TIETO

Šodien rakstīsim par Rīgas Programmēšanas skolas sadarbību ar vienu no vadošajiem informāciju tehnoloģiju uzņēmumiem Baltijā – Tieto Latvia. Uzņēmuma personāla nodaļas konsultante Jolanta Prunte dalīsies ar savu viedokli par esošo situāciju IT darba tirgū un novērtēs Tieto Latvia sadarbības pieredzi ar Rīgas Programmēšanas skolu un absolventa Dāvja darba uzsākšanu uzņēmumā.

Par IT nozares darba tirgus tendencēm un to, cik šī joma šobrīd ir pieprasīta Latvijā, Jolanta  atbild: “Pēdējo gadu laikā IT nozare ir strauji augusi ne tikai Latvijā, bet arī visā pasaulē, radot jaunus uzņēmumus un darba vietas, piedāvājot apgūt dažādas inovatīvas tehnoloģijas. Šī straujā attīstība rada lielu konkurenci ne tikai darba devēju vidū, bet arī topošo/esošo darbinieku vidū. Pēdējo gadu tendences rāda, ka atvērto vakanču skaits ir lielāks nekā pieejamo speciālistu skaits. Tādējādi potenciālajam darbiniekam ir daudz lielāka iespēja izvēlēties uzņēmumu, kurā viņš vēlas strādāt, attiecīgi  darba devējam ir daudz vairāk jāpievērš uzmanība “labumu grozam”, ko piedāvāt darbiniekam, papildus nodrošinot arī modernu un ērtu darba vidi, apmācību un izaugsmes iespējas, piekļuvi jaunākajām tehnoloģijām, darbu pie aizraujošiem projektiem un vēl daudz citas priekšrocības.”

Bieži var novērot , ka starp kandidātiem, kuri  pretendē uz konkrēto prakses/ darba vietu IT sfērā ir tādi pretendenti,  kuri ir ieguvuši zināšanas pašmācības ceļā, izejot kursus neformālās izglītības iestādēs, vai nepabeidzot augstāko izglītību informācijas tehnoloģiju jomā.

Cik svarīga ir formālā izglītība un to apliecinošs dokuments, vai tomēr praktiskās zināšanas prevalē, Jolanta atbild: “Mēs ļoti atbalstam un novērtējam mācīties gribošus studentus, kuri uzsāk studiju gaitas kādā no augstskolām, jo augstskolā iemāca ne tikai teoriju, bet arī programmēšanas pamatus. Iegūtās zināšanas studentiem palīdz veiksmīgāk uzsākt prakses gaitas mūsu uzņēmumā. Vienlaikus pēdējos gados IT nozarē ir vērojama tendence, ka darba tirgū citās nozares strādājošie maina savu profesiju un apgūst jaunas – IT prasmes pašmācības vai kursu ceļā. Noteikti atbalstām šādu pieeju un mūsu uzņēmumā piedāvājam darba iespējas arī darbiniekiem ar pamata zināšanām IT jomā un lielu vēlmi mācīties.” 

Sadarbībā ar Latvijas uzņēmumiem Rīgas Programmēšanas skola izvērtē un seko līdzi  darba tirgus aktualitātēm IT sfērā, un ar savas komandas palīdzību dara visu iespējamo, lai cilvēks, kurš ir atnācis iemācīties programmēt, nākotnē, pēc iespējas vieglāk integrētos kādā no partneru uzņēmumiem. Par kopīgo sadarbību Jolanta  dalās:“Šis ir lielisks projekts, kas dod iespēju ikvienam interesentam apgūt dažādas programmēšanas valodas, varbūt nostiprināt iepriekš pašmācības ceļā iegūtās zināšanas un attīstīties IT nozarē, būt tuvāk savam sapnim.”

 

*materiāls saskaņots ar uzņēmumu

 

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai