MAIJA

Vēlamies padalīties ar absolventes Maijas stāstu, kura Riga Coding School ir apguvusi Web programmēšanu un Datu analītiku, kā arī veiksmīgi uzsākusi darbu uzņēmumā Circle K Business Centre

Pirms nākt iegūt zināšanas programmēšanā, Maija jau bija nedaudz saskārusies ar to vidusskolas un augstskolas laikā. Un tas viņai bija kā atspēriena solis turpināt vairāk uzzināt par IT sfēru un atjaunināt savas prasmes. Kādēļ Maija izvēlējās tieši programmēšanu un kā nonāca līdz Riga Codng School, viņa dalās:Programmēšanu izvēlējos, jo gribēju papildināt jau iegūtās IT zināšanas, kā arī iemācīties ko jaunu un arī kā atspēriena punktu, lai uzsāktu darba meklēšanu. Es esmu izgājusi RCS web programmēšanas kursus un datu analītiku. Web kursus es izvēlējos, kā sākuma punktu, lai atsvaidzinātu zināšanas, kas bija jau iegūtas, kā arī tas jau bija kaut kas nedaudz pazīstams, tāpēc bija vieglāk uzsākt. Pēc web kursiem izlēmu papildināt un attīstīt tālāk zināšanas datu analītikā un programmēšanas valodā Python, kas šķita ļoti interesanta un kā labs nākošais solis attīstībai programmēšanā.”

Ar to, ka Maija ir izgājusi divus programmēšanas kursus – viņa parāda citiem,  ka programmēšana ir interesanta un aizraujoša, neskatoties uz to, ka gandrīz katru dienu vajag pētīt jaunu informāciju, mācīties un praktizēties. Iemācoties kaut ko vienu, gribās uzzināt vairāk par citām lietām, un nav jābaidās no grūtībām. Vai mācību process, programmēšanas skolā likās sarežģīts, Maija stāsta: “Es neteiktu, ka kaut kas bija īpaši grūts, jo katras jaunas lietas apguvē ir savas grūtības, bet ja uzmanīgi seko līdzi un iesaistās nodarbības procesā, tad nav pārāk sarežģīti apgūt jaunu informāciju. Un vienmēr ir iespēja pārskatīt nodarbībā izņemto tēmu ierakstā un arī papildmateriāli ir pieejami, tāpēc grūtības pakāpe ir vairāk atkarīga no paša spējas sekot līdzi un mācīties. Vislabākais bija iespēja mācīties no cilvēkiem, kam programmēšana ir netikai darbs, bet arī aizraušanās.” 

Iepazīstoties ar programmēšanas skolas piedāvātajiem apmācību procesu piegājieniem un atmosfēru, Maija stāsta, ka “pieredze RCS ir pozitīva, jo ir iespējas apgūt daudz dažādas programmēšanas valodas, apmeklēt vieslekcijas, kas sniedz labāku ieskatu IT sfērā notiekošajā, kā arī iespēja satikt talantīgus un zinošus cilvēkus. Es noteikti ieteiktu saviem draugiem un paziņām mācības RCS.”

Absolvējot programmēšanas kursus, uzdevums ir pēc iespējas ātrāk atrast prakses vai darba vietu, lai nostiprinātu savas iegūtās zināšanas un saņemt jaunus izaicinājumus programmēšanas jomā. Maija ieguva darbu mūsu partner-uzņēmumā Circle K Business Centre, kur pašlaik strādā kā jaunākā speciāliste darbā ar finanšu sistēmām.

Par savu pieredzi jaunajā darba vietā un kā jauniegūtās zināšanas noder ikdienā, Maija dalās: “Es esmu ieguvusi darbu, man ir labāka izpratne par programmēšanu un vairākām tās valodām. Es varu patstāvīgi uzrakstīt skriptus un arī izveidot funkcionējošu mājas lapu. Galvenais ieguvums ir prasmes un zināšanas, kas nekad nav liekas  un dzīvē var vienmēr noderēt. Darbā apgūstu dažādas sistēmas, apgūstu uzņēmuma izmantoto datu bāzi, palīdzu ar nodaļu automatizāciju un palīdzu no datu bāzes atlasīt daus, lai veidotu atskaites. Vēl daudz, kas jāmācas un jāapgūst, bet pieredze RCS palīdz domāt analītiskāk, meklēt dažādas pieejas problēmu risināšanā un mācīties. Pirmā darba diena bija nedaudz satraukumiem pilna, bet jau kopš pirmās dienas mācēju parādīt to, ka spēju atrast informāciju, par saistītajām tēmam un sagatavoties arī patstāvīgi tām tēmām, ko mācīs un kas būs jāapgūst. Ja kaut ko nezini Google palīdzēs .”

Maija ir tas cilvēks, kas ir pārliecināta par sevi, saviem spēkiem un motivēta apgūt ko jaunu un paplašināt savu redzes loku. Kā cilvēks, kurš samērā neilgā laika posmā ir apguvis diezgan lielu informācijas apjomu IT jomā, viņa iesaka citiem “izvērtēt, pirmkārt, jau pašam sevi – vai ir interese par IT sfēru kā tādu, vai interesē dažādu problēmu risināšanu un vēlme meklēt alternatīvas, kā arī piemīt nepadošanās pie pirmajām grūtībām. Ja šīs lietas nebiedē un nav bailes uzsākt, ko jaunu, tad vienīgais šķērslis esi tikai tu pats.”

 

*materiāls ir saskaņots ar RCS absolventi un uzņēmumu

Registracija
Kontaktai