KRISTĪNE

Vēlamies dalīties ar mūsu absolventes Kristīnes atsauksmēm par mācību procesu Rīgas programmēšanas skolā  un par veiksmīgi iegūto prakses vietu uzņēmumā Accenture.

Informāciju tehnoloģiju joma ir tā vieta, kur cilvēks var brīvi izpausties, gan strādājot, gan mācoties. Protams, kā jau jebkurā citā jomā, arī te ir savi standarti, tomēr brīvības sajūta un neformalitāte IT jomā ir diezgan liela.

Vērtējot, kādā darbā cilvēks vēlas strādāt, bez šaubām, tiek pievērsta uzmanība atalgojumam, jomas popularitātei, nepieciešamībai nākotnē,  kā arī kopējai atmosfērai, un tam, lai cilvēks, strādājot justos laimīgs.

Uzsākot mācības Rīgas programmēšanas skolā, Kristīnes ikdiena nebija saistīta ar programmēšanu, tomēr viņai bija vēlme to iemācīties un mainīt dzīvi.

Par to, kas Kristīni mudināja iepazīt IT pasauli, un kāpec izvēlējās mācīties programmēšanu, un atnākt uz Riga Coding School, viņa dalās: “ Pirmkārt, mans lielakais sapnis ir strādāt no jebkuras vietas pasaulē. Otrkārt, man ļoti patīk loģiski uzdevumi. Programmēšana apvieno abus. Vislabākais ir tas, ka priekš programmēšanas nevajag īpašo talantu, vajag loģisko domāšanu, visu pārējo var iemācīties. RCS izvēlējos, jo piedāvā iespēju palīdzēt ar prakses/darba vietu, ka arī sagatavoties intervijai un uzlabot CV.  Sakumā, gribēju paņemt padzilināto kursu datordizainā, bet tagad esmu priecīga, ka izvēlējos programmēšanas pamatus ar nelielu ieskatu datordizainā.”

Uzsākot mācības, jābūt pārliecinātam, ka tas ir nepieciešams, jābūt vēlmei uzzināt jaunu informāciju un spējām tikt galā ar grūtībām. Jo katrā mācību procesā var pienākt brīdis, kad kļūst grūti, un ir jūtams nogurums. Tomēr to jāprot pārvarēt un tiekties tālāk pēc zināšanām, lai varētu nākotnē pielietot uzzināto praksē. Ar kādām grūtībām,  nācās sastapties mācību laikā, un kas bija tas pozitīvais, kas Kristīnei nedeva padoties, viņa stāsta: “Visgrūtākais bija piespiest sevi mācīties mājās, jo bija ne līdz galam saprotamas tēmas un lekciju laikā nevar paspēt pajautāt VISU, kas nav saprotams. No vienas puses bija smagi, jo tēmas bija tiešām daudz, laika maz un tāpēc bieži es gāju mājās ar lielo galvu pilnu ar jauno informāciju un tev bija tikai viena diena lai pamēģinat sakārtot to visu pa plauktiņiem (un mēs jau atcēramies, ka bija grūti sevi piespiest mācīties mājās). No otras puses, neviens neteica, ka būs viegli. Mēs izskatījām gan front-end, gan back-end tēmas, kas palīdzēja saprast kas vairāk patīk un ar ko vēlos strādāt nākotnē.  Kad tomēr sanāk saprast jauno tēmu un uzrakstīt savu kodu, tā ir tik forša sajūta, kuru nevar aprakstīt ar vārdiem. Kā arī pasniedzēji ir lieliski cilvēki ar milzīgu pacietību, palīdzēja mums visiem visdažādākās situācijas ( pat tad, kad es nevarēju atrast vajadzīgo simbolu uz savas tastatūras).”

Kristīne, kā lielāka daļa mūsu absolventu, ar jaunām iegūtām zināšanām programmēšanā, vēlējās pec iespējas ātrāk prast pielietot tās praksē un ilgi negaidot, ieguva prakses vietu uzņēmumā Accenture, kur arī, papildus mūsu skolas iegūtām zināšanā, izgāja vietējo Bootcamp.

Par to, kā Riga Coding School iegūtās zināšanas palīdz prakses vietā, un kā šobrīd tiek galā ar saviem pienākumiem, Kristīne dalās: “ Sakuma likās, ka būs ļoti grūti, jo jauna vieta, jauni cilvēki, jauna joma. Tagad man ir piešķirts projekts, un brīžeim, kad ir grūti, un nezinu kā labāk izpildīt uzdevumu, prasu kolēģiem palīdzībi. Accenture visi ir ļoti draudzīgi un izpalīdzīgi. Galvenais nekautrēties un prasīt cilvēkiem palīdzību.

Es izgāju Javascript bootcamp un teikšu, ka man noderēja visas iegūtas zināšanas. Pat tādas tēmas kā PHP/Laravel bija lietderīgas, jo Bootcamp laikā mēs mācījāmies NodeJS,man Node struktūra atgādināja Laravel struktūru, līdz ar to bija vieglāk saprast failu daudzumu, ko kur jāraksta utt. Tagad varu teikt, ka RCS lieliski paskaidroja Javascript pamatus, kas palidz izprast uzdevumus un izdomat labako risinajumu tiem.” 

*materiāls ir saskaņots ar RCS absolventi un uzņēmumu

 

Registracija
Kontaktai