zināšanas nācu klajā ar domu, ka tā vieta varētu būt tieši saistīta ar mājaslapu izstrādi. Doma mainīt profesionālo virzienu man radās apmēram 3 gadus atpakaļ. Bet pirmā interese par mājaslapas izveidi nāca aptuveni pirms 5 gadiem, kad man radās doma par sava zīmola izveidi, zem kura tiktu piedāvātās paša radītās dizainera konceptuālās mēbeles un modes aksesuāri.”

Lai spertu pirmos soļus programmēšanas pasaulē, Konstantīns nonāca līdz Riga Coding School. Kādēļ izvēlējās mūsu skolu, un uz ko lika uzsvaru meklējot kursus, viņš stāsta: “Izvēlējos RCS kursu, jo tā bija vienīgā skola, kurai bija spilgti un pārliecinoši absolventu veiksmes stāsti. Tas arī iedrošināja skolas kompetenci profesionālās apmācībās. Izvēloties skolu man bija svarīgi, lai pēc kursa beigšanas man būtu iespēja iekārtoties darbā. RCS ir vairāku IT uzņēmumu partneris un tas man bija visbūtiskākais izvēloties.”

Ar kādām grūtībām nācās saskarties mācību procesa laikā, un kas bija tas pozitīvais kursa laikā, kas mudināja neapstāties, Konstantīns dalās: “Visgrūtākais uz pirmo momentu bija apziņa, ka neesmu programmētājs, nedz matemātiķis, un ka kodēšana man būs pārāk sarežģīta un nesaprotama lieta. Taču pateicoties skolotāju profesionālai pieejai jau uz pirmās nedēļas beigām man radās skaidrāks priekšstats par to, kas īsti ir mājaslapu kodēšana. Grūtāk man bija apgūt back-end principus. Bet no vienas puses arī bija interesanti iepazīt nianses, kas saistās ar to. Visgrūtāk bija veikt funkciju rakstīšanu. Vislabākais kursā bija pozitīva atmosfēra, ko radīja kursa biedri, kā arī pasniedzēji. Bija daudz noderīgas informācijas, skaidri un konkrētas izsmeļošas stbildes uz uzdotajiem jautājumiem.”

Iegūstot zināšānas programmēšanā, katram no absolventiem ir vēlme pēc iespējas ātrāk iegūt prakses vietu, kur varētu pielietot savas jauniegūtās zināšanas, nostiprināt iemaņas, mācīties padziļināti kaut ko konkrētu. Kontantīns pēc apmācībām, pateicoties savai nealaidībai un entuziasmam, ārti ieguva darba vietu uzņēmumā Notre. Kā ir mainījusies viņa dzīve uzsākot mācīties programmēšanu, un kā klājas šobrīd jaunā darba vietā, Konstantīts stāsta: “Pēc RCS absolvēšanas es noteikti izjūtu jaunas iespējas un izaicinājumus un pats galvenais jaunu dzīves enerģiju. Jūtos pilnveidotāks, kā dizaineris. Pašlaik strādāju uzņēmumā Notre, kur darbojas profesionāli, draudzīgi un atsaucīgi kolēģi ar daudzpusīgu pieredzi. Apzinos, ka ar katru dienu mājaslapu izstrāde rosina manī arvien lielāku interesi un entuziasmu. Protams, ka arī RCS zināšanas noderēja bāzes līmenī uzsākot darba gaitas pavisam jaunā sfērā. Izpratne par front-end, CSS pamatprincipiem, koda rediģēšana, mājaslapas strukturizēšanu, pielāgošanu no UI un UX viedokļa.”

Redzot, kā pārmaiņas dzīvē maina pašu cilvēku un kā mainās apkārtēja vide, cik daudz var iegūt no jaunām zināšanām, Konstantīns iesaka pašiem sev uzdot pāris jautājumus: “Vai esošais darbs tiešām sniedz gandarījumu? Vai šis gandarījums ir līdzvērtīgs tam cik mēs kļūstam finansiāli brīvi darot šo darbu? Esiet atklāti pret sevi un pats galvenais esiet drosmīgi un nepadodieties ceļā uz pārmaiņām. Jo pārmaiņas ir dzīves pozitīvā puse.” 

 

*materiāls ir saskaņots ar RCS absolventu un uzņēmumu

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai