MĀRTIŅŠ

Vēlamies dalīties ar mūsu absolventa Mārtiņa pieredzi par apmācībām Riga Coding School un par veiksmīgi iegūto darba vietu uzņēmumā Blue Bridge Technologies

 

 

1. Kā Tu uzsāki savu ceļu karjeras maiņā?

Tā kā mana izglītība un darba pieredze nav saistīta ar IT, tad man nebija īsti nebija priekšstata par IT, taču gribēju uzzināt vairāk par šo arvien vairāk aktuālo sfēru. Man bija tā bija tāda kā ziņkārība saprast kā tiek izstrādātas visādas aplikācijas, ko mēs visi ikdienā lietojam un vairāk kā pirms 3 gadiem es sāku meklēt un pētīt mācību programmas, kur varētu gūt šīs zināšanas un mana izvēle krita par labu Riga Coding School apmācību programmai Programmēšanas Pamati. Kursus veiksmīgi pabeidzu, tie bija interesanti un vēl man patika tas, ka, kamēr notika kursi, Riga Coding School regulāri organizēja IT uzņēmumu vieslekcijas. Pateicoties šīm lekcijām, kā arī ļoti vērtīgo arī RCS organizēto Work[IT] konferenci, kurā var iegūt atbildes uz visiem interesējošajiem jautājumiem par IT darba tirgu, tiekoties ar IT uzņēmumu pārstāvjiem, es sapratu, ka vēlos veikt karjeras maiņu uz IT. Te es īpaši gribētu izcelt Riga Coding School Karjeras Centru, kas vienmēr ir atvērts absolventiem – arī man, kurš kursu beidza pirms vairāk kā 3 gadiem. Absolventiem karjeras centrs regulāri izsūta sadarbības uzņēmumu vakanču piedāvājumus, un man karjeras centra konsultante palīdzēja sagatavot CV, kā arī deva ieteikumus kā uzstādīt mērķus un plānu iekļūšanai IT nozarē.

2. Kur Tu strādā šobrīd un kāda ir Tava ikdiena?

Šobrīd strādāju uzņēmumā “Blue Bridge Technologies”, kas ir viens no vadošajiem veselības aprūpes nozares IT sistēmas izstrādātājiem Latvijā. Uzņēmuma izstrādāto sistēmu lieto vairāki simti veselības aprūpes iestāžu, sākot no ārstu speciālistu praksēm līdz slimnīcām un apdrošināšanas kompānijām. Starp citu, šo piedāvājumu es saņēmu, pateicoties RCS. Uzņēmums man atsūtīja uzdevumu, kuru veiksmīgi izpildīju un man piedāvāja pievienoties komandai, ko es arī pieņēmu. Es šobrīd uzņēmumā strādāju 2. mēnesi kvalitātes nodrošināšanas nodaļā par produkta testētāju un ikdienā testēju uzņēmuma izstrādāto IT sistēmu funkcionalitāti un tās uzlabojumus.

3. Kādas ir Tavas galvenās atziņas pēc Riga Coding School kursu apmeklēšanas?

Pirmkārt, es domāju, ka Progrmmēšanas pamatu apmācību programma, ko es izgāju, ir ļoti labs sākums tam, lai iegūtu priekšstatu par dažādām populārām programmēšanas valodām. Novērtēju to, ka tika doti daudz mājasdarbi, kuru izpilde prasīja laiku, bet šī praktizēšanās man ļoti noderēja tālāku zināšanu apgūšanā.

Otrkārt, domāju, ka lielu vērtību dod tas, ka mācību process notiek pieredzējušu un entuziastisku pasniedzēju pavadībā. Pasniedzējiem varēja uzdot neskaidros jautājumus, kas tika viegli saprotamā veidā izskaidroti, tādējādi mācību programmu varēja apgūt pēc iespējas pilnvērtīgāk.

Treškārt, paši kursi neko negarantē, viss ir atkarīgs no paša, cik daudz pūles un darba ieguldīsi pēc to pabeigšanas. Riga Coding School gadījumā es ļoti jutu, ka viņiem rūp savu absolventu attīstība arī pēc kursu pabeigšanas, un es domāju, ka, ja vien ir vēlme un apņemšanās, tad ir ļoti labas iespējas turpināt veiksmīgu attīstību, izmantojot RCS piedāvāto absolventu atbalstu.

4. Ko Tu ieteiktu tiem, kas plāno vai šobrīd ir karjeras maiņas ceļā?

Tiem, kas vēl plāno vai domā par karjeras maiņu uz IT, es ieteiktu būt atvērtiem un izpētīt dažādus virzienus, kuros IT nozarē iespējams attīstīties un pilnveidoties. Izvēloties sev interesējošo virzienu, es ieteiktu lēnām sākt un secīgi apgūt pamatzināšanas un mēģināt tās uzreiz pielietot, pildot praktiskus uzdevumus, tādējādi nostiprinot tās. 

Tiem, kam jau ir pamazināšanas un izvēlēts attīstības virziens, es ieteiktu atrast pieredzējušu IT cilvēku, kam uzticies, vai mentoru, kurš var sniegt ļoti vērtīgus padomus par tālākas attīstības ceļu.

Bet vissvarīgāk ieteiktu apbruņoties ar pacietību un nemitīgi mācīties, jo ir nepieciešams zināms pašmācību laiks, līdz kļūsi pietiekami interesants potenciālajam darba devējam, vienalga vai tā būtu programmēšana, testēšana vai jebkurš cits IT virziens.

 

Registracija
Kontaktai