SANTA

Vēlamies dalīties ar mūsu absolventes Santas pieredzi par mācību procesu Rīgas Programmēšanas skolā un savas IT karjeras sākumu, sākot strādāt uzņēmumā ShowHeroes Group.

 

Kādā mērā Tu biji saistīta ar programmēšanu pirms iestājies RCS?
Ar programmēšanu iepriekš nebija sanācis saskarties, lai gan iesāku programmēšanas kursus ar nulle zināšanām, zināju, ka tas būs kas interesants un dzīvē noderīgs.

Kādēļ izvēlējies tieši programmēšanu?
Mūsdienās katra otrā lieta ir saistīta ar programmēšanu, un, ja man bija iespēja sākt kaut ko mācīties no pašiem sākumiem, nolēmu, ka programmēšana būs tā lieta, kas noderēs nākotnē.

Kāpēc izvēlējies tieši RCS un piedāvāto kursu?
Mani uzrunāja RCS absolventu atstātās atsauksmes, tas bija viens no galvenajiem izvēles faktoriem.

Kā Tev šķiet, kāda veida apmācības ir labākas – online vai klātienes apmeklēšana?
Grūti ir atbildēt, kā būtu bijis mācīties klātienē, jo pati mācījos online, bet domāju, ka klātienē tas viss būtu bijis vēl interesantāk.

Apraksti savu pieredzi RCS.
Kursi iesākās ļoti saraustīti, jo nesen bija sākusies attālinātā apmācība un visi jutāmies apjukuši, bet jau pēc pāris nodarbībām viss nostabilizējās un varējām uzsākt kārtīgu programmēšanas “karuseli”. Viss likās tik interesanti un informācijas apjoms bija milzīgs, bet galvenais bija nepadoties un apgūt katras dienas vielu. Gala darbs bija kā mācīties no jauna staigāt, likās, ka visu zinu, bet kad vienai pašai jāsāk izveidot vesela mājas lapa no nulles, šķita, ka tas ir neiespējami. Bet… tagad ar patīkamām emocijām atceros, kāda gandarījuma sajūta bija prezentējot gala darbu 🙂

Kas bija visgrūtākais mācībās?
Manuprāt, visgrūtākais nebija mācībās, visgrūtākais sākas beidzot mācības un turpinot tās pašmācības ceļā, lai uzlabotu iegūtās zināšanas. Bija jāsaglabā gribas spēks, katru dienu apgūt ko jaunu, nepadoties, lai sasniegtu iecerētos rezultātus 🙂

Kas bija vislabākais šajā kursā?
Visvairāk man patika pasniedzēja atsaucība gan kursa laikā, gan pēc kursu iziešanas. Ja radās kādi jautājumi programmējot, droši varēju viņam rakstīt.

Kā ir mainījusies Tava dzīve pēc RCS absolvēšanas?
Beidzot kursu nolēmu, ka vēlos savas iegūtās zināšanas nostiprināt pašmācības ceļā, lai justos droša par savām spējām un tikai tad devos uz RCS karjeras centru. Pie pirmajiem darba piedāvājumiem nācās pacīnīties, lai izpildītu dotos iestājuzdevumus, no tiem guvu lielu pieredzi, kā tas varētu būt programmēt ikdienā. Līdz beidzot atradu sev īsto uzņēmumu, kurš, manuprāt, ir kā radīts man. Tā jau pāris mēnešu strādāju Show Heroes Group par grafisko dizaineri.

Apraksti savu pieredzi darba vietā, vai kursos iegūtās zināšanas noderēja?
Noteikti varu teikt, ka kursos iegūtās zināšanas man palīdz darba vietā. Kaut Grafiskā dizainera amatā programmēšana nav kā galvenais ikdienas uzdevums, iegūtās zināšanas palīdz visu redzēt daudz plašāk. Ja rodas jautājumi par to, kas “lācītim vēderā”, tad droši varu teikt, ka zinu mājas lapas uzbūvi no abām tās pusēm – Frontend un Backend, zinu kur, kas meklējams un labojams.

Ko Tu ieteiktu tiem, kuri vēlās mainīt profesiju?
Dzīve ir pārāk īsa, ja Jūs vēlaties ko mainīt, dariet to! Nenožēlosiet! 🙂

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai