Valters

Šoreiz mūsu absolventa Valtera stāsts par ceļu uz programmēšanu, apmācību procesu Riga Coding School un par veiksmīgi iegūto darba vietu uzņēmumā Scandiweb.

 

Pirms iestāšanās Riga Coding School, Valters ar programmēšanu bija saistīts minimāli. Nedaudz ar to bija saskāries vidusskolā un divus mēnešus pirms kursiem mēģināja iemācīties pamatus dažām programmēšanas valodām pašmācības ceļā. Valters piebilst, ka bija iemācījies uzrakstīt “Sveika, pasaule” Java, Python, PHP valodās.

 

Kādēļ izvēlējies tieši programmēšanu?

Biju izlēmis mainīt savu karjeras virzienu un meklēju ko tādu, kas man ātri neapniktu. Draugs ieteica pamēģināt programmēšanu, ka tā man varētu padoties un patikt. Sākumā es to neuztvēru kā nopietnu variantu, jo nekad nav simpatizējusi ideja vai domājis, ka es būšu programmētājs. Vienu vakaru atvēru Youtube pamācību, uzrakstīju savu pirmo kodu un kopš tā brīža turpināju mācīties un apgūt programmēšanas pamatus.

 

Kāpēc izvēlējies tieši RCS un piedāvāto kursu?  

Pēc divu mēnešu mācīšanās ar Youtube palīdzību, sapratu, ka ar to varētu būt par maz vai karjeras maiņa varētu ievilkties, jo informācijas bija tik daudz, ka es mācījos no visa pa druskai. Visvairāk man piesaistīja WEB lapu veidošana, tāpēc nolēmu šo virzienu mācīties padziļināti un meklēt kursus, ar kuru palīdzību varētu veiksmīgi atrast savu pirmo darba vietu šajā nozarē. Biju dzirdējis par RCS labas rekomendācijas un “WEB izstrādes bootcamp” kurss atbilda visam, ko es meklēju.

 

Kā Tev šķiet, kāda veida apmācības ir labākas – online vai klātienes?

Man bija iespēja apmeklēt apmācības gan klātienē, gan pievienoties online. Pamēģināju abus variantus, bet vairāk patika nodarbībās būt uz vietas. Tas radīja pavisam citu sajūtu un bija vieglāk komunicēt ar pasniedzēju.

 

 Kāda bija Tava pieredze RCS apmācībās?

Sākumā apmācības likās salīdzinoši vieglas, jo viss tika mācīts pilnībā no nulles un nekā sarežģīta tur nebija, bet tas strauji izmainījās, jo apjoms un sarežģītība palielinājās apmācību gaitā. Tika uzdoti mājasdarbi par apgūtajām tēmām, lai pasniedzējs un es saprastu, cik labi esam apguvuši konkrēto tēmu, un beigās vajadzēja izstrādāt gala darbu – blogu.

 

Kas bija visgrūtākais mācībās?

Visgrūtākais bija galadarbs, kurā tika pielietotas apgūtās zināšanas, un tas bija jāizstrāda salīdzinoši īsā laikā.

 

Kas bija vislabākais šajā kursā?

Tas, ka palīdzēja saprast, ko man vajag mācīties un apgūt, lai savā sfērā atrastu pirmo darba vietu.

 

Kā ir mainījusies Tava dzīve pēc RCS absolvēšanas?

Pēc absolvēšanas es zināju, ko man darīt un ko man mācīties, lai dabūtu savu pirmo darba vietu. Pāris mēnešus vēl pamācījos un tiku savā pirmajā darba vietā kā WEB developer.

 

 Apraksti savu pieredzi darba vietā, vai kursos iegūtās zināšanas noderēja?

Vairāk par pusgadu strādāju kā WEB developer. Šajā laika posmā esmu strādājis pie vairākiem e-komercijas projektiem, katrs no tiem ir bijis citādāks un prasījis konstanti apgūt jaunas zināšanas, lai darba uzdevumi tiktu veiksmīgi izpildīti. Dienu no dienas tiek iegūtas jaunas zināšanas un noteikti nav garlaicīgi. Iegūtās zināšanas RCS palīdzēja izpildīt pārbaudes uzdevumu atlases procesā, kā arī veiksmīgi piedalīties tehniskajā intervijā.

 

Ko Tu ieteiktu tiem, kuri vēlās mainīt profesiju?

Nekad nav par vēlu mainīt savu profesiju. Galvenais ir uzdrīkstēties un spert pirmos soļus, lai arī cik tas neiespējami liktos.

Skip to toolbar
Registracija
Kontaktai