Rinalds

Šoreiz vēlamies dalīties ar mūsu absolventa Rinalda pieredzi par apmācībām Rīgas Programmēšanas skolā un iespaidiem pēc prakses uzsākšanas uzņēmumā Cognizant.  

Rinalds iepriekš jau bija saskāries ar programmēšanu, un pat bija iesācis studijas augstskolā, datorzinātnes un informāciju tehnoloģiju fakultātē. Vēlāk iepazinās ar mūsu skolas kursu programmām, un izdomāja pamēģināt piedāvātos kursus. Par savu izvēli saistīt savu dzīvi ar programmēšanu un kāpēc izvēlējās Riga Coding School apmācības, Rinalds stāsta: “Izvēlējos programmēšanu, jo man vienmēr ir paticis risināt dažāda veida problēmas un gūt neierobežotas iespējas attīstīties tālāk, programmēšana manās acīs ir kā supervaroņa spējas, kur Tev ir neierobežotas iespējas un spēks, vajadzīgs tikai laiks un pašatdeve. Kad pirmo reizi uzrakstīju “Hello World”  sapratu, ka programmēšana ir tā joma, kurā es sevi redzu un kuru biju līdz šim meklējis. Izvēlējos RCS, jo biju dzirdējis daudz labas atsauksmes par pasniedzējiem, kā arī vēlējos labāk izprast programmēšanas pamatprincipus, lai spētu attīstīties tālāk šajā sfērā.” 

Apmeklējot kursus, jebkurš cilvēks, vēlas iegūt zināšanas no pasniedzejiem – pieredzējošiem cilvēkiem, kas IT jomā ir jau kādu labu laiku, un tā ir lieliska iespēja apspriest mācību procesā radušos jautājumus, iedvesmoties no viņiem, apspriest savas projektu idejas kopā ar citiem kursantiem. Kāpēc Rinalds deva priekšroku klātienes kursam, nevis turpināja attīstīt sevi pašmācību ceļā vai tālmācībā, viņš dalās: “Es personīgi izvēlos klātienes apmācības, jo pasniedzējiem ir vieglāk redzēt Tavu progressu un izskaidrot nianses uzreiz uz vietas, kā arī informācijas apmaiņa ar kursa biedriem reizēm var palīdzēt. Savukārt online mācības varētu būt ērtas tiem, kuri dzīvo tālu no Rīgas vai arī nav tik daudz brīva laika.”   

Lai iemācītu jaunas lietas, ieinteresētu un iedvesmotu kursantus, skolai (iestādei) ir jābūt pārliecinātai par tiem cilvēkiem – pasnidzējiem, kas padarīs mācību procesu interesantu un aizraujošu. Lai lekcijas laikā būtu jauka un uz darbu orientēta vide, un atnākot mājās, cilvēkam nepazūd entuziasms mācīties. Par savu pieredzi mācoties Riga Coding School, Rinalds stāsta: “RCS atmosfēra bija ļoti brīva jau pirmajā dienā, pasniedzēji ļoti atsaucīgi un zinoši, it īpaši patika C# pasniedzēja Jāņa Lāča apmācību stils. Patika kursa struktūra un secība, kur bija iespēja iegūt ieskatu programmēšanas valodās un vēlāk visas iegūtas zināšanas pielietot gala darba izveidei, tādā veidā pēc kursa beigšanas varēja just, kurā virzienā gribētos macīties un attīstīties talāk. Grūtāk bija iemācīties domāt kā programmētājam, lai spētu atrisināt pasniedzēju uzdotos mājas darbus.” 

Riga Coding School galvenie mērķi ir iemācīt cilvēkam pamatus programmēšanā, pārādīt, kādas iespējas ir IT darba tirgū, lai pēc apmācībām absolventam būtu zināšanas, ar kurām var startēt IT jomā.

Ja cilvēks ir izdomājis mainīt savu karjeras virzienu, vai mērķtiecīgi mācās, to kas viņam patīk, ir janosaka mērķis, priekš kam tas ir vajadzīgs, un vai rezultāts nesīs prieku. Rinlads jau sen bija sapratis, ka programmēšana ir tieši tas, ar ko viņš grib nodarboties un attīstīties kā speciālists. Nostiprinot savas pamata zināšanas programmēšanā, viņš ieguva praksi uzņēmumā Cognizant, par ko ir ļoti priecīgs. Kāds iespaids ir no prakses vietas, un vai Riga Coding School iegūtās zināšanas bija noderīgas uzsākot praksi, Rinalds dalās: “Būt praktikantam Cognizat ir aizraujoši, iegūstu vairāk nekā biju gaidījis. Man ir atsaucīgi un forši kolēģi un vadība. Protams, ir jāiegulda milzīgs darbs un enerģija, jo katra diena ir kā jauns izaicinājums, un informācijas apjoms, ko nepieciešams apgūt, ir liels. Iegūtās zināšanas RCS noteikti noder, jo tie ir pamati, bez kuriem nebūtu iespējams virzīties tālāk. Uz doto brīdi turpinu gūt jaunas zināšanas, lai attīstītos tālāk IT jomā, un kādu dienu piepildītu savu sapni, kļūstot par pilnvērtīgu programmētāju.” 

Ja arī Jūs nolēmāt pamēģināt sevi IT nozarē, un iemācīties programmēt vai testēt, vai uzzināt vairāk par IT projektu vadīšanu, neteikti dariet to. Un Rinalds iesaka Jums: nebaidieties, nekad nav par vēlu mainīt profesiju, it īpaši, ja jūtat, ka tas ir  tas, ko patiešām vēlaties darīt. Ejiet tikai uz priekšu pretim savam mērķim! Noteikti nebūs viegli un tas prasīs daudz enerģijas un laiku, bet galu galā tas būs tā vērts un jūs nonāksiet pie sava sapņu darba.”

*materiāls ir saskaņots ar RCS absolventu un uzņēmumu

 

Registracija
Kontaktai