TIETO EVRY

Šodien vēlamies padalīties ar mūsu sadarbības partnera – uzņēmuma TietoEVRY, kuru pārstāv mārketinga un komunikāciju speciāliste Inga Grencberga, atsauksmēm par kopējo situāciju IT darba tirgū Latvijā un pieredzi, piesaistot mūsu skolas absolventus.

TietoEVRY ir ne tikai viens no Ziemeļeiropā vadošajiem IT uzņēmumiem, kura darbību ikdienā nordošina 24 000 profesionāļu visā pasaulē, bet arī Riga Coding School sadarbības partneris. Latvijā TietoEVRY komandā ir nedaudz vairāk kā 1000 darbinieku, kas ikdienā darbojas tādās jomās kā IT sistēmu izstrāde, IT atbalsts, finanses un grāmatvedība un maksājumu karšu risinājumu izstrāde.

Pēdējo gadu laikā IT nozare ļoti strauji attīstās, radot daudz jaunus uzņēmumus, attiecīgi arī aug pieprasījumu pēc IT speciālistiem. Arī TietoEVRY komanda novērojusi pieaugumu pēc dažādiem IT risinājumiem, līdz ar to uzskata, ka IT speciālisti vēl joprojām ir viena no pieprasītākajām profesijām darba tirgū. Vēl jo vairāk, pēdējā laikā viņi novērojuši, ka atvērtās vakances ir krienti vairāk nekā pieejamo speciālistu skaits, līdz ar to potenciālajiem darbiniekiem ir lielāka iespēja izvēlēties sev piemērotāko darba vietu. 

Bieži izplatās dažādi stereotipi par to kādam jābūt IT speciālistam. Nereti citu jomu pārstāvji uzskata, ka katram IT nozares ekspertam ir atbilstoša augstākā izlītība, kas visnotaļ ir maldīgs uzskats, jo kopējā situācija pēdējo gadu laikā ir mainījusies. Mūsdienās darba dēvēji meklē speciālistus, kas gatavi mācīties, attīstīties un augt kopā ar uzņēmumu, līdz ar to ir gatavi uzņemt darbiniekus bez iepriekšējās pieredzes attiecīgajā nozarē vai profesijā. Arī TietoEVRY atbalsta ne tikai augstskolu studentus, bet arī citu jomu speciālistus, kas iemācījušies programmēt pašmācības ceļā vai beidzot apmācības kāda neformālā izglītības iestādē. TietoEVRY ir atvērts talantīgiem, mācīties gribošiem cilvēkiem, kuri nebaidās no grūtībām. Viņi labprāt dod iespēju jaunajiem speciālistiem uzsākt savu pieredzi IT jomā, jo novērojuši, ka nepieciešamās prasmes var apgūt laika gaitā. Viens no veidiem kā uzņēmums atrod savus darbiniekus – katru vasaru organizējot prakses programmu, kas ir lieliska platforma darba iegūšanai TietoEVRY.

TietoEVRY ir ļoti gandarīti sadarboties ar RCS, jo apmācības dod iespēju ikvienam interesantam apgūt dažādas programmēšanas valodas, vai nostiprināt iepriekš pašmācības ceļā iegūtās zināšanas un attīstīties IT nozarē. Sadarbības ietvaros, daži RCS skolas kursanti ir ieguvuši praksi, pēc kuras arī tika piedāvātas darba iespējas. TietoEVRY komanda iesaka nebaidīties no tā, ka mācības var prasīt ilgāku laiku, un iespējams ar vieniem kursiem var nepietikt, lai varētu sev nodrošināt darbu IT jomā. Galvenais ir vēlme apgūt ko jaunu un gatavība veltīt laiku dažādiem projektiem un apmācībām, tādā veidā sevi nepārtraukti pilnveidojot.

*materiāls saskaņots ar uzņēmumu

Registracija
Kontaktai