MAGEBIT

Šodien vēlamies padalīties ar mūsu sadarbības partnera – uzņēmuma Magebit, kuru pārstāv personāldaļas vadītāja Linda Roze, atsauksmēm par kopējo situāciju IT darba tirgū Latvijā un pieredzi, piesaistot mūsu skolas absolventus.
Skatoties uz Latvijas darba tirgus piedāvātajām vakancēm  IT jomā, var teikt, ka informācijas tehnoloģiju speciālistu nepieciešamības skaits ļoti strauji pieaug. Līdz ar ko pieaug arī interesentu skaits, kuri vēlētos veiksmīgi integrēties šajā sfērā, un pierādīt savas spējas. Par pašreizējo situāciju IT darba tirgū Linda dalās: Šī brīža situācija IT darba tirgū škietami visiem ir zināma, ka darbavietas ir krietni vairāk nekā atbilstošu darba ņēmēju. Šī iemesla dēļ arī mēs esam gatavi paši apmācīt un investēt junioros, lai laika gaitā būtu profesionāli, zinoši un pieredzējuši programmētāji. Tā kā pašlaik virsroku ir ieguvuši pieredzējušie kandidāti, tad darba ņēmēju uzdevums ir piesaistīt un piedāvāt vairāk, labāk un atraktīvāk.”

Tā kā mūsdienās IT joma strauji attīstās un iegūst lielu popularitāti starp citām dabības sfērām, var manīt, ka pretendentiem, kas kandidē uz noteiktu IT speciālista amatu, var arī nebūt augstākās izglītības programmēšanā. Jo šī joma vilina daudzus mainīt specialitāti, netērējot daudz laika un ieguldījumus mācībām. Lielākā daļa kandidātu ir ieguvuši pamatzināšanas pašmācību ceļā, vai izejot kursus un tālāk pielieto savas zināšanas praksē. Par augstākas izglītības nepieciešamību IT jomā un par pretendentiem, kuri iegūst zināšanas pašmācību ceļā, Linda stāsta: “Iegūta izglītība noteikti ir plusiņš kandidātam, jo tas liecina par apņēmību un apzinīgumu, taču tā nav obligāta prasība, jo galvenais ir praktiskās zināšanas. Neviens nepiedzimst ar izcilām programmēšanas prasmēm, tāpēc mēs tikai priecājamies, ka vairāk interesentu parādās šajā jomā. Esam atvērti arī praktikantiem, kuri redz sevi pie mums, taču līdz darba iespējām vēl nedaudz pietrūkst.”

Lai atvieglotu nepieciešamo pretendentu meklēšanu, Riga Coding School māca “topošos” speciālistus, kuri, izvērtējot savas spējas un vēlmi attīstīt iegūtās zināšanas vēlāk, varētu palīdzēt Latvijas (un ne tikai) uzņēmumiem veiksmīgi darboties. Par mūsu kopīgo sadarbību un, vai tā palīdz uzņēmuma darbībai, Linda dalās: Riga Coding School ir palīgs kandidātu meklēšanā, jo daļa kandidātu noteikti nebūtu paši meklējuši darba sludinājumus un pieteikušies. Te palīdzīgu roku sniedz sadarbības projekts. Protams, tālākais uzdevums ir mums piesaistīt kandidātu, ja viņa zināšanas ir atbilstošas. Mēs esam darba devējs diviem Riga Coding School absolventiem, kuri viennozīmīgi ir izcēlušies ar motivāciju un interesi šajā sfērā. Jāpiemin, ka nekad nav par vēlu mainīt dzīvi un pieņemt izaicinājumu doties citā virzienā. Tos, kuri izvēlas programmēšanas ceļu, gaidām ar pieteikumiem!” 

 

*materiāls saskaņots ar uzņēmumu

Registracija
Kontaktai