TOMS

Šoreiz vēlamies padalīties ar mūsu absolventa Toma pieredzi par apmācībām Rīgas Programmēšanas skolā un iespaidiem pēc darba uzsākšanas uzņēmumā On the map marketing.  

Cik bieži mēs domājam par to, ka mūs neapmierina mūsu esošā darba vieta, apkārtējā vide, ieradumi? Bet cik reāli cilvēks apņemas un maina to, kas viņam nepatīk, vai grib iegūt jaunas emocijas, pamēģināt sevi kādā citā jomā?
IT joma jau sen ir pierādījusi to, ka jebkurš cilvēks, kas ir pārliecināts par sevi, saviem spēkiem var sasniegt vēlamos rezultātus. 

Mūsu skolas absolvents Toms pašmācību ceļā arī pievērsās programmēšanai, un saprata, ka tas ir aizraujoši un priekš viņa kaut kas jauns. Par to, kā viņš uzsāka savu cēļu IT jomā viņš stāsta: Iepriekšējā darbā biju nostrādājis gandrīz 10 gadus, nevarētu teikt, ka bija apnicis, bet gribēju kaut ko jaunu. Tā kā manā paziņu lokā ir daudz programmētāju, tad arī parādījās interese par programmēšanu. Pētīju HTML, CSS, JavaScript, PHP. Gāju cauri populārākajām online platformām (codeacademy, khanacademy, w3schools). Mans mērķis bija izstrādāt mājaslapu paša spēkiem, ko arī izdarīju.”

Lai iegūtu jaunās zināšanas, ir dota iespēja mācīties gan pašmācību ceļā, gan izvēlēties attālinātos kursus, vai nāk uz nodarbībām. Iemācoties galvenās lietas majās, Toms izvēlējās turpināt savu apmācību klātienes programmēšanas kursos un uzzināt vairāk  informācijas no pieredzējošiem pasniedzējiem, un par to viņš stāsta: “laika gaitā es sapratu, ka būtu forši, ja man kāds klātienē izstāstītu loģiku un paskaidrotu kā kas darbojas. Un tad uzgāju RCS, aizgāju uz atvērto durvju dienu, kārtīgi visu izrunāju ar skolas vadītāju un sapratu, ka šie kursi ir man vajadzīgi.

Riga Coding School Toms izvēlējās Programmēšanas pamatu kursu, kurš ietver sevī C#, Java valodas un WEB izstrādi. Kā viņam gāja apmācībās un kāds iespaids viņam radās, Toms stāsta: “es izvēlējos šo kursu, kura laikā ieguvu ieskatu ari Soft izstrādē, kuru pasniedza ļoti atsaucīgs pasniedzējs – Kristaps Briška. Web izstrādi pasniedza Edgars un ar savu entuziasmu ļoti aizrāva. Kad pagāja 6 nedēļas, gribējās, lai būtu vēl 6. Esmu ļoti apmierināts ar RCS piedāvājumu. Pasniedzēju attieksmi, kas bija ļoti laba. Tas man bija ļoti svarīgi, lai pasniedzēji būtu ieinteresēti, ka es tieku līdzi kursam.” 

Apgūstot pamatus programmēšanā, ir svarīgi turpināt tos attīstīt, un ja iepriekš bija doma attīstīties šajā jomā, iegūt darbu, tad tas ir jādara uzreiz pēc kursiem, jo tad arī jaunajā darba vietā ir vieglāk ieiet ritmā un mācīties tālāk, strādājot jau pie uzticētiem uzdevumiem, projektiem. 

Par to, kā Tomam gāja pēc kursa pebeigšanas, un ko viņš ir sasniedzis, viņš  atbild: “Pēc RCS absolvēšanas sākās aktīva jauna darba meklēšana, kas ilga 3 mēnešus, līdz atradu savu uzņēmumu, kurā strādāju jau 1,5 gadu. RCS zināšanas atviegloja apmācības procesu darbā, spēju ātrāk apgūt prasīto.  Es negaidīju, ka tāda pati attieksme kā RCS būs arī darbā, mani uzņēma ar lielu enerģiju un entuziasmu. Man ļoti patīk, ka esmu starp pieredzējušiem programmētājiem, kas man var palīdzēt ar jebkuru problēmu, izskaidrojot to.’’ 

Sasniedzot tādus rezultātus pēc neatlaidīga darba, apmācībām, iegūldītā laika, Toms ir apmierināts ar savu esošo darbu un to, ko viņš tagad dara. Un mēs (Riga Coding School) esam pārliecināti, ka tālāk būs vairāk un aizraujošāk! Līdz ar to, skatoties uz saviem panākumiem, un zinot to, ka cilvēks var daudz ko sasniegt, jābūt tikai vēlmei, Toms novēl : “ja izvēle ir programmēšana, tad noteikti vajag to darīt. Kāpēc ? Jo tas ir interesanti, aizraujoši un ar izaugsmes iespējām. Programmēšanai nekad nebūs gala. 🙂

*materiāls ir saskaņots ar RCS absolventu un uzņēmumu

 

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai